sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Nowoczesne narzędzia do komunikacji dla Kolorowej Szkoły. Dzieci będą się uczyły porozumiewania z innymi (zdjęcia)

Stowarzyszenie "Dajmy razem szansę" prowadzące Kolorową Szkołę w Ostrołęce, otrzymało siedem urządzeń do komunikacji pozawerbalnej dla uczniów. Specjalistyczny sprzęt, zakupiony w ramach konkursu "Wzmocnij swoje otoczenie", zostanie wykorzystany w trakcie warsztatów z porozumiewania się.

Bezpośrednimi beneficjentami projektu stowarzyszenia i Polskich Sieci Elektroenergetycznych będą osoby, które nie mogą się porozumiewać w sposób zrozumiały dla innych. Są to uczniowie z różnymi schorzeniami, m.in. afazją, autyzmem, dyzartrią, niepełnosprawnością intelektualną czy dziecięcym porażeniem mózgowym.

Reklama Możliwość skorzystania z nowoczesnego sprzętu do komunikowania się, to szansa dla podopiecznych szkoły i ich rodzin na znaczne ułatwienie codziennego życia. Dzięki komunikatorom uczestnicy projektu będą mogli m.in. wyrazić swoje potrzeby. Z kolei program do drukowania symboli pozwoli na tworzenie książek do komunikacji.

- Osoby niemówiące mają zazwyczaj kłopot z adaptacją w najbliższym otoczeniu. Nie mogą one wyrazić własnych potrzeb czy uczuć. Z reguły są postrzegane jako osoby funkcjonujące poniżej swoich możliwości intelektualnych. Projekt Stowarzyszenia "Dajmy razem szansę" i PSE jest odpowiedzią na ten problem. Chcemy nauczyć naszych podopiecznych komunikacji z rodziną, przyjaciółmi, nauczycielami czy terapeutami. Nowoczesne narzędzia pozawerbalne tj.  komunikatory i piktogramy nie tylko znacznie poprawią komfort życia uczniów, ale pomogą im również podnieść poczucie własnej wartości i zaistnieć w społeczeństwie - przekonuje Małgorzata Szafrańska, prezes stowarzyszenia.

Reklama Komunikatory to urządzenia służące do nagrywania wiadomości głosowych. Każdy komunikat może być odtwarzany dowolną liczbę razy. Komunikatory mogą rejestrować i przechowywać nawet do kilkuset wiadomości. Dzięki tym urządzeniom osoby niemówiące lub mające problem z prawidłową i wyraźną mową mogą przekazywać istotne informacje o swoich pomysłach i  potrzebach oraz brać udział w rozmowach. Ponadto komunikatory pozwalają na weryfikację wiedzy zdobywanej w trakcie lekcji.

Konkurs "Wzmocnij swoje otoczenie" to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: archiwum szkoły

Wyświetleń: 699 komentarze: 1
08.12.2019, 09:19r. Drukuj
Powrót


katarzyna @ 16:15, 08.12.2019

IP: 2003:c8...324a

💮💮💮

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter