wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Kurs samoobrony "Bądź Bezpieczna" wystartował. To już osiemnasta edycja (zdjęcia)

Blisko 50 kobiet z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego rozpoczęło kolejną, osiemnastą już edycję kursu samoobrony "Bądź Bezpieczna". Przed uczestniczkami kilka tygodni wytężonej pracy, ćwiczeń i wykładów, które w swoim założeniu mają przygotować je na starcie z potencjalnym napastnikiem.

Kursy samoobrony "Bądź Bezpieczna" zainicjowane kilka lat temu wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkanek Ostrołęki i powiatu. Lista uczestniczek przed kolejną, osiemnastą już edycją zapełniła się w przeciągu zaledwie kilkunastu minut. Wczoraj (12 grudnia) w sali konferencyjnej ostrołęckiej komendy policji odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego kursu.

Reklama - W szkoleniu weźmie udział 48 pań. Wśród nich są reprezentantki Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Przed nimi wiele godzin zajęć. Najwięcej bo ponad trzydzieści to samoobrona, oprócz niej odbędą się także zajęcia, m.in. psychologii i wiktymologii, strzelectwa sportowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, z zakresu prawa karnego, gdzie poruszone zostaną aspekty obrony koniecznej i stanu wyższej konieczności, przemocy w rodzinie, bezpieczeństwa w środkach komunikacji, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dietetyki - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Z ramienia ostrołęckiej komendy instruktorami zajęć z samoobrony będą m.in. st. sierż. Daniel Zaręba, który jest brązowym medalistą Polski służb mundurowych w kickboxingu i zdobywcą Pucharu Europy w tej samej dyscyplinie oraz instruktor technik i taktyk interwencji policyjnych st. asp. Jacek Glinka.

Reklama Po części oficjalnej odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego paniom przybliżono szczegółowy harmonogram zajęć. Pierwsze z nich odbędą się jeszcze w tym roku. Kurs zakończy się egzaminem w podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10, podczas którego panie w trakcie symulacji w realnych warunkach będą mogły sprawdzić umiejętności nabyte podczas kursu.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce nadkom. Andrzej Rydzewski, Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Maciej Kleczkowski, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kom. Piotr Góralczyk wraz z funkcjonariuszami zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii, policyjni instruktorzy oraz uczestniczki nowej edycji.

 

 

 

 

Fot. KMP w Ostrołęce

Wyświetleń: 1361 komentarze: 3
13.12.2019, 10:57r. Drukuj
Powrót


Justyna @ 15:08, 13.12.2019

IP: 185.166...195

Pozdrawiam instruktorów jesteście najlepsi w tym co robicie 😀😀😀

monte carlo @ 19:19, 13.12.2019

IP: 79.185...149

i ślepy w krawacie też

Piotruś @ 05:13, 14.12.2019

IP: 78.152...2

ta droga to masakra pod względem wykonania...wstyd .. ta firma to partacze