sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Kobiety Sukcesu Mazowsza 2019 wybrane. Wśród nich wyróżniona twórczyni ludowa z Kurpiowszczyzny - Czesława Kaczyńska (zdjęcia)

Kobiety z Mazowsza są pełne pasji, siły i energii. Za swoją pracę na rzecz lokalnego społeczeństwa zostały docenione i wyróżnione podczas IX Wyborów Kobiet Sukcesu Mazowsza. Nagroda specjalna, za krzewienie kultury i tradycji Mazowsza, trafiła do naszej twórczyni ludowej Czesławy Kaczyńskiej.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym paniom gratulował marszałek Adam Struzik.

Reklama - Nie byłoby sukcesu Mazowsza, gdyby nie przedsiębiorcze, silne, ale też wrażliwe społecznie kobiety. Każdego dnia udowadniają, że samorealizacja na różnych polach jest możliwa i staje się źródłem olbrzymiej satysfakcji. Cieszę się, że coraz więcej pań z olbrzymimi sukcesami udziela się w samorządzie, biznesie czy działalności społecznej. A jeszcze bardziej, że są doceniane przez społeczeństwo i wyróżniane - mówił marszałek Adam Struzik.

Tegoroczne laureatki:

Prof. Iwona Ługowska, Jagoda Gandziarowska-Ziołecka, dr Renata Welc-Falęciak, Kinga Wojaczek, Karolina Zowczak, Marta Karwacka, Anna Ojer, Dorota Szulc-Wojtasik, Agnieszka Pawlak, Agnieszka Łesiuk-Krajewska. Pełna lista nagrodzonych na stronie urzędu marszałkowskiego.

Reklama Nagrodą specjalną za krzewienie kultury i tradycji Mazowsza w Polsce i za granicą została wyróżniona Czesława Kaczyńska, twórczyni ludowa z powiatu ostrołęckiego, laureatka trzeciej edycji Wyborów Kobiet Sukcesu Mazowsza.

- Czesława Kaczyńska to twórczyni ludowa, królowa wycinaki kurpiowskiej. Pani Czesława Kaczyńska za swoje dokonania otrzymała chyba wszystkie możliwe nagrody i odznaczenia: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Zasłużony dla Kultury Polskiej, brązowe i srebrne odznaczenie Gloria Artis, Nagroda Oskara Kolberga, nagrody Wójta, Wojewody, Starosty, Marszałka Województwa Mazowieckiego i 2 lata temu nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na swoim koncie pani Czesława ma też bardzo wiele wystaw wycinanek, haftu, koronki, i plastyki obrzędowej. W ubiegłym roku obchodziła 60 lecie pracy twórczej. Gwarę kurpiowską ma opanowaną również na medal - czytamy na stronie wydarzenia.

Uroczysta gala odbyła się 11 grudnia br. w Konstancińskim Domu Kultury.

Zobacz zdjęcia na facebookowej stronie Wybory Kobiety Sukcesu Regionów Polski.

 

 

 

 

Zdjęcia: Wybory Kobiety Sukcesu Regionów Polski/Facebook

Wyświetleń: 1154 komentarze: 0
15.12.2019, 09:07r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter