sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Międzypokoleniowe warsztaty bożonarodzeniowe. Młodzież i seniorzy wykonali świąteczne kartki (zdjęcia)

Młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce w ramach projektu "Zbudujmy most między pokoleniami" po raz kolejny spotkała się z seniorami z Domu Seniora "Senior Plus". Z okazji zbliżających się świąt bożonarodzeniowych wspólnie wykonali śliczne kartki świąteczne, które przekażą bliskim.

Seniorzy urozmaicili też czas ciekawymi opowieściami nawiązującymi do świąt Bożego Narodzenia. Była to świetna okazja do zaprezentowania  umiejętności artystycznych nie tylko przez młodzież, ale także i seniorów. Zajęcia przyniosły wiele radości wszystkim uczestnikom warsztatów. Tak niewiele trzeba, aby podarować komuś kawałek nieba.

Reklama III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce rozpoczęło realizację unijnego projektu pt. "Zbudujmy most między pokoleniami" w ramach programu Erasmus+ w ubiegłym roku. Celem przedsięwzięcia jest zmniejszenie dystansu między generacjami, ponieważ współpraca pomiędzy młodym i starszym pokoleniem może przynieść wiele korzyści obu stronom. Młodzi ludzie mają pomysły, a starsi doświadczenie i mądrość życiową. Działania wynikające z realizacji projektu, mają pomóc uczniom dostrzec problem wykluczenia seniorów i zainspirować ich do podjęcia aktywności.

Warsztaty odbyły się w czwartek 12 grudnia.

 

 

 

 

Fot. Halina Bartloszewska/Facebook

Wyświetleń: 831 komentarze: 0
17.12.2019, 10:19r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter