sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wspomnień czar. Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Herbatka z seniorem"

Młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce zorganizowała kolejne spotkanie z cyklu "Herbatka z seniorem". Przy słodko zastawionym stole dyskutowano o zbliżających się świętach i ekologii. Przywołano rodzinne wspomnienia, które wywołały łzy wzruszenia i salwy serdecznego śmiechu.

W międzypokoleniowej herbatce wzięli udział seniorzy z Domu Seniora "Senior +" w Ostrołęce, uczennice z III LO oraz nauczycielki - Marta Sięda i Renata Dzieżgowska.

Reklama - Przy wspólnym stole nie tylko planowaliśmy święta Bożego Narodzenia, ale również poważnie dyskutowaliśmy o ekologii, a dokładnie o potrzebie segregacji odpadów. To bez wątpienia jeden z priorytetów współczesnych społeczeństw. Był również czas na opowieści historii rodzinnych, które rozbawiały, ale też wzruszały do łez - informują uczestnicy spotkania.

Uczestnicy spotkania, w ten wyjątkowy wieczór, połączyli się myślą z seniorami, którzy te święta spędzą samotnie.

- Wiemy, że nie każdy senior będzie miał to szczęście, aby zasiąść przy wigilijnym stole z najbliższymi. Z nimi szczególnie ciepło połączymy się myślą w ten wyjątkowy wieczór. Czekamy też na przepisy naszych seniorek na świąteczne potrawy. Przecież nikt nie robi takich pierogów jak nasze babcie. Z radością planujemy kolejne spotkanie z cyklu "Herbatka z seniorem" - dodają.

Spotkanie odbyło się w sobotę 7 grudnia w jednej z ostrołęckich kawiarni.

Fot. III LO w Ostrołęce.

Wyświetleń: 1015 komentarze: 1
18.12.2019, 14:19r. Drukuj
Powrót


ketuks @ 17:14, 19.12.2019

IP: 37.47...28

spoko inicjatywa. zaangażować więcej młodych