wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Biegali, wyciskali sztangę i dobrze się bawili. Sportowa Wigilia na placu w Aleksandrowie (zdjęcia)

Mieszkańcy Aleksandrowa w gminie Lelis postanowili aktywnie powitać świętego Mikołaja i licznie zabrali się na wiejskim placu, by spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sportowych. Podczas zawodów oprócz zdrowej rywalizacji nie zabrakło ciepłej, świątecznej atmosfery.

Przedświąteczne konkurencje sportowe przygotowali dla miłośników aktywnego stylu życia "Biegam Bo Lubię Ostrołęka", stowarzyszeniem Projekt Radomir oraz sołtys Aleksandrowa.

Reklama - Na spotkaniu nie zabrakło wielu aktywności. Było bieganie 5 lub 10 km, morowanie i siłowe zmaganie. Wiele sportowych atrakcji dla każdego. Konkurs pn. "Wigilijne zawody strongmenów o puchar sołtysów kosmosu" był wielką niespodzianką. Rozegrano 3 konkurencje: bieg z piłką lekarską 40 kg - panowie, 20 kg - panie, wyciskanie sztangi stojąc 23,5 - panowie, 13,5 - panie oraz skok obunóż z miejsca - relacjonują organizatorzy wydarzenia. 

Wszystkie konkurencje odbyły się  pod okiem fachowców z UKS Atleta Ostrołęka, który przeprowadził zmagania w kategorii OPEN.

- Po podliczeniu punktów najsilniejszą z silnych okazała się Mrówka - Katarzyna Mrówka, która wyprzedziła w zawodach koleżankę Agnieszkę Bałazy i dopuściła na 3 miejsce Rafal Dziegielewski - informują inicjatorzy sportowych zmagań.

Reklama Sportowcy po wytężonym wysiłku i rywalizacji mogli posilić się ciepłą strawą.

- Nie zabrakło też tradycyjnego dania, gdyż sołtys Aleksandrowa jak zwykle pyszną rybę serwował i sam ją kosztował. Miło było fajnie było i świątecznie. Na rozgrzanie ciepła zupka, a swojskie pyszności na stołach dla miłych gości

Na spotkaniu pojawił się także święty Mikołaj, który przyjechał bryczką konną i rozdawał prezenty wszystkim dzieciom obecnym na placu. Brodaty pan chętnie użyczał swojego pojazdu osobom, które miały ochotę wybrać się nim na przejażdżkę.

Uczestnicy za udział w imprezie otrzymali drobne świąteczne upominki.

Spotkanie odbyło się w sobotę 21 grudnia na placu w Aleksandrowie (gmina Lelis).

Zobacz zdjęcia:
Sportowa Wigilia w Aleksandrowie

Więcej zdjęć: Sportowa Wigilia w Aleksandrowie

Fot. Robert Niedzwiecki.

Wyświetleń: 1233 komentarze: 2
24.12.2019, 07:09r. Drukuj
Powrót


He he @ 11:21, 24.12.2019

IP: 188.146...202

Bo mrówka może podnieść rzeczy które ważą 10 razy tyle co ona.
Czytała Krystyna Czubówna ;)

Wesołych świąt sportowe wariaty...

Tomek @ 15:00, 24.12.2019

IP: 87.205...1

Genialny pomysł na połączenie sił i współpracę;)