poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Terytorialsi mają otwarte serca. Podarowali pluszowe tygryski oddziałowi ratunkowemu ostrołęckiego szpitala. To jednak nie wszystko

Tuż przed wigilią Bożego Narodzenia żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej postanowili na chwilę odstawić swój wojskowy ekwipunek i spełnić marzenia tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia w tym wyjątkowym czasie. Z pełnymi kartonami podarunków pojawili się m.in. w Ostrołęce.

Magia świąt Bożego Narodzenia dotknęła w tym roku także mazowieckich terytorialsów, którzy w przededniu wigilii, z pełnymi kartonami podarunków, pojawili się w Zakładzie opiekuńczo-leczniczym w Kraszewie-Czubakach. Była to żołnierska odpowiedź na akcję "Każdy może zostać Świętym Mikołajem" ogłoszoną przez dyrekcję zakładu.

Reklama - Wspieranie lokalnej społeczności jest wpisane w misję Wojsk Obrony Terytorialnej, dlatego też wystarczyło zaledwie kilka dni by uzbierać kilkanaście kartonów wypełnionych po brzegi. Dzięki żołnierzom 5 MBOT, dzieciaki dostały wsparcie w postaci żywności dedykowanej najmłodszym: słoiczki, kaszki, deserki, soczki środki pielęgnacyjne - kosmetyki, chusteczki nawilżone, pampersy. Nie zabrakło także tego, co dzieciaki lubią najbardziej, czyli zabawek i słodyczy - informuje Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W tym samym czasie inni żołnierze 5 MBOT również realizowali swoją przedświąteczną misję przekazując 50 pluszowych tygrysków oddziałowi ratunkowemu ostrołęckiego szpitala. Tygryski to pomysł żołnierzy ratowników pola walki 52 batalionu z Komorowa. Oni doskonale wiedzą, że stres jest największym wrogiem w leczeniu i terapii małych pacjentów.

- Naszym małym dzielnym pacjentom dajemy medale za odwagę. Maskotka "Tygrysek" to też synonim dzielności, taka zabawka na pewno pomoże dzieciom złagodzić stres związany z pobytem w szpitalu i koniecznymi zabiegami - mówi Robert Kogut, lekarz neurolog.

Reklama Tygrysy trafiły także do oddziałów ratowniczych w Wyszkowie oraz Ostrowi Mazowieckiej.

Przedświąteczny poniedziałek okazał się dniem cudów nie tylko dla dzieciaków, ale także dla osób starszych z warszawskiej Pragi Północ, które  odwiedzili żołnierze 54 batalionu z Zegrza Południowego. Zegrzyńscy terytorialsi wraz z Urzędem Dzielnicy Praga Północ zorganizowali pomoc w świątecznych porządkach osobom starszym z trudnościami ruchowymi. Kilka dwuosobowych zespołów wyposażonych w środki czystości i ściereczki, z samego rana ruszyło do pracy, by w nieco inny i oryginalny sposób wesprzeć osoby samotne, żyjące w naszym otoczeniu.

- Wojska Obrony Terytorialnej zostały powołane do życia, by wspierać lokalną społeczność. W czasie pokoju zadanie to realizowane jest zwykle poprzez działania z zakresu zarządzania kryzysowego, usuwanie skutków klęsk żywiołowych czy zapobieganie im. W okresie przedświątecznym pokazaliśmy, że wsparcie może mieć także nieco inny wymiar, pokazaliśmy, że jesteśmy blisko tych którzy potrzebują pomocy i zawsze gotowi tą pomoc nieść - podsumowuje Aneta Szczepaniak.

Fot. 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Wyświetleń: 1327 komentarze: 5
25.12.2019, 09:35r. Drukuj
Powrót


Gość @ 22:57, 25.12.2019

IP: 2a00:f41...e682

W razie wojny L4

No i kuzwa @ 05:56, 26.12.2019

IP: 31.0...120

popłakałem się. Tu wspaniały koksu choinkę ubiera, tam jeszcze wspanialsi terytorialnie z tygryskami i kaszką. Normalnie cuda, cuda

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 07:25, 26.12.2019

IP: 188.146...5

Gość, ci co grają w strzelanki przy kompie, to teraz wzięli L4 i nie przekazali pluszaków. A co mówić o wojnie, oni pod spódnicę mamy się schowają. Co lepsze, strzelanki czy WOT?

Hyu @ 13:58, 27.12.2019

IP: 31.0...23

Ruskie wpadną, to będą te mundury w lesie zakopywać. To już nie te pokolenie bohaterów. Jeszcze są fajni Ci co w moro, z plecakiem i w trepach na codzień chodzą. Na bank wyposażenie plecaka to saperka z biedronki i kanapki od mamusi ....tak w razie wojny...

Do Hyu @ 01:47, 28.12.2019

IP: 31.0...119

Oby Ci języka w ryyyju nie zabrakło jak te ruski przyjdą. Zobaczymy pod którą spódnicę wy się pochowacie koooootasiarze