sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Rusza czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady"

Rusza czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pt. "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady" dla uczniów klas III-VII szkół podstawowych. To konkurs o odpadach i o tym, dlaczego tak ważna jest ekokoncepcja - ułatwia prawidłowy odzysk i recykling urządzeń AGD, RTV wszechobecnych w naszym życiu.

Każdy z nas miał w ręku instrukcję obsługi urządzenia. Taka instrukcja przekazuje informację na temat budowy, części składowych i sposobu eksploatacji. Organizatorzy konkursu idą o krok dalej: w tym roku uczestnicy konkursu będą ekodesignerami.

Reklama - Zadaniem będzie wykonanie makiety nadającego się do recyklingu urządzenia wraz z instrukcją obsługi i z opisem, co można będzie jeszcze raz wykorzystać. Zadanie brzmi: przyjrzyj się wybranemu przedmiotowi na prąd lub baterie. To może być lodówka, telefon komórkowy, kamera, słuchawki. Wykonaj model tego przedmiotu z materiałów upcyklingowych: starych kartonów, opakowań, taśmy itp., a następnie narysuj instrukcję demontażu tak, aby przekazać jak najwięcej informacji na temat zawartych w nim surowców wtórnych i tych nadających się do recyklingu. Co ważne nie wolno samemu rozkręcać zużytych elektrogratów, gdyż mogą zawierać substancje niebezpieczne dla zdrowia. Informację trzeba zdobyć w inny sposób: korzystając z internetu, rozmowy z fachowcami, własnych obserwacji, podręczników czy rad nauczycieli - informuje Urząd Miasta Ostrołęki.

Reklama Na przygotowanie odpowiedzi na to jedno pytanie konkursowe oraz skorzystanie z internetowych aplikacji edukacyjnych w wirtualnej rywalizacji III Ligi Elektrorecyklingu ekozespoły mają czas do 30 marca 2020.

Nad przygotowaniem odpowiedzi na pytanie konkursowe, uczestnicy mogą pracować podczas zajęć pozalekcyjnych i świetlicowych. Odpowiedzi należy udzielić w jednej z form dopuszczonych regulaminowo, a więc w formie koncepcji gry planszowej, pracy plastycznej lub pracy multimedialnej mp3-mp4.

Czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego ruszy w środę 15 stycznia.

Fot. Urząd Miasta Ostrołęki

Wyświetleń: 628 komentarze: 0
04.01.2020, 09:32r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter