sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2019". Wystartowała jedenasta edycja konkursu

Mieszkańcy naszego miasta i powiatu do końca stycznia mogą oddawać swoje głosy na ulubionego dzielnicowego w konkursie "Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2019". W kolejnej już edycji projektu, o tytuł ten rywalizuje 29 dzielnicowych z terenu Ostrołęki, a także powiatu ostrołęckiego.

Dzielnicowy to "policjant pierwszego kontaktu". Pod tym określeniem kryje się osoba będąca najważniejszym ogniwem łączącym społeczeństwo z policją. Głównym zadaniem dzielnicowego jest dbałość o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w przydzielonym rejonie służbowym.

Reklama - W codziennej służbie, ostrołęccy dzielnicowi realizują założenia programu "Dzielnicowy bliżej nas", czyli uczestniczą w wielu spotkaniach środowiskowych - zarówno z najmłodszymi mieszkańcami, jak również z osobami pełnoletnimi i seniorami. Rozpoznają środowiska, w których potrzebna jest pomoc, czego przykładem jest udział w działaniach "Pomocna dłoń". Diagnozują lokalne problemy i dążą do skutecznego ich rozwiązania - podkreśla podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej komendy policji.

Służbę poszczególnych dzielnicowych możemy ocenić w ankiecie skierowanej do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Jest ona bardzo ważnym elementem w kwestii wyłonienia najpopularniejszego dzielnicowego 2019 roku.

Reklama Ankiety dostępne są w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, a także w urzędach gmin na terenie naszego powiatu. Głosować można do 31 stycznia br.

Policja zachęca też do korzystania z aplikacji "Moja Komenda", która pozwala w bardzo łatwy i szybki sposób skontaktować się z dzielnicowym oraz z "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", dzięki której każdy z nas może mieć wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

Na stronie KMP w Ostrołęce można znaleźć informacje o rewirach i kontaktach do wszystkich dzielnicowych ostrołęckiej komendy policji.

Wyświetleń: 1884 komentarze: 1
07.01.2020, 09:56r. Drukuj
Powrót


hmmm @ 14:07, 08.01.2020

IP: 109.206...152

A może by tak dzielnicowi zaczeli robić spotkania z ludzstarszymi żeby uświadamiać o zagrożeniach prób wyłódzeń pieniędzy na wnuczka etc ?