niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Chciała kupić klocki dla dziecka w internecie. 47-letnia mieszkanka naszego powiatu straciła 265 zł

Ostrołęccy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa podczas zakupów w internecie. Tym razem ofiarą nieuczciwego internetowego sprzedawcy padła 47-letnia mieszkanka naszego powiatu. Kobieta straciła 265 złotych, które chciała przeznaczyć na zakup klocków dla dziecka.

47-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego postanowiła dokonać zakupu klocków dla dziecka na jednym z portali aukcyjnych. W tym celu wpłaciła na konto osoby sprzedającej kwotę 265 zł. Niestety kobieta do tej pory nie otrzymała zakupionego towaru.

Reklama - Zgłaszająca 47-latka oświadczyła, że  za pośrednictwem portalu aukcyjnego 20 grudnia ubiegłego roku postanowiła kupić dla swojego dziecka prezent w postaci klocków za kwotę 250 złotych. W tym celu na konto osoby sprzedającej wpłaciła całą kwotę za kupiony przedmiot plus 15 złotych za przesyłkę. Jednak do chwili obecnej pomimo upływu terminu przysłania przedmiotu kobieta nie otrzymała zamówionego towaru, ani zwrotu gotówki, a kontakt z osobą sprzedającą po wpłacie pieniędzy urwał się - informuje podkom. Tomasz Żerański rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policja apeluje o ostrożność podczas dokonywania internetowych zakupów.

- Jak sama poszkodowana przyznała do podjęcia decyzji o zakupie na konkretnej aukcji skusiła ją atrakcyjna cena, dlatego apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność przy zakupach na portalach aukcyjnych. Lampka ostrzegawcza powinna nam się zapalić, kiedy właśnie cena jest niższa od wartości rynkowej podobnych produktów - uczula podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Reklama Ostrołęccy funkcjonariusze radzą jak ustrzec się przed nieuczciwymi internetowymi sprzedawcami.

- Jeśli chodzi o zakupy w sieci, to zawsze powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zwracajmy też uwagę czy sklep podaje swój adres i numer telefonu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zadzwonić do takiego sklepu. Podczas tego rodzaju zakupów najbezpieczniejszą forma płatności będzie za pobraniem. Znajdując nawet znaną nam dobrze firmę sprawdźmy dokładnie jej dane, czy np. numer NIP, czy numer konta na które mamy przelać gotówkę jest taki sam, jak na oficjalnej stronie danej firmy. Często oszuści podszywają się pod znane marki, czy witryny zmieniając jednak np. numer konta na które ma być przelana gotówka. W dalszym ciągu jedna z najbardziej bezpiecznych form płatności za dany towar będzie ta za pobraniem - informuje podkom. Tomasz Żerański rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Sprawą oszukanej 47-latki dalej zajmują się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ostrołęckiej komendy.

Wyświetleń: 1805 komentarze: 0
10.01.2020, 11:19r. Drukuj
Powrót