czwartek, 28 października 2021 r., imieniny Szymona, Tadeusza, Judy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Michał Kamionowski z Art in Crime opowiedział nam o swojej muzycznej pasji i najnowszym utworze zwiastującym płytę. Posłuchajcie "Lonely Bar Waltz" (wideo)

Ostrołęczanin Michał Kamionowski, który przed laty był frontmanem takich kapel jak Wild Spirit czy The Alley, obecnie tworzy muzykę poza granicami naszego kraju. Wraz z zespołem Art in Crime spełnia się muzycznie, koncertuje, a ostatnio wydał nowy klip. Opowiedział nam też o swojej twórczości.

Muzyczna kariera Michała rozpoczęła się już we wczesnych, młodzieńczych latach. Pierwszy projekt powstał jeszcze w klasie gimnazjalnej, a w kolejnych latach ewoluował do znacznie poważniejszych, muzycznych konceptów.

Reklama Muzyczne pasje z powodzeniem rozwija w niemieckim Augsburgu

Pasja rozwinęła się jeszcze bardziej, gdy Michał wyjechał za zachodnią granicę i powołał do życia zespół Art in Crime, rozpoczynając w 2016 roku współpracę z gitarzystą Noelem Erener. Obecnie ostrołęczanin mieszka i tworzy w Niemczech, a dokładniej - w bawarskim Augsburgu - mieście niezwykle malowniczym, z artystycznym klimatem. To tam spełnia się jako kompozytor, wokalista i gitarzysta w swoim zespole, który tworzy razem z przyjaciółmi z Augsburga.

Zespół, choć stosunkowo młody stażem i doświadczeniem na niemieckiej scenie muzycznej, już odnosi wiele sukcesów. Chłopaki wystąpili już na wielkich scenach muzycznych, zapraszani są do stacji telewizyjnych i udzielają wywiadów. Choć, jak mówi Michał, trudno jest zastosować jakąś skalę do mierzenia sukcesu, to są pewne wydarzenia, które bardzo go cieszą i są ważne dla rozwoju zespołu.

- Dla mnie najważniejsze było wystąpienie na największych festiwalach w mieście - Modular Festival, Kulturina Festival, Miedzynarodowym Festiwalu Rock am Ring. Byliśmy również gośćmi wieczornych wiadomości największej stacji telewizyjnej w Bawarii - "BR", gdzie wykonaliśmy utwór na żywo i opowiedzieliśmy o naszej nadchodzącej płycie. Ciekawym wydarzeniem było wzięcie udziału w konkursie zespołów "Emergenza", gdzie dostaliśmy się do międzynarodowego finału. Tam zajęliśmy 6 miejsce, na 21 zespołów oraz otrzymaliśmy nagrodę specjalną dla najlepszego niemieckiego zespołu - opowiada Michał.

Reklama "Lonely Bar Waltz" to osobisty utwór, oparty na prawdziwej historii

Po wielu sukcesach, w sieci pojawił się najnowszy teledysk do piosenki "Lonely Bar Waltz". Klip, utrzymany w czarno-białej tonacji, porusza niezwykle trudne kwestie. 

- Teledysk, do którego stworzyłem reżyserię i scenariusz, został nakręcony w Augsburgu przez mojego przyjaciela z Black Lava Video Production. Wystąpili w nim miejscowi artyści - Fikret Yakaboulu - malarz, pisarz i artysta, Ezgi Zengin - poetka, Hugo Fonfon - artysta pantomimy. Jest to utwór bardzo osobisty, ponieważ opisałem w niej tragiczną historię, która spotkała jednego z moich przyjaciół - Afgańczyka, którego córka została zamordowana w czasie zamachu na niego. Utwór jest wynikiem zmiany, jaka zaszła we mnie, gdy usłyszałem tę tragiczną historię. Niestety, wszystko to jest prawda - zdradził nam Michał.

Reklama Muzyka to nie tylko pasja, to przestrzeń do wyrażania siebie

Muzyka, to jak wspomina Michał, przede wszystkim wolność i możliwość poznania siebie. To także wzloty i upadki podczas prób wyrażenia swoich myśli, doznań, doświadczeń. Muzyka to także płaszczyzna do poruszenia tematów niezwykle różnorodnych. Czym jest jeszcze dla Michała?

- Muzyka pozwala wykorzystać całą gamę narzędzi ekspresji, słowa, które opisują historie, to rytm, harmonia, atmosfera, które pozwalają na powstanie całych obrazów w głowie. Muzyka jest swego rodzaju medium do wczucia się i zrozumienia sytuacji, których sami nie przeżyliśmy. Zarówno dla publiczności jak i artysty tworzącego muzykę jest to idealne miejsce do oczyszczenia duszy - dodaje muzyk.

Słowa Michała to chyba najlepszy wstęp do tego, aby zaprosić do posłuchania utworu i obejrzenia teledysku.

"Lonely Bar Watz" jest zapowiedzią nadchodzącej w tym roku płyty zespołu Art in Crime pt. "Attic Tapes".  Po więcej informacji na temat zespołu zapraszamy na stronę FB zespołu Art in Crime.

Wyświetleń: 1395 komentarze: -
26.01.2020, 00:15r. Drukuj
Powrót