wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

"Kurier Mazowiecki": młodych wolontariuszy coraz więcej w Grupie Ratowniczej Nadzieja (wideo)

Wolontariusze z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej i Myszyńca kształcą się w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz ratownictwa medycznego. Pod okiem specjalistów z Grupy Ratowniczej Nadzieja, brali udział w szkoleniu z pomagania. O wydarzeniu informował "Kurier Mazowiecki".

Szkolenia organizuje Grupa Ratownicza Nadzieja, która zrzesza coraz więcej młodych osób, chcących angażować się w pomoc i niesienie ratunku osobom poszkodowanym czy zaginionym.

ReklamaTo od stopnia wyszkolenia grup ratunkowych i ich wiedzy, często zależy ludzkie życie. Bywa, że to własnie ich zaangażowanie ratuje ludzi przed niechybną śmiercią. Szkolenie zorganizowane podczas ferii zimowych to nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praca w zespole i w terenie, podczas symulowanych akcji.

- Jest nam bardzo miło, że możemy tu zgromadzić ponad 30 osób z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej i Myszyńca, młodych osób, które nie zamierzają w ferie siedzieć na kanapie, tylko chcą pomagać drugiemu człowiekowi - mówił ks. Radosław Kubeł, prezes Grupy Ratowniczej Nadzieja.

Grupa Ratownicza Nadzieja działa na terenie województw mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Wraz z policja i strażą pożarną poszukują m.in. osób zaginionych. W skali roku biorą udział w około stu akcjach.

Więcej informacji w "Kurierze Mazowieckim".

Odsłon: 1365 komentarze: 0
00:13, 15.02.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót