poniedziałek, 1 czerwca 2020 r., imieniny Jakuba, Hortensji, Gracjany

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Manna z nieba przestała spadać

W czasie pisania tego tekstu pojawiają się kolejne teksty internetowe i prasowe. Najwymowniejszy jest tytuł artykułu Pawła Wrońskiego: "Ostrołęka miasto klęski. Jak się hoduje poczucie beznadziei".

Manna z nieba przestała spadać

Reklama Tak się niektórym zafascynowanym władzą wydawało, że decyzja polityczna to również ekonomiczna, a pieniążki da się jakoś skombinować. Jakaś bezrozumna wiara, że partia wszystko może chyba uległa na przykładzie słynnej inwestycji ostrołęckiej doszczętnie rozbita.  Czy to jednak dotarło już do tych co byli twarzą tej ekonomicznej fanaberii? Czytam wypowiedź lokalnego senatora partii władzy w stylu "ostrołęczanie, nic się nie stało. Pogłówkujemy, jakiś gaz sobie doprowadzimy i przerobimy sobie tę węglówkę na gazówkę. Co za problem. Zmieniły się ponoć realia w Unii Europejskiej".

Żadnej winy. Ani krzty tzw. pokory. Zdjęcie pod krzyżem. Czyżby krzyż to symbol wszechmocy tychże prominentów władzy? No ładnie wygląda. Taka religijna i porządna władza po prostu nie może się mylić.  

Panowie nic się nie zmieniło. Już w momencie decyzji wszystko było wiadomo. Tylko upór i pycha władzy odebrała rozum. I poczucie bezkarności w przypadku niepowodzenia. Wiem, że  dalej ci goście będą pokazywać się przy podpisywaniu różnych umów, dalej będą twarzami podobnych sukcesów. Przez cały czas to robią. I nic im nie będzie. Żadnego wstydu, żadnej odpowiedzialności. Oczywiście odpowiedzialność jest rozmyta. Ale komuś jednak można udowodnić odpowiedzialność formalną, a wszystkim polityczną.

Krzysztof Tchórzewski już nie jest ministrem. Ale wiadomo, że był w czasie podejmowania decyzji. Ktoś też był prezesem Energi. O lokalnych  notablach partii miłościwie nam rządzącej nie ma przy tej okazji co wspominać, bo wszystko już wielokrotnie było opisywane. No i byli pomniejsi piewcy sukcesu.

Takiego wstydu nie ma też wyżej. Przypomnę, że szczyt klimatyczny, który organizowała Polska zwołany został  prowokacyjnie w Katowicach. I prowokacyjnie i niemądrze występowali tam przedstawiciele polskich władz naczelnych. Prezydent Duda musiał podlizywać się górnikom, twierdząc, że Polską to węgiel i tego węgla starczy na dwieście lat. Poskarżył się jeszcze, że nie wiadomo po co trzeba kupować energooszczędne żarówki, jeżeli  Polak woli tradycyjne. A teraz głupie tłumaczenia, że zmieniły się wymogi europejskie i dlatego węgiel już nie.

Nic się nie zmieniło szanowni zmieniacze Polski. Wszystko już było, tylko władza otumaniła umysły. Przecież władza teraz wszystko może.  Czy Ostrołęka na zawsze pozostanie symbolem nieracjonalności? Jak napisał Paweł Wroński miastem beznadziei. No może tak być, ale nie musi. A dlaczego nie musi? Bo już trwają lub są przygotowywane jeszcze bardziej kuriozalne inwestycje.

Łopaty wbijają nie tylko w Ostrołęce

Reklama Jeżeli ktoś jest w stanie wytłumaczyć sens idiotyzmu nazwanego aktywacją portu w Elblągu to będę mu wdzięczny. Przypomnę, że Zalew Wiślany to akwen skrajnie płytki. Wykopanie toru wodnego, który umożliwi tam wpłynięcie większych kajaków (4 m zanurzenia) nic nie daje. Jednostek o takim zanurzeniu po prostu się obecnie nie używa. Potrzeba głębokości toru 10 lub nawet więcej metrów, ale wybitni przedstawiciele narodu wbili tam swoje łopatki (tak jak w Ostrołęce). Inni się z nich pośmiali. No więc ambicja nie pozwala. Trzeba realizować. Może jak dojdzie do końca tego nieodpowiedzialnego pomysłu, to przyjdzie inny kataklizm (np. wody w morzach i oceanach się podniosą z powodu globalnego ocieplenia i wody będzie w bród). No i ta przeprawka przez Mierzeję i Zalew to tylko coś ponad miliard. To przecież pryszcz. Premier Morawiecki może spienięży część majątku przepisanego na żonę i trochę groszy dołoży.

Takich pomysłów jest niestety więcej i właśnie dlatego Ostrołęka może stracić prymat wśród miejsc, gdzie realizowane są kuriozalne pomysły. Kuriozum z muzeum, które jest czynne i nieczynne też daje nam trochę punktów w klasyfikacji najbardziej "ciekawych" miejsc na mapie Polski.

To jeszcze przelecę po ulubionym moim temacie czyli komunikacji. Zastanawiałem się jak to jest z tymi liniami kolejowymi. Obserwowałem odbudowę linii kolejowej w Piszu i Rucianym. Piękna sprawa koleje polskie rosną. Ale w tygodniku Polityka znalazłem artykuł "Obiecanki na torach" ze wstępem:

Chociaż pieniędzy na kolej wydajemy coraz więcej, efekty wielu inwestycji są marne. Po nowych szynach pociągi jeżdżą za rzadko i za wolno, by zachęcić do przesiadki z samochodów.

W artykule wspomniana przeze mnie linia Ełk - Szczytno. Wydano 300 mln zł, w tym 85 proc. grosza unijnego. Unia nie finansuje już taboru i utrzymania linii, więc są obecnie tylko dwa kursy dziennie i to w godzinach, które niewielu pasażerów urządzają. Linia będzie trwała, bo prawie nie będzie używana.

Myślę, że podobnie będzie z inwestycją, która ruszyła na naszym terenie. Przywrócimy więc łączność Ostrołęki z Chorzelami. Czytałem te wspaniałe komentarze w internecie (osób, które zawsze muszą się cieszyć i chwalić genialne pomysły władzy). Na Mazury pojedziemy koleją i porzucimy sobie samochody. Będzie pięknie i wspaniale. Czasami jeżdżę na Mazury. Ale akurat nie do Chorzel czy Szczytna. Gdybym nawet dojechał do Szczytna, to musiałbym sobie chyba zamówić taksówkę i pojechać nad jakieś sensowne jezioro. A gdybym chciał z sobą wziąć trochę bagażu, jakiś ponton, wałówkę na dwa dni, to i do tej taksówki ciężko byłoby mi się zabrać. A jak skalkuluję sobie koszty, to stwierdzę po co mam swój samochód, jeżeli mam płacić drożej?  No chyba, że chciałbym trochę pobałamucić z procentami. Ale wtedy chyba zamówiłbym już tę taksówkę w Ostrołęce.

Szanowna władzo my po prostu już się rozleniwiliśmy i nie będziemy jechać na Mazury pół dnia. A teraz muszę skrytykować Unię, co tak często mi się nie zdarza. Dlaczego nie kontroluje sensu wydatków? Jeżeli buduje się czy odbudowuje linie peryferyjne, to dlaczego nikt nie kontroluje ich sensu ekonomicznego? W jednym przypadku mówimy o dotrzymywaniu standardów, a w drugim już nie. Przecież Unia to wspólnota i wszystko powinno być celowo wydane. Przecież wiadomo, że Polak lubi robić rzeczy niecelowe ekonomicznie i dawanie mu wolnej ręki to już duża przesada. Gdyby miał wydać swoje prywatne to co innego. Przeliczy wszystko co do grosza.

Koleją na Mazury, ale nie do Warszawy

Reklama To co ostrołęczanie lubią najbardziej, to jeździć szybko do Warszawy. No i cóż kolej funduje nam mało popularny kierunek do Szczytna, a Warszawę zostawiamy do momentu konstruowania jakichś szprych. A te szprychy to może pomysł równoważny pomysłowi Elektrowni C. Może kiedyś, może w ogóle nie. Biorąc pod uwagę przykład myślenia inwestycyjnego w przypadku Elektrowni C wariant budowy CPK ze specjalistą politycznym (pan Horała) ma wiarygodność delikatnie mówiąc średnią.

Sprawdziłem ostatnio dojazd do Warszawy przy użyciu nowej trasy S8. Jeżdżę na ogół przez Goworowo. Zrobiłem test czasowy od nowego ronda na trasie Różan - Ostrów Mazowiecka do węzła Knurowiec na S8 przed Wyszkowem. Oczywiście jechałem z prędkością zbliżoną do dozwolonej. I tak trasę nowym skrótem pokonałem w 22 minuty, starym przez 24, a okrężnie przez Ostrów w równe 30 minut. Stwierdziłem, że te osiem minut mnie nie zbawia i wolę trasę najdłuższą, bo najbezpieczniejsza (czasami przy dobrej pogodzie i za dnia decyduję się na skrót). A jak się jedzie na dłuższą trasę to lepiej mniej się wysilać i pojechać drogami prostymi i w zasadzie poza terenami zabudowanymi.

Na moście na Wiśle jestem teraz i tak w okolicy godziny i kwadransa. Ale wkurza mnie przejazd przez Borawe i Goworowo. No i dowiedziałem się, że aktywność Starostwa przeniosła się w inny już rejon i te planowane obwodnice wolnych odcinków przez tereny zabudowane (przy trasie kolei) nie będą już realizowane. A planów na słynnym skrócie przez Wyszków było mnóstwo i zawsze uniknięcie tej gęstej zabudowy było podstawowym postulatem. Ale para w gwizdek, jak ktoś chce, to 2 lub 8 minut zarobi. Szkoda, tak liczyłem na ten odcinek. Jak widzę, że mam jechać 40 km/h, to mnie krew zalewa.

Teraz jednak słyszę, że jest nowa idea na tapecie. Po wybudowaniu mostu w okolicach Teodorowa ponoć planowane jest od obecnej drogi krajowej nr 61 połączenie z S61 w węźle Śniadowo (już jest budowany). Ale tak sobie myślę po co ci, co jadą z tej Litwy (lub na Litwę) mają się przebijać do Węzła Śniadowo (w prostej linii jakieś 23 km) jeżeli w takiej samej odległości jest węzeł Łomża - Zachód na starej drodze K61? Droga w miarę prosta, odnawiana ostatnio. Przecież trzeba przejechać jeszcze 25 km dodatkowo samą Via Balticą.  No więc jaki sens? Może ktoś wie?

Warszawiacy do Białegostoku i na Litwę pojadą nie przez Ostrołękę. Do Kolna, Piszu i Giżycka zapewne też.

100 obwodnic przed wyborami

Reklama 100 obwodnic przed wyborami, a w planie także obwodnica Ostrołęki. No i fałszywa informacja, bo to tylko łącznik pomiędzy drogami K61 i K53. Prawdziwa obwodnica to droga od K61 do K61 z przeprawą mostową. Oczywiście entuzjaści nowego mostu w Teodorowie mówią, że jakoś wszystko pokleją.

Jeżeli będzie to klejenie takie jak obwodnice Borawego, Żabina i Goworowa to ja dziękuję.

Ale grzejmy kocioł panowie. Para się przyda. Jak się nie uda, to pójdzie w gwizdek, ale nam to jedno.

Szczególnie grzejmy do wyborów prezydenckich. Ale chyba już Ostrołęka i okolice nie da się nabrać na wizytę obecnego prezydenta z nowymi pomysłami np. na elektrownię gazową (gościł tu pięć lat temu promując węgiel).

O autorze

Stanisław Giżycki - od wielu lat związany z turystyką i ekologią. Założyciel stowarzyszenia "Ekomena" działającego w Ostrołęce i regionie, przewodnik górski, były pracownik państwowych służb ochrony środowiska, obecnie na emeryturze.

Więcej felietonów w dziale "Krzywym okiem".

Fot. Stanisław Giżycki

Wyświetleń: 16998 komentarze: 92
15.02.2020, 12:06r. Drukuj
Powrót


nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 12:17, 15.02.2020

IP: 188.146...31

"Żadnej winy. Ani krzty tzw. pokory. Zdjęcie pod krzyżem. Czyżby krzyż to symbol wszechmocy tychże prominentów władzy? No ładnie wygląda. Taka religijna i porządna władza po prostu nie może się mylić."

Te słowa to chyba do unii. Decyzję podjęła o odejściu od węgla Unia niedawno.

"Istotnymi okolicznościami znacząco wpływającymi na decyzję o zawieszeniu finansowania projektu są planowane zmiany polityki Unii Europejskiej w odniesieniu do sektora energii elektrycznej, w tym wprowadzenie tzw. Zielonego Ładu, nowa polityka kredytowa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) wobec sektora elektroenergetycznego oraz publiczne wezwanie PKN Orlen na sprzedaż 100% akcji Energi."

Unia, oddaj nam miliardy złotych.

oli @ 12:22, 15.02.2020

IP: 83.9...69

Autor artykułu widzi niestety wszystko ,,krzywym okiem'' ! Zawsze malkontent ,zawsze pesymistycznie.Za to entuzjastycznie widzi Panią Kidawę na miejscu Pana Dudy! Może potrzebne mocniejsze okulary?

Między @ 12:27, 15.02.2020

IP: 5.173...104

Ale ujadacie !!!! Nie bójcie się tego że inni zarobią.Boli to i rozumiem skowyt obolałych kundli tak już macie. Przyłączcie się do koryta a szczekanie umilknie s a m o i s t n i e. Przecież to łatwe macie znajomości.

ketuks @ 12:29, 15.02.2020

IP: 2a00:f41...efb1

Skoro będzie elektrownia na gaz (a to zupełnie inny projekt) no to co teraz? wysadzamy Key-Towers? Jak się bawić w marnotrawstwo środków publicznych to na całego....

do oli @ 12:31, 15.02.2020

IP: 83.9...121

Mądralo. Pochwal się co ty zrobiłeś dla społeczeństwa.Potrafisz tylko narzekać i oceniać innych. Negatywnie tych nie co nie są po twojej myśli politycznej nie zagłębiając sie w treść. Tak właśnie wygląda malkontent.Ty nim jesteś.. Kropka

jerzyk.58 @ 12:44, 15.02.2020

IP: 83.31...117

Może zwyciężył rozsądek?
1/zasoby węgla w Polsce wystarczą do 240 r - oficjalne dane.
2/ woda niezbędna do chłodzenia - Narew coraz mniejsza
pokłady wód gruntowych maleją w zastraszającym tempie,
po kilku latach korzystania z wód gruntowych, wodę dowożono
by do miasta i okolicznych gmin beczkowozami / wiele miast w Polsce miewa już
problemy z wodą np. Sochaczew /
3/ Gwałtowny spadek dochodów i wartości giełdowej wszystkich Polskich spółek
energetycznych - ekonomia, brak kasy.
Innych powodów nie będę wymieniał, tych powinno wystarczyć.
Puki co cieszmy się tym, że na razie zniknęło widmo braku wody w kranach i
studniach.

RX2 @ 12:47, 15.02.2020

IP: 185.135...41

Pan Stanisław Giżycki,
w punkt, 100/100!

Andy @ 12:49, 15.02.2020

IP: 83.23...199

Ależ przecież owa elektrownia Ostrołęka C to kolejny przejaw geniuszu Prezesa i pokazanie środkowego palca "totalnej opozycji". Chciał zbudować Twin Towers ku chwale swojej i swojego brata ale "totalniacy" mu to uniemożliwili. I co zrobił Prezes? Ano tak to zorganizował, że imponujące Twin Towers za 1 mld zł zbudował mu w Ostrołęce Suweren. I kto jest górą?

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 13:00, 15.02.2020

IP: 188.146...31

jerzyk.58, zwyciężyły decyzję unijne w sprawie odchodzenia od węgla. Czy chcesz wyjścia z unii?

Andy, prosto ze szkolenia partyjnego?

Czy to źle, że ktoś chce wymieniać stare elektrownie? Kto z opozycji jest taki mądry?

skk @ 13:03, 15.02.2020

IP: 5.173...182

Tepicielu to ze tak napiszesz to było do przewidzenia.
Miedzy innymi Jan Kowalski pisal ze ta budowa nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Wiedzial o tym poprzedni rzad i odstapil od budowy.

Krzyś @ 13:05, 15.02.2020

IP: 79.189...130

Wyprowadzenie tirów z miasta przez most w Teodorowi że wszech miar potrzebne.Tiry z reguły jeżdżą najkrótszymi trasami bez względu na stan drogi i jakoś trasa szybkiego ruchu Warszawa-Białystok z Ostrołęki ich nie zabrała.

Edward @ 13:11, 15.02.2020

IP: 95.49...17

Panie Stanisławie - zgadzam się z Panem w 100 %
Trzeba wytykać błędy twardogłowych na każdym kroku i uświadamiać zaślepionych ludzi których "władza" kupiła za 500+ itp

mo @ 13:14, 15.02.2020

IP: 2001:67c...24c

"Manna z nieba przestała spadać" - fatalna wiadomość pisze moja-ostroleka.

Patryk sierzputowski @ 13:17, 15.02.2020

IP: 2001:1c05...c8fd

A ja dalej jestem etatowym konfidentem na zlecenie prokuratura praga.

Pokraki i Szuje @ 13:31, 15.02.2020

IP: 188.147...125

Niemal dokładnie pięć lat temu kandydat na prezydenta Andrzej Duda odwiedził Ostrołękę. Grzmiał do mieszkańców, że prezydent Bronisław Komorowski nie zrobił nic, by powstała elektrownia Ostrołęka II. Ta, która miała dać miastu bogactwo i pracę. Co teraz im powie?

Pokraki i Szuje @ 13:31, 15.02.2020

IP: 188.147...125

Państwowe koncerny Energa i Enea wspólnie ogłosiły, że budowa ostatniego wielkiego bloku węglowego w Europie - bloku C w Ostrołęce - nie będzie finansowana, bo po prostu nie ma sensu. Inwestycji nikt nie chce kredytować, ponieważ jest trwale nierentowna. Nie opłaca się do jej zasilania sprowadzać węgla nawet z Rosji.

To ta sama elektrownia, o której we wrześniu 2018 roku prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Donaldem Trumpem w sprawie przeniesienia do Polski najnowocześniejszych amerykańskich technologii węglowych. Donosiły o tym miejscowe media. Jednak nikt myślący realnie nie zakładał, że elektrownia w Ostrołęce miałaby służyć do produkowania prądu.

Pokraki i Szuje @ 13:32, 15.02.2020

IP: 188.147...125

Elektrownia w Ostrołęce miała produkować nadzieję dla mieszkańców Ostrołęki i okolic. Było to narzędzie “przywracania godności”, “wstawania z kolan ludności Ostrołęki”. To dzięki mitowi elektrowni i opowieściom o prześladowaniach ze strony liberałów PiS w samej Ostrołęce otrzymał ponad 50 procent głosów, a w powiecie ostrołęckim - blisko 70 procent.

Ostrołękę poznałem przy okazji informacji o “śpiewających płodach”. Dwa lata temu w kinie Jantar w ramach promocji rządowego projektu “Za życiem” pani Ewa Kotowska, żona pisowskiego prezydenta miasta i zarazem katechety, urządziła spektakl, w którym dzieci udające płody śpiewały przeboje “Arki Noego”. Autorka programu stwierdziła, że „nie chciałaby się wdawać w polemikę z osobami, które nie rozumieją idei programu”.

Pokraki i Szuje @ 13:32, 15.02.2020

IP: 188.147...125

W mieście wielokrotnie bywali i prezydent Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński. Antoni Macierewicz chwalił młodzież broniącą “wschodnich rubieży Rzeczypospolitej”. To właśnie w Ostrołęcę Bartłomiej Misiewicz został członkiem rady Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, by rubieży tej Rzeczypospolitej bronić.

Cóż takiego zaproponował PiS mieszkańcom Ostrołęki? Wielkie Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Jego ideę przedstawił w 2016 roku wicepremier Piotr Gliński. Muzeum jest budowane od czterech lat, ale jakoś tak po pisowsku, bez szczególnych rezultatów. Nic nie zapowiada też, aby do Muzeum Wyklętych drzwiami i oknami walili zwiedzający. Niedawno rada miasta, twierdząc, że nie ma pieniędzy na utrzymanie placówki, wezwała Ministerstwo Kultury i Sztuki do przejęcia obiektu.

Pokraki i Szuje @ 13:33, 15.02.2020

IP: 188.147...125

Ze stanowiska zrezygnował pierwszy dyrektor placówki Jacek Karczewski, potem kolejny. Teraz muzeum buduje Piotr Liżewski, były komendant ostrołęckiej Straży Miejskiej.

Ostrołęka do tej pory kojarzyła się z klęską nadziei powstania listopadowego. To tutaj w maju 1831 roku nieudolnie dowodzone przez generała Jana Skrzyneckiego wojska polskie przegrały bitwę z wojskami rosyjskimi, grzebiąc wielkie szanse na rozbicie rosyjskiego korpusu.

Ostrołęka to nadal miasto niszczonych nadziei i hodowanego przez pisowską władzę poczucia pretensji mieszkańców do wszystkich za nadzieje utracone. Można wszak poczucie frustracji kierować na Unię Europejską, na poprzednich rządzących albo na złą opozycję. I dzięki temu PiS zachowuje w Ostrołęce poparcie.

do andy do edward @ 13:37, 15.02.2020

IP: 83.6...60

ublizac potrafisz madra glowo jeden i drugi wygraj i zabiez wszystko ludziom a zloczyncow promoj w raj podatkowych a co do wiez to wiecie ze nie dal i nima woiez lo

... @ 13:38, 15.02.2020

IP: 188.147...168

Problem polega na tym, że nikt w Polsce nie potrafi że sobą się porozumieć, totalna opozycja neguje wszystkie pomysły Pisu bez względu na to czy są dobre czy złe. Natomiast rządzącym nie honor czerpać z wiedzy czy mądrości innych bo wszystkich traktują jak wrogów. Obie opcje i PiS i PO notorycznie szczują na siebie obywateli i jestem przekonany, że nikomu z nich nie chodzi o dobro Polski i Polaków, chodzi tylko o koryto i kolejne lata dojenia. I niby wszyscy chcą ładu, pokoju i dobrobytu-najlepszym przykładem jest nasz rodzimy troll Jan Kowalski, on też mówi tylko językiem miłości i szuka pojednania i konsensusu. Niestety takich chorych z ambicji ludzi jak Jan w rządzie jest pełno.

Echh @ 14:01, 15.02.2020

IP: 2a00:f41...4366

Poczytajcie komentarze tam pod artykułem, jak się z nas śmieje reszta Polski. Przykre.

Beata @ 14:18, 15.02.2020

IP: 5.173...96

Manna z nieba płynie do TVP PiS. A raczej z naszych podatków bo to kwota zawrotna - 2 miliardy złotych !! Trzeba było budowę wstrzymać by dać te pieniądze Kurskiemu na propagandę telewizyjną.

BIG LEBOWSKI @ 14:19, 15.02.2020

IP: 2a00:f41...b001

WIEKSZOSC TYCH EKOLOGOW SAMA KIEDYS SIE GRZALA PRZY PIECU OPALANYM DRZEWEM I WEGLEM!!!,DZIADKOWIE TEJ 17 LETNIEJ DZIEWICY ZE SZWECJI TEZ NAPEWNO PALILI WEGLEM,ALE DOROBILI SIE ,KUPILI PIEC NA GAS LUB OLEJ I STARY DOBRY WEGIEL JEST JUZ ZLY!!!!,WY EKOLODZY I LEWACY I INNI ZDRAJCY SLONO KIEDYS ZAPLACICIE,BO PRZEZ TEN WASZY CHORY EKOLOGIZM MILIONY LUDZI MOGA STRACIC PRACE,A WTEDY WY CZYSCIOCHY STANIECIE PRZED SADEM Z SZEFEM ORLENU I DZIEWICA ZE SZWECJI NA CZELE!!!!!

RX2 @ 14:25, 15.02.2020

IP: 185.135...41

Może PiS zorganizuje następną konwencję wyborczą w Ostrołęce przed 10 maja? Mogliby rozwiesić między "dwiema wieżami" wielki baner z napisem "Dotrzymujemy obietnic!".

ketuks @ 14:27, 15.02.2020

IP: 2a00:f41...efb1

BiG LEBOWSKI nie porównuj starych dobrych czasów gdzie głównie palono po wsiach drewnem, trochę węglem kgo było stać a dziś palą śmieciami. poukładają sobie trochę ładnie porąbanego drewienka na pokaz dla niepoznaki a palą śmieciami, sklejką, dyktą, meblami, powlekanymi kartonami nasączonymi chemią i wszystkim co się pali i nieprawdopodobnie śmierdzi i dusi.

Stefan @ 14:37, 15.02.2020

IP: 178.213...100

Obserwuje , czytam i stwierdzam że MO jest strasznie :):):obiektywnym portalem pożyjemy zobaczymy.

mo @ 15:12, 15.02.2020

IP: 2001:67c...309

Fatalna wiadomość.

mieszkaniec @ 15:24, 15.02.2020

IP: 95.40...113

Kto się martwi że elektrownia nie powstanie .Zobaczcie jak się bawi pis na konwencji Warszawie . Co ich bochodzą problemy Ostrołęki . Nigdy syty głodnemunie nie uwierzy

Też Stanisław. @ 15:32, 15.02.2020

IP: 176.109...147

Ciekawe ile kasy za te wypociny otrzymał ich autor. Pesymista do kwadratu. Coś ty człowieku dokonał mądrego dla Ostrołęki?.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:37, 15.02.2020

IP: 82.145...187

Cyt.:
"totalna opozycja neguje wszystkie pomysły Pisu bez względu na to czy są dobre czy złe"

Dwa pytania - pierwsze, wskaż dobre pomysły PiSu, które zanegowała opozycja i drugie, wskaż jakikolwiek pomysł rządu PO + PSL który poparł PiS - czekam.

Anka Grafomanka z d. Kaszanka @ 15:37, 15.02.2020

IP: 87.205...3

Dzień dobry!

Mam dwa pytania do specjalistów od energetyki: czy w razie zmiany zasilania elektrowni z węgla na gaz, zostaną zdemontowane te dwa kwadratowe kominy?
I drugie pytanie: czy to prawda, że kominy dlatego mają przekrój kwadratu, bo według dyrektywy UE nr 2381/34/TY/12, wydobywający się z nich dym w kształcie kwadratu emituje mniej szkodliwych substancji?

Pozdrawiam...

Węgiel @ 15:40, 15.02.2020

IP: 31.0...172

jest, ale bardzo głęboko. Wydobycie coraz bardziej nieopłacalne. Firmy skarbu państwa dołują. Banki zarządzane przez,, państwo,, też niewiele lepiej. Drugi miesiąc z rzędu inflacja powyżej 3%. Za chwilę NBP podniesie stopy procentowe, raty kredytowe za mieszkania poszybują do góry.

elektrowania BE @ 15:46, 15.02.2020

IP: 2001:67c...e27

Spoko teraz tylko będzie trzeba płacić tym zatrudnionym w elektrowni C. ciekawe ile lat ludzie bedą pracować w nieistniejącej elektrowni C

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:48, 15.02.2020

IP: 82.145...72

Pytanie dodatkowe - podaj chociaż jeden przykład, kiedy to obecna opozycja neguje wyniki wyborów.

I @ 15:50, 15.02.2020

IP: 5.173...11

Anka....... nie dość że grafomanka to jeszcze nie kumata w żadnej materi. Ciągle pyta! No gdyby mądrze .... Szukaj odpowiedzi w książkach w rozmowach ze specjalistami wysokiej rangi. A najlepiej w ulubionym przez ciebie A.G.z d. Kaszanka necie.

Polak @ 15:51, 15.02.2020

IP: 5.173...2

Elektrownia miała żywić PiS ale i tak się nazarli

Zając Poziomka @ 15:57, 15.02.2020

IP: 188.147...38

Od 13.02 redakcja MO codziennie gniecie ten sam temat i co najgorsze co następny artykuł nie wnosi nic nowego. wassat wassat wassat wassat Żeby chociaż jakieś nowe informacje to ok.
Tematy się skończyły?
np. 100tys. poszło na lodowisko czy dobrze, czy źle zobaczymy i kto na tym zarobi ale jakoś redakcja MO omija niektóre tematy wassat
np. Moszczyński mistrzem Polski i wiele innych tylko trzeba chcieć.

ojejku jejku @ 15:58, 15.02.2020

IP: 178.235...232

Niestety, nie ma się z czego cieszyć. Z jednej strony elektrownia przynosiłaby korzyści miastu tak wizerunkowe jak i gospodarcze. Z drugiej obłędna polityka miłościwie nam panującej partii zrujnowała cały potencjał społeczny jak i finansowy. Teraz przy nadchodzącym kryzysie nie będzie już mowy o elektrowni. Będzie się budowała ale powoli, w ciszy w ramach skapujących na inwestycję środków. Rozbuchanie rozdawnictwa pieniędzy, podnoszenie danin i podatków to będzie cel władz. Pójdą na to dochody państwa no i złoto, które sprowadzono aby pokazać inwestorom, że mogą dawać jeszcze pożyczki pod zastaw.Czeka nas spadek dochodów, likwidacja wielu miejsc pracy i wegetacja emerytów.

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 16:03, 15.02.2020

IP: 188.146...126

ojejku jejku, wybierzmy innych, zacznie na manna z nieba spadać.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:10, 15.02.2020

IP: 141.0...27

Tępy naziolu, na razie spada TVPiS, którą kieruje facet, prawomocnie uznany za kłamc~, ale cóż to jest, skoro na czele rządu stoi inny, dwukrotnie, prawomocnie, uznany za kłamcę.

Wskaż mi kraj, w którym parlament, w ciągu kilku miesięcy, 8 razy nowelizuje ustawę, albo taki, w którym fundamentalne dla państwa ustawy, są przyjmowane w kilka dni - wskaż mi taki kraj na Świecie.

Wskaż mi taki kraj, w którym opozycja ma 30 sekund na wypowiedź w parlamencie - postawiliście wszystko na głowie i udajecie idyjotów.

rew @ 16:13, 15.02.2020

IP: 31.0...140

Dlaczego w tak istotnej sprawie nie wypowiadają się:
Prezydent miasta?
Były wieloletni Prezydent Miasta Pan Kotowski?
Wieloletni poseł Arkadiusz Czartoryski?
Wieloletni senator Robert Mamątow?
Chyba wyborcom ( a ak kto woli suwerenowi ) należą się wyjaśnienia ' Ida wybory prezydenckie - warto byłoby wyborcom nieco rozjaśnić w głowach , potwierdzić bąź zaprzeczyć szerzącym się ponurym wiadomościom. Stać Was na to Panowie?

rew @ 16:16, 15.02.2020

IP: 31.0...140

wpis + do opublikowania wzcesniejszego musialem przejść werywikacje na 5 zdjęciach . ostanie było o ilość palm . podalem ze jest ich 4 ? , sorry jest 5, ta ostatnia w glowie administratora ..

KAKDARKA @ 16:35, 15.02.2020

IP: 188.146...45

W samo sedno Panie Giżycki!!!

Bernadeta @ 16:45, 15.02.2020

IP: 89.229...89

Jako wstęp przypomnę przesłanie Jarosława Kaczyńskiego: moja idea wcielana w życie warta jest ruiny gospodarki. Wśród przesłanek jakimi kieruje się PiS - rachunek ekonomiczny, racjonalność wydawania pieniędzy jest daleko w hierarchii wartości. Mało waży.

A co się liczy? Ideologia, której ja nie podzielam. Dążenie do centralizacji wszelkich decyzji w centrum decyzyjnym czyli w partii. Tyle że taką filozofię już przerabialiśmy. Z jakim skutkiem? Kompletne bankructwo państw socjalistycznych.

Absurd ekonomiczny jak pisze autor - był do przewidzenia. Polscy eksperci od energetyki nie są przecież dziećmi, którym dopiero Unia Europejska musiała powiedzieć o schyłku energetyki węglowej. Sami jako Europejczycy też to widzieli.

I tu wracam do początku wpisu - wola polityczna 4 lata temu była taka, że propagandowo był potrzebny temat. A cel propagandowy czyli utrzymanie poparcia w elektoracie wart jest każdych pieniędzy. Zwłaszcza NIE SWOICH.

Publikacja bardo potrzebna. Pod rozwagę rozsądnych mieszkańców Ostrołęki. .

stanislaw @ 16:58, 15.02.2020

IP: 178.235...107

Skarb państwa w 2013r w ofercie publicznej sprzedał duży pakiet akcji ENERGA SA po 17 zł za jedną akcję.Nabywcami akcji były fundusze emerytalne które miały powiększać kapitał przyszłych emerytów jak również zwykli obywatele którzy kupno akcji potraktowali jako inwestycję długoterminową.Do 2015 r akcje spółki ENERGA SA wzrosły do 27zł.Po przejęciu władzy przez PiS do chwili obecnej akcje spółki ENERGA SA systematycznie traciły na wartości i obecnie wyceniane są na giełdzie po około 7,5zł za jedną akcję.Spółka PKN ORLEN której większościowym udziałowcem jest skarb państwa ogłosiła wezwanie na kupno 100% akcji spółki ENERGA SA po cenie 7zł za jedną akcję.Jeśli dojdzie do skutecznego wezwania to na akcjach spółki ENERGA SA stracą przyszli emeryci i zwykli obywatele.Jest to skandal żeby w majestacie prawa partia rządząca nazywająca siebie prawem i sprawiedliwością okradała w jawny sposób swoich obywateli tłumacząc im bezczelnie że robi to dla ich dobra.Jest wielce prawdopodobne że po skutecznym przejęciu przez PKN ORLEN spółki ENERGA SA akcje zostaną ponownie sprzedane tylko pod inną nazwą i po dużo wyższej cenie a kupią je fundusze inwestycyjne które będą zarządzały Pracowniczymi Programami Kapitałowymi które wprowadził jako obowiązkowe były bankowiec który sprzyja rynkowi kapitałowemu.Polacy zostaną ponownie w majestacie prawa okradzeni ponieważ Pracownicze Programy kapitałowe nie mają gwarancji skarbu państwa co będzie sprzyjało przekrętom na rynku kapitałowym.Polacy skuszą się na obietnice kłamców że to jest wszystko robione dla ich dobra.Pod hasłem dziedziczenia środków zgodzą się na podatek z góry od przekazanych środków na ich konta żeby tylko zostać właścicielem tych środków nie zastanawiając się jaki to będzie miało wpływ na ich przyszłą emeryturę.To będzie największy przekręt w prywatyzacji środków publicznych jakiego świat jeszcze nie widział

. @ 16:59, 15.02.2020

IP: 5.173...50

To wszystko przez konfidentów !.

Mieszkaniec powiatu @ 17:00, 15.02.2020

IP: 2a01:110f...6daa

W Nowej Wsi Wsch. budowano w dawnych czasach wielką szkołę średnią, w latach 90-tych miał tam być KUL, a na początku 21wieku władze zorganizowały więzienie. Tutaj na pewno coś powstanie, ale niektórzy z nas tego nie dożyją.

energia @ 17:16, 15.02.2020

IP: 83.31...3

i po robocie byłego prezydenta laughing

skk @ 17:26, 15.02.2020

IP: 94.254...22

Mieszkaniec powiatu nie w Nowej Wsi tylko Przytulach.
Pomysl Pana Jakackiego ne był kontynuowany bo wybrano innego wujta. Podobnie z obwodnica Zaluski.
Jak historia uczy trzeba mądrych ludzi na stanowiskach, wtedy będzie rozwój. Ale ludziom to bajki opowiadane podobają się bardziej niż faktyczne dokonania

Ja @ 17:35, 15.02.2020

IP: 2a01:110f...e458

W MO i władz miasta pewnie szampan wiadrami się leje tylko patrzeć jak pokaz sztucznych ogni będzie radość niesamowita .

@ @ 17:35, 15.02.2020

IP: 5.184...153

Cóż nie sposób nie zgodzić się z trafnymi spostrzeżeniami Pana Stanisława . Szkoda że pośrednio wszyscy zapłacimy za tą delikatnie mówiąc nieudolność władzy . Najgorszy jest brak konsekwencji karnych za takie działania .

Info @ 17:43, 15.02.2020

IP: 178.235...27

Paweł Wroński cyngiel Szechtera / - Kosher Zeitung, polonofob.Dziekuję wole inne autorytety

ojejku jejku @ 18:01, 15.02.2020

IP: 178.235...232

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 16:03, 15.02.2020
Jesteś naprawdę tępy dawny tępicielu. No cóż fanatyzmu się nie leczy

Dzbyl @ 18:32, 15.02.2020

IP: 37.130...87

Nie zesrajta się chociaż w majtki

mieszkaniec gminy @ 18:56, 15.02.2020

IP: 31.41...214

myslę że pownien prawde czyli próbowalismy ale zdrajcy donoszo do UE i musimy odpuscic i będzie inna nie węglowa

Krótko @ 19:13, 15.02.2020

IP: 2a00:f41...fa65

Panie Stanisławie "geniuszu ekonomiczny", długi ze swojej firmy już pan pospłacał Czy jednak wierzyciele musieli obejść się niczym? To tak na marginesie nauczania innych ekonomii...

akk @ 19:15, 15.02.2020

IP: 83.31...111

Pomysł na wieże - ścianki wspinaczkowe, skoki na bungee. Na dole śliczny piasek, to może jakiś basen odkryty i co tam jeszcze kto chce ... laughing

Gomi @ 19:27, 15.02.2020

IP: 37.248...173

W Ostrołęce przez 12 lat rządził prezydent z PiSu. Dopiero ostanie wybory przegrał.
Poza tym, pamietajmy, że Ostrołęka to miejsce, gdzie zakazano wyświetlania 'Kleru' przez dyrektora  Ock. Elektorat PiSu ma się tam niestey bardzo dobrze.

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 19:34, 15.02.2020

IP: 188.146...126

ojejku jejku, gdy brakuje argumentów zaczynają się wyzwiska.

Dobrze, że będzie nowa elektrownia. Dobrze, że taka, którą akceptuje Unia.

do nieradiomaryjny @ 19:49, 15.02.2020

IP: 83.6...85

Jak tam się mają twoje udziały w galeriach handlowych?

Kilo @ 19:56, 15.02.2020

IP: 31.11...20

A jak ma się twoje wierne pisanie dla MO

oka @ 20:03, 15.02.2020

IP: 176.109...39

- Powiedz mi, po co jest ten Miś?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten Miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.
- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach!

oka @ 20:04, 15.02.2020

IP: 176.109...39

Ci co mieli zarobić zarobili. Ostrołęka jest mała. Ten co chce wiedzieć wie. Tak więc pogonić tą Pisoską hołotę.

do Kilo @ @ 20:21, 15.02.2020

IP: 83.6...85

Zabolało? Ty również masz udziały w galeriach handlowych jak członek partii nieradiomaryjny?

Emil @ 20:47, 15.02.2020

IP: 194.50...29

A elektrownią jak z przekopem !!!! Jak by chciała t sama by się wybudowała.

jajec @ 21:39, 15.02.2020

IP: 185.166...243

Przecież o tym wszystkim mówił obecny Premier a wówczas doradca Tuska u Sowy... "Ludzie są tacy głupi.... wystarczy obudzić nadzieje a potem je wygaszać.....za miskę ryżu" smile Kto przyjeżdzał Kotka ratować?.... No dajcie spokój aż tak naiwni jesteście? I te medialne coś powołane przez przegranych.....Macie odpowiedź kto popiera pisiorków? Dofinansowanie z PFN dla działalności ujawniającej nieprawomyślność... Po 50 gr od posta///

Hahaha a @ 22:31, 15.02.2020

IP: 37.248...176

A pisałem ,że katecheta nie nadaje się do pracy w elektrowni.. Ostrołęka w ruinie a teraz jeszcze przy świecach będziemy siedzieć wieczorem

BB @ 01:20, 16.02.2020

IP: 2a01:110f...f61

rozpoczęcie budowy tej inwestycji, bez zapewnienia kasy na jej ukończenie jest prostym przestępstwem. Kto tego nie rozumie, ten jest idiotą.
Kto z was będzie budował dom, jeśli nie ma kasy najego ukończenie ??

Teraz płatni kundle będą Wam tłumaczyć, że jest inaczej. Nie dajcie się zmanipulować.
Jak do tej pory okradziono nas nas na ponad miliard. Ile z tego zarobili nieudacznicy, na którzych głosowaliście ?? zastanówcie się ! dobrej niedzieli/

PS. Widzę. nieradiomaryjny, że jak zapie..dolisz coś komuś, to lecisz do księdzia, ten ci odpuszcza i wychodzisz szcześliwy/ Ja tak nie mam. Każde moje działanie musi być uczciwe, bo nikt mi nie odpuści.
Brzydzę się takimi ludźmi ja ty, nieradiomaryjny, kłamco i manipuancie, przyjdzie czas na takich jak ty.

BB @ 01:23, 16.02.2020

IP: 2a01:110f...f61

A tak przy okazji, prowadzę ankietę

Ilu z Was, czytających ten wpis, wypłaca z konta bankowego swoje uczciwie zarobione pieniądze, wkłada je do reklamówki, a potem tą reklamówkę chowa w wynajmowanym obcym osobom mieszkaniu.
Ilu z Was tak robi. Proszę o szczere odpowiedzi.
Pytam, bo mam trochę kasy na koncie, i nie wiem, czy wsadzenie jej do reklamówki jest opłacalne ?? Ewentualnie, może podpowiecie do jakiej reklamówki schować te pieniądze ??

Stanislaw giżycki @ 02:50, 16.02.2020

IP: 178.213...164

Lekkie podsumowanie.
Trudno prowadzi się dyskusję z anonimami. No, ale takie reguły się przyjęły i trudno.
Podsumuję temat i dotychczasową dyskusję. Chciałbym, aby odbywały się w Ostrołęce dyskusje w realu prowadzone profesjonalne. Nie tak jak w studiach telewizyjnych w ostatnich latach, że prawdę po prostu się zagaduje. Będzie trudne, ale się uda.
Czy jestem totalnym malkontentem, który w dodatku czycha na niepowodzenia władzy.
No cóż, mogę tylko powiedzieć, że nie. Jestem tylko realistą i tępicielem głupoty.
I jeszcze raz powtórzę tym, którzy wierzą, że pieniądze produkuje się w centralach partyjnych i wszystko dzieje się bez konsekwencji. Otóż nie dzieje się i ta budowa ostatnio po raz drugi zakończona jest tylko tego świadectwem. A przy tym zakończenie tej haniebnej historii było do przewidzenia od początku. Przyczyny i personalne winy są opisywane w poważnej prasie w całej Polsce. I nie jest prawdą, że coś się zmieniło w polityce unijnej. To tylko bezczelne wykręty i nic więcej. To buta buców jak ostatnio celnie powiedział Włodzimierz Czarzasty w jednej z audycji. Opozycja totalna ? Brak wspólnej pracy dla wspólnego dobra ? Tu odpowiem zdecydowanie. Dopóki nie wróci demokracja i racjonalne myślenie to się po prostu nie da wykonać.
Powtarza się pytanie co zrobiłem dla Ostrołęki. Odpowiem przekornie, jeszcze nic, bo się nie dało. A próbuję dotrzeć do mieszkańców z przekazem, że nie należy wierzyć szkodnikom i trwonić majątku. Trzeba działać jak to się mówi po gospodarsku.Jak się uda zasiać takie przekonanie to się pochwalę, że coś wreszcie zrobiłem.
Czytam w ostrołęckim portalu rządowym, że w sejmie powstają podkomisje rozwoju szprych kolejowych. I znowu te same osoby jak w przypadku ostrołęckiej elektrowni będą tam błyszczeć.
Zapytam się więc parlamentarzystów do czego służy parlament. No i muszę odpowiedzieć, bo oni chyba nie wiedzą. Ano do pracy parlamentarnej, czyli ciężkiej pracy przy przygotowywaniu ustaw. To nie jest głosowanie bez przygotowania w trybie nocnym. To jest nauka, rozważanie racji. Prowadzenie agitacji przy pomocy działań de facto nieparlamentarnych to nie wasza rola. Mogę przy tym ze szczerym sumieniem powiedzieć - lepiej nic nie róbcie bo znowu coś zepsujecie.
Proponuję więc, aby po tym smutnym dla rozsądku doświadczeniu zniknęli Panowie na jakiś czas z życia publicznego, zaszyli się w jakiejś pustelni i dokonali rachunku sumienia. No nie koniecznie o chlebie i wodzie. To na pewno krajowi się może przysłużyć. A my mieszkańcy Ostrołęki i okolic zdajmy sobie wreszcie sprawę, że nie musimy być mieszkańcami miasta symbolu głupich decyzji. Zacznijmy myśleć pozytywnie i rzeczywiście zróbmy coś wspólnie razem. Takie pomysły niedługo przedstawię. Może coś się uda w tym ośmieszonym mieście zrobić, czego sobie i Państwu życzę.

7 @ 03:26, 16.02.2020

IP: 2a01:110f...cdbe

zobaczcie pisowskie matoły , prezesa kaczyńskiego taka wieża nic nie kosztuje , miliard w tą czy w inną on musi wprowadzić faszyzm za wszelką cenę , faszysta czeka na wasze poparcie

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 06:25, 16.02.2020

IP: 37.30...184

BB, czy komukolwiek oddano skradzione mienie, bez sprawdzenia legalności jego posiadania? Pieniądze w reklamówce w obcym mieszkaniu były legalnego pochodzenia, są bez zarzutu.

7, i po co ta nienawiść? Czy to źle, że ktoś chciał wymiany elektrowni na nową? Zły adres z pretensjami, że wstrzymano budowę. Chcesz wyjścia z unii z powodu nieprzestrzegania jej polityki? Putin już czeka z otwartymi rękami. Pamiętaj tylko jak uczy przykład WB, z UE można wyjść. Z przyjaciółmi ze wschodu tak to nie działa. Blok Wschodni opuściliśmy po jakiś 45 katach „przyjaźni” bo ZSRR zbankrutowało. Wbrew propagandzie PiS, Polska jest zbyt mała aby w osamotnieniu zbudować potężne państwo.

Za wstrzymanie budowy powinna odpowiadać Unia, że w grudniu ubiegłego roku wprowadziła nowe wytyczne co do budowy elektrowni węglowych:

"Istotnymi okolicznościami znacząco wpływającymi na decyzję o zawieszeniu finansowania projektu są planowane zmiany polityki Unii Europejskiej w odniesieniu do sektora energii elektrycznej, w tym wprowadzenie tzw. Zielonego Ładu, nowa polityka kredytowa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) wobec sektora elektroenergetycznego oraz publiczne wezwanie PKN Orlen na sprzedaż 100% akcji Energi."

Unia, oddaj nam miliardy złotych.

kl @ 07:26, 16.02.2020

IP: 178.235...188

Jak do tej pory nikt w Polsce za zmarnowane, zdefraudowane i ukradzione miliardy nie poszedł do pierdla. Tchórzewski i ostrołęccy paladyni doskonale o tym wiedzą i śmieją nam się w nos. Katecheci i ich podwładni puki co koszą co miesiąc tysiące do własnych kieszeni.

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 09:28, 16.02.2020

IP: 188.146...224

kl, to decyzja z grudnia unii, żeby zaprzestać budowy elektrowni węglowych.

Kto Ci zdefraudował i ukradł miliardy? Dlaczego budowniczowie elektrowni nie mają zarabiać? Co Ty zrobiłeś?

taka prawda @ 09:51, 16.02.2020

IP: 178.213...198

zwykłe ujadanie partyjne Pana Giżyckiego , typowy artykuł polityczny popierający tych nieudaczników z PO którzy nic by nie robili , nic nie budowali , bo wszystko można kupić i sprowadzić z zachodu , a Polacy mają być tylko pracownikami za 10 zł./h u Niemca - oto polityka Pana Giżyckiego i jego kandydatki Kidawy (co nie umie przzeczzytać poprawnie tekstu z kartki)
Sam p. Giżycki też zna się na wszystkim i na niczym , pamiętam jak 15 lat temu robił automatykę na nowym szpitalu nie mając podstawowej wiedzy w tym temacie , co skończyło się wynajęciem zewnętrznej firmy , która uruchamiała system

ha ha ha @ 09:52, 16.02.2020

IP: 83.6...85

Ta decyzja z grudnia nie dotyczy Ostrołęki C, gdyż ta elektrownia dostała wszystkie pozwolenia i nie jest finansowana z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Unia Europejska nic nie może zakazać.

Seba @ 10:39, 16.02.2020

IP: 89.77...94

tak trzymać, panie Stanisławie. Prawda jest gorzka i trudna do strawienia!!!Dziękuję.

stanislaw @ 11:05, 16.02.2020

IP: 178.235...107

Włoska grupa bankowa UniCredit w 1999r kupiła pakiet akcji banku Pekao SA za kwotę 4,3mld zł.Następnie w ciągu kolejnych lat na tym banku zarobiła 30mld zł na czysto a następnie odsprzedała ten sam pakiet akcji za 10,6mld zł polskiej grupie PZU i Polskiemu Funduszowi rozwoju.Widać gołym okiem że sukces odniósł UniCredit a nie rząd polski który się chwalił repolonizacją banku Pekao SA.Pod płaszczykiem repolonizacji banku Pekao SA ukryto prawdziwy cel który się ujawnił w okresie póżniejszym.Tym celem było przejęcie kontroli nad bankiem Pekao SA żeby zatrudnić swoich ludzi którzy będą posłusznie wykonywać polecenia działaczy PiS z Panem Prezesem na czele.Bank Pekao SA był potrzebny do sfinansowania słynnych wież za ogromne pieniądze przy ulicy srebrnej w Warszawie w ukryciu przed społeczeństwem ale ujawnione nagrania rozmów Pana Kaczyńskiego na ten temat zburzyło plany Naczelnika Państwa.Co prawda dwie wieże powstały ale w Ostrołęce tylko że za pieniądze wyborców.Ten przykład pokazuje prawdziwe oblicze PiS czyli zakłamanie i obłudę.

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 11:19, 16.02.2020

IP: 188.146...224

ha ha ha , i czego kłamiesz? Przeczytaj że zrozumieniem komunikat inwestorów.

"Realizacja celów przedstawionych w Europejskim Zielonym Ładzie będzie wymagała znacznych inwestycji. Szacuje się, że aby osiągnąć cele wyznaczone obecnie w zakresie klimatu i energii na okres do 2030 r., konieczne będą dodatkowe inwestycje w kwocie 260 mld euro rocznie, czyli około 1,5 proc. PKB z 2018 r. Takie inwestycje będą wymagały mobilizacji zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego. Na początku 2020 r. Komisja przedłoży plan inwestycyjny na rzecz zrównoważonej Europy, aby pomóc sprostać potrzebom w zakresie inwestycji. Na przeciwdziałanie zmianie klimatu należy przeznaczyć co najmniej 25 proc. budżetu długoterminowego UE. Dalszym wsparciem będą działania Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który pełni rolę europejskiego banku klimatycznego. W 2020 r. Komisja przedstawi strategię w sprawie zielonego finansowania, aby sektor prywatny włączył się w finansowanie zielonej transformacji."

do nieradiomaryjny @ 12:51, 16.02.2020

IP: 83.6...85

Nie kłam partyjny kacyku. Od początku budowy piszesz, że ta elektrownia jest nowoczesna i powstanie. Elektrownia węglowa od początku nie miała finansowania, a UE i Europejski Fundusz Inwestycyjny nie wspiera ani elektrowni węglowych, ani elektrowni gazowych, ale to było wiadome wszystkim rządzącym przed wbiciem łopaty.

Do nieradjomaryjnego @ 13:09, 16.02.2020

IP: 176.109...7

Wioskowy mędrcu, spalamy węgiel ruski bo tańszy, a nasz zostanie dla przyszłych pokoleń. Pamietasz? Kręcisz się jak woda w klozecie. Prostytucja ideologiczna. Za srebrniki nadstawiasz d...

do nieradiomaryjny @ 13:54, 16.02.2020

IP: 78.152...89

nieradiomaryjny przestan bredzic. decyzję od odejsciu od wegla UE podjela jeszcze za PO. a nie jakies kilka lat temu. Zanim podejmuje się jaką kolwiek decyzję trzeba miec rozeznanie w prawie UE.i ich decyzjach. Jeśli PIS chce aby RP była w UE nalezy szanowac rozmówce i nalezy prowadzic dialogi, a nie monologi jak to robi od 5 lat.. Po protu chcesz byc szanowany przez innych to go szanuj. 27:1

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 14:29, 16.02.2020

IP: 188.146...154

do nieradiomaryjny, nie kłam, partyjny kacyku, UE w grudniu zaproponowała politykę odejścia od węgla, i dlatego Polska wstrzymała budowę ostatniej elektrowni węglowej.

Czytaj ze zrozumieniem komunikat inwestorów. I nie kłam.

Do nieradjomaryjnego, miejski nieuku, spalamy tańszy węgiel z importu, by ceny energii jeszcze bardziej nie wzrosły.

do nieradiomaryjny, przestań bredzić. Zielony Ład zaproponowano w grudniu, i Polska odpowiedziała wstrzymaniem budowy ostatniej elektrowni węglowej.

Mango i marakuja @ 17:53, 16.02.2020

IP: 188.146...160

Panie Stasiu,
przestań Pan tendencyjnie, niemerytorycznie i złowieszczo, za przeproszeniem, pitolić. To, że mnie kiedyś w d.pę pszczoła użądliła nie oznacza, że czuję się zobowiązany związać ruch antymiodowy. A tak na marginesie: stylistyka i interpunkcja to Pana, Panie Stanisławie, była żona, żeby tak konsekwentnie się z nią gniewać?
Pozdrawiam,
MiM

Gosc @ 21:06, 16.02.2020

IP: 2a01:110f...d84f

Podobno 1 maja Kaczyński ,czartoryski ,mamontow ,Kubeł i i będą łopatami otwierać elektrownie

teleturniej @ 07:56, 17.02.2020

IP: 46.170...1

Dwie wieże jak u Kaczyńskiego czy dwa fucky posłanki PiS Lichockiej?

do teleturniej @ 10:29, 17.02.2020

IP: 83.6...35

zaczelo sie od mocherowych beretow i ciag dalszy haniebnej nagonki na nasz Polakow Katolikow taki paluszek to nic co wy wypowiadacie i piszecie hanba hanba haniebnych wpisow ciag dalszy kiedy przestaniecie

do nie dal i nima wiez @ 10:31, 17.02.2020

IP: 83.6...35

taka prawda w oczy kole

do gosc @ 10:33, 17.02.2020

IP: 83.6...35

co nie ublizasz zartownisiu

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:58, 17.02.2020

IP: 217.146...86

Cyt.:
"do nieradiomaryjny, nie kłam, partyjny kacyku, UE w grudniu zaproponowała politykę odejścia od węgla, i dlatego Polska wstrzymała budowę ostatniej elektrowni węglowej."

Tępy naziolu, co Ty, opiłeś się wody z bajora i Cię wzdęło???

UE, proponuje politykę odejścia od węgla od wielu wielu lat, jej efektem był między innymi pakiet klimatyczny, podpisany przez ówczesnego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który każdy szczegół uzgadniał z braciszkiem, a którego później nie chciał ratyfikować PiSowsko - Samoobronowo - LPRowski Sejm, co wzbudzało zdumienie i wszystkich.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:01, 17.02.2020

IP: 217.146...86

Cyt.:
"zaczelo sie od mocherowych beretow"

Zaczęło się od "wojny na górze", którą bliźniaki przegrały z "kapciowym" Wałęsy, niejakim Mieczysławem Wachowski, później było palenie kukły Wałęsy i wszelakie próby ośmieszenia go, później mieliśmy "tam gdzie stało ZOMO" - cóż to, problemy z pamięcią?

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter