poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Dwie osoby w szpitalu i dwie objęte kwarantanną domową. Prawie 250 osób z nadzorem epidemiologicznym

Prawie 250 osób w Ostrołęce i powiecie zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. Dwie osoby z podejrzeniem zarażenia koronawirusem przebywa w szpitalu, a dwie kolejne objęte są kwarantanną domową. To najnowsze dane na temat koronawirusa w naszym regionie.

Reklama Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Ostrołęce wydał komunikat o sytuacji epidemiologicznej na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych na godzinę 13.00 w dniu 15.03.2020.

  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 247
  • liczba osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 2
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 2
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 0

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Jak postępować

Reklama Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

Wyświetleń: 37223 komentarze: 53
15.03.2020, 13:18r. Drukuj
Powrót


Aga @ 13:28, 15.03.2020

IP: 31.41...116

😷😷😢😢

Gosc @ 13:43, 15.03.2020

IP: 5.173...181

A dlaczego nie jest podane skąd te osoby są bo to jest bardzo istotne dla otoczenia. Lepiej żeby ludzie wiedzieli że np. Ich sąsiad jest z podejrzeniem, żeby utrzymać jakiś dystans większy

Łllll @ 13:52, 15.03.2020

IP: 2a00:f41...7b94

Popieram.
Do puplicznej wiadomości miejsce zamiesszka chorego.

Do Lll @ 13:59, 15.03.2020

IP: 178.235...28

Wez kolo i w czolo popaprancu

Mjeczysław @ 14:14, 15.03.2020

IP: 176.109...133

Kaszlu to dostanieta dopiero jak Wam 5G odpalą...żydzi podobno już w kwietniu mają obwiescic ze opracowali " cudowną " szczepionkę..razem z wiruskiem pchnięto kilka specustaw miedzy innymi przymus szczepien pod karą więzienia lub grzywny...wiec dostaniesz strzała z RFID Ty twoja żona dzieci najbliżsi i witamy w NWO

Europa jest centrum epidemii @ 14:25, 15.03.2020

IP: 83.31...12

Prawda jest taka, że większość zachoruje, ale to musi być rozłożone w czasie, aby w szpitalu znalazło się dla was miejsce. Siedząc w domach dajecie sobie i innym szansę żyć.

TAK wygląda sytuacja we Włoszech

O 175, z 1266 do 1441, wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem - podała Obrona Cywilna na konferencji prasowej w Rzymie. Od piątku zachorowało 2795 kolejnych osób. Dotąd potwierdzono w kraju ponad 21 tys. przypadków.


Dziennie przybywa prawie 3000 chorych, czy ktoś sobie wyobraża 3000 wypadków samochodowych dziennie? Tymi ludźmi ktoś musi się zajmować.

Włochy, Francja, Hiszpania sobie z tym nie radzą, a Polska ma sobie poradzić?

Jedyna opcja to nie dać się teraz zarazić i nie zaradzić innych, dlatego ludzie siedźcie na du/pie w domu, bo wkrótce jak zapełnia się szpitale i kostnice to nie będzie komu wam pomóc albo nawet was pochować.

Ciekawy @ 14:26, 15.03.2020

IP: 5.184...41

jak ma się odbiór odpadów komunalnych od osób pod kwarantaną. I jak miasto zabezpiecza ludzi pracujących przy odbiorze i na sortowni odpadów komunalnych

Szpital w Łomży @ 14:32, 15.03.2020

IP: 83.31...12

Dziś w sieci pojawił się dramatyczny wpis:

- Drodzy mieszkańcy Łomży i okolic. Powiem krótko - media kłamią, Szpital jest kompletnie nieprzygotowany na walkę z Covid-19. Nie ma sprzętu, nie ma prawie nic, nie ma sprzętu ochronnego, masek, gogli, fartuchów. To będzie tragedia, nie damy rady, personel sam trafi jako pacjenci i nie będzie komu was ratować. Decyzja o lokalizacji szpitala zakaźnego w Łomży w moje ocenie czysto polityczna, kompletnie nie merytoryczna. Jesteście na długi czas pozbawieni podstawowej opieki medycznej. Przykro mi. Boję się o własne życie.... - napisał na Facebooku jeden z łomżyńskich lekarzy.

mieszkaniec @ 14:52, 15.03.2020

IP: 95.40...113

I taka jest prawda o państwie paoierowym

Dramatyczna sytuacja @ 14:54, 15.03.2020

IP: 83.31...12

- Drodzy mieszkańcy Łomży i okolic. Powiem krótko - media kłamią, Szpital jest kompletnie nieprzygotowany na walkę z Covid-19. Nie ma sprzętu, nie ma prawie nic, nie ma sprzętu ochronnego, masek, gogli, fartuchów. To będzie tragedia, nie damy rady, personel sam trafi jako pacjenci i nie będzie komu was ratować. Decyzja o lokalizacji szpitala zakaźnego w Łomży w moje ocenie czysto polityczna, kompletnie nie merytoryczna. Jesteście na długi czas pozbawieni podstawowej opieki medycznej. Przykro mi.

Boję się o własne życie.... - napisał na Facebooku jeden z łomżyńskich lekarzy.

Lekarka z Rybnika ujawnia @ 14:56, 15.03.2020

IP: 83.31...12

“Będzie długo, ale myślę że od tego zależy przyszłość nasza i naszych bliskich, jakkolwiek poważnie to brzmi. Jak wiecie, jestem lekarzem, który pracuje w dużym szpitalu, w Szpitalu Wojewódzkim. Może nie mam 30-stu lat doświadczenia w zawodzie, ale zdążyłam już doświadczyć realiów polskiej „służby zdrowia” (jak chętnie niektórzy nas nazywają) – pisze na facebooku lekarka z rybnickiego szpitala. “Koronawirus – na chwilę obecną mamy 31 POTWIERDZONYCH przypadków w Polsce. Pacjenci są w różnym stanie – począwszy od dobrego stanu, który wymaga tylko obserwacji, po pacjentów z niewydolnością oddechową wymagających respiratora. Gwarantuję Wam, że chorych w Polsce jest więcej, po prostu ich nie diagnozujemy. Dlaczego? Bo nie mamy testów. W moim szpitalu ustawiono namiot, ogłoszono że tam będą mogli udać się ludzie podejrzani o koronawirusa. W dniu wczorajszym nie było ANI JEDNEGO ZESTAWU do pobrania badań w kierunku wirusa.

Powtarzam ANI JEDNEGO!!! W chwili obecnej, WHO zmieniła status naszego kraju na tzw.„local transmission” co to oznacza w praktyce? Nie jest dla nas argumentem to, że nie wróciłeś właśnie z Włoch, Chin itd. Nie jest dla nas argumentem to, że Twój syn/mąż/dziadek/kochanek wrócił z tych krajów. Jesteśmy uznani za kraj, w którym wirus JEST. W mojej opinii w RYBNIKU jest tym bardziej (5 potwierdzonych przypadków wśród Rybniczan). Macie objawy, możecie mieć tego wirusa. Czy go macie? Nie powiem Wam bo nie mamy testów by Was wszystkich przebadać. Nie myślcie że mamy lepszą odporność niż Niemcy, Francuzi, Włosi… Nie! Oni badają swoich obywateli. Wg dzisiejszych danych w Polsce przeprowadza się do tej pory 43 testy/milion mieszkańców. W Izraelu 401/ milion, we Włoszech obecnie jest to 826 testy/milion mieszkańców. Dziś GIS zapowiada, że zwiększy liczbę testów, którymi będziemy mogli dysponować i będziemy mogli badać więcej osób.

Lekarka z Rybnika ujawnia @ 14:57, 15.03.2020

IP: 83.31...12

Kolejnym problemem jest to, że naprawdę nie mamy wystarczającej ilości kombinezonów, masek, gogli, rękawiczek itd. Nikt nie przeprowadził nam szkolenia jak ten kombinezon zdjąć, a to jest najbardziej ryzykowne i najłatwiej się wtedy zakazić personelowi medycznemu. Każą nam badać pacjentów, a nie jesteśmy zabezpieczeni. Tym samym możemy zarażać innych. Pamiętajcie, że lekarze, pielęgniarki, ratownicy mogą być również objęci kwarantanną. Jeśli już na samym początku zamkną nas na 2 tygodnie, kto będzie Was ratował w przyszłym tygodniu lub za 10 dni? Szpital wstrzymał przyjęcia planowe – brakuje sprzętu jednorazowego… Rząd i lokalni rządzący zapewniają, że mamy wystarczającą ilość respiratorów, że jesteśmy wydolni, że jesteśmy przygotowani i damy radę. Nie jesteśmy i nie damy! Chyba że pracuję w innej rzeczywistości. Do tej pory, na niejednym dyżurze spędzałam całe noce dzwoniąc po WSZYSTKICH OiTach nie tylko na Śląsku ale również poza jego granicami by znaleźć JEDNO miejsce dla pacjenta zaintubowanego, na respiratorze (pożyczonym) by tam móc go leczyć. Zamawiałam już transport takich pacjentów do Kielc, Kędzierzyna– Koźla itd. bo nigdzie nie było dla niego miejsca. Nie uwierzę, że nagle wszyscy pacjenci OiTów wyzdrowieli, zostali wypisani ze szpitali i nasze OiTy czekają na ofiary koronawirusa. We Włoszech już rozpoczyna się ocena szans, kogo podłączyć do respiratora bo ma jeszcze szanse na wyzdrowienie, a komu pozwolić umrzeć bo sprzętu nie ma. Jeśli wirus u nas się rozszaleje, taka sytuacja wystąpi o wiele szybciej niż tam. Nikt z Was nie chciałby podejmować takich decyzji, każdy z Was chciałby byśmy ratowali Waszych rodziców, dziadków, Wasze rodzeństwa. Co możemy zrobić? Nasz rząd bardzo dobrze wie, że jeśli sytuacja się rozwinie, nie opanujemy tego wszystkiego i będzie O WIELE gorzej niż w Lombardii. Nie mamy szans by to opanować. ALE! Możemy spróbować nie dopuścić do tego, by wirus się tak rozprzestrzenił. Rząd podjął BARDZO MĄDRE decyzje. Zamknięto szkoły, uczelnie, muzea, kina, odwołano imprezy masowe. Ale to nic nie da, jeżeli sami będziemy lekkomyślnie podchodzić do tych nakazów. Często słyszę jako lekarz, że ktoś „APELUJE DO MOJEGO SUMIENIA”.

Lekarka z Rybnika apeluje @ 14:58, 15.03.2020

IP: 83.31...12

Dzisiaj JA APELUJĘ DO WASZYCH SUMIEŃ:

1) Siedź na du/pie w domu w te dni, nie wychodź, nie zwołuj wielkich imprez, nie chodź do klubów i dyskotek, jeśli są jeszcze otwarte. Nie wybieraj się na zakupy do galerii handlowych, NIE CHODŹ NA MSZE DO KOŚCIOŁA (tak! Mówię to ja, śpiewająca psalmy na Waszych ślubach). Chcesz mieć nowe ciuchy – zamów online, albo zaoszczędź i za miesiąc kupisz sobie więcej na nowy sezon.

2) Możesz pracować zdalnie – to tak pracuj! Ja w chwili obecnej marzę o takiej opcji – nie ma szans bym mogła o tym myśleć. Doceń więc tą opcję i wykorzystuj! Możesz wziąć urlop – weź i spędź czas z rodziną. Dobra, może zarobimy w tym miesiącu mniej. Ale lepiej zarobić trochę mniej dziś, niż starać się o rentę za kilka miesięcy.

3) Należy Ci się opieka na dziecko które nie chodzi do szkoły – KORZYSTAJ! Siedź z nim w domu, wyśpij się za wszystkie czasy, pograjcie w planszówki. Nie wypuszczaj dzieci w te dni na zajęcia sportowe by pobawiło się drużynowo!

4) Masz jakiekolwiek objawy infekcji – idź na L4 (możesz w chwili obecnej dostać je elektronicznie, zadzwoń do swojego POZ i uzyskaj szczegóły, nie musisz iść tam osobiście i zarażać wszystkich wokoło).

5) Brakuje Ci leków przyjmowanych przewlekle – powiadom telefonicznie swojego lekarza, po tą są e-recepty w takiej chwili.

6) To że czujesz się dobrze, masz 20-40 lat i uważasz, że możesz iść w weekend na balety w miasto, świadczy tylko o tym jak bardzo jesteś GŁ/UPI – może nie umrzesz z powodu niewydolności oddechowej w przebiegu koronawirusa, ale możesz go sprzedać innym, schorowanym, starszym, pacjentom onkologicznym, z niedoborem odporności… albo po prostu się okaże, że wcale taki odporny nie jesteś i jednak się przekręcisz.

7) NIE KŁAMCIE LEKARZOM/PIELĘGNIARKOM/RATOWNIKOM/ SANEPIDowi itd. że nie byliście za granicą, że nikt z bliskich tam nie był, jeśli prawda jest inna – to na waszych sumieniach będą zgony osób które zarazicie. Mówcie prawdę, obserwujcie się i w razie czego DZWOŃCIE do Oddz.Zakaźnych i SANEPIDów (numery dwa posty niżej).

8) Jeśli macie infekcje które można leczyć w domu, to tam je leczcie. Pokazałam Wam że większość szpitali NIE MA NARZĘDZI do diagnostyki i leczenia tego wirusa. Nie każde przeziębienie to koronawirus, większość infekcji górnych dróg oddechowych można wyleczyć cytryną, czosnkiem, miodem, leżeniem w łóżku, paracetamolem, fervexami itd.

9) Kwarantanna, L4, nadzór epidemiologiczny nie jest wakacjami, czasem na odwiedziny, na zabawy w większym gronie. To czas kiedy swoim zachowaniem możecie uratować czyjeś życie. To czas w którym możecie zadecydować o losie Waszych najbliższych. Nie życzę nikomu poczucia winy, że przez Wasze pójście na siłownię, do klubu, na mszę – Wasza mama umrze z powodu choroby, którą przynieśliście do domu. A pamiętajcie, że za złamanie warunków kwarantanny grozi kara w wysokości 5 tyś złotych.

Nie chcę siać paniki, próbuję Wam uzmysłowić, że tylko od nas samych zależy teraz jak się sytuacja potoczy, bo naprawdę na „SŁUŻBĘ ZDROWIA” na wielką skalę w tym przypadku nie ma w tym państwie co liczyć. Mówię to jako czynny pracownik, który widzi co się dzieje. Nie chcę by ktoś z Was mi współczuł z powodu tego co się dzieje, nie chcę słyszeć „sama sobie wybrałaś”. Nie! Nie o tym mowa. Chodzi mi o to, byśmy WSZYSCY RAZEM wzięli odpowiedzialność za ludzi dokoła przez te kilkanaście najbliższych dni.

SIEDŹ NA DU/PIE W DOMU, bo inni by chcieli, a nie mogą!”.

mieszkanka @ 14:58, 15.03.2020

IP: 2a01:110f...5137

myślę ze miasto okłamuje nas mieszkańcó jestem pewna że u nas sa zakażeni

do mieszkanka @ @ 15:01, 15.03.2020

IP: 83.31...12

Szpitale nie mają lub nie dostają testów na wykrywanie wirusa.

mieszkaniec gminy @ 15:25, 15.03.2020

IP: 31.41...214

ciekawe dlaczego sprowadzają 12000 tyś z USA I ANGLJI

83.31.12 @ 15:39, 15.03.2020

IP: 178.235...14

Nie ma nic i nic nie będzie. Wypuścili broń biologiczna, śmiertelność 15-17%

Pandemia koronawirusa. @ 15:51, 15.03.2020

IP: 83.31...12

Gramy na czas. W ten sposób uratujemy tysiące osób

- Najważniejszy cel to spowolnienie liczby zachorowań - wyjaśnia dr Paweł Grzesiowski, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP. Jeśli uda nam się "wypłaszczyć krzywą" zachorowań, będziemy mogli zapewnić wszystkim chorym odpowiednią opiekę.

Według różnych szacunków ostatecznie zakażenie koronawirusem dotknie 30-70 proc. populacji krajów Europy. Większość zakażonych przejdzie chorobę łagodnie. Drastyczne środki zapobiegawcze służą temu, żeby zakażenia rozłożyły się w czasie. W ten sposób unikniemy przeciążenia służby zdrowia i zdołamy zapewnić wszystkim odpowiednią opiekę medyczną.

– Włosi mają dzisiaj katastrofę humanitarną, zwłaszcza w Lombardii. Musimy takiej podobnej sytuacji uniknąć u nas – wyjaśnia Grzesiowski. – Tam niedobór respiratorów sprawia, że chorzy umierają, bo nie otrzymują opieki na czas.

Kluczowe jest spowolnienie tempa epidemii koronawirusa

Jeśli człowiek przechodzący wywołane koronawirusem zapalenie płuc otrzyma odpowiednią pomoc, ma ogromne szanse na całkowity powrót do zdrowia po zachorowaniu na COVID-19. Jeśli chorych będzie jednocześnie na tyle dużo, że zabraknie nam lekarzy i sprzętu, będzie gorzej.

Cel spowolnienia rozwoju pandemii ilustruje schematyczna grafika opracowana przez amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Ilustracja pokazuje, czemu służy wprowadzanie środków zapobiegawczych. Im bardziej opóźniamy rozpowszechnianie epidemii, im wolniej rośnie liczba chorych, tym łatwiej nam odpowiednio leczyć tych, u których przebieg COVID-19 jest wyjątkowo ostry.

Głównym sposobem opóźniania rozwoju epidemii jest „dystansowanie społeczne”. Co to oznacza? Po prostu to, że musimy rzadziej wchodzić w bezpośredni kontakt z innymi osobami. A więc nie bywać w miejscach publicznych, takich jak kina, sklepy, centra handlowe czy miejsca pracy. Dlatego biura odsyłają pracowników do pracy z domu, a instytucje kultury i szkoły są zamykane.


Wszystkie kraje dotknięte epidemią opóźniają rozwój epidemii "dystansowaniem społecznym" to jedyny sposób, aby uratować maksymalną ilość ludzi nie ma leków i nie ma innej opcji, dlatego nie dajcie się zarazić to nie zarazicie innych.

A izolacja w domu z dala od innych to najlepszy sposób na unikniecie zakażenia i kontaktu z wirusem.

Mimionek @ 16:21, 15.03.2020

IP: 5.173...122

To prawda że jakiś złotówa jest na kwaratanie?

Koronawirus we Włoszech @ 17:15, 15.03.2020

IP: 83.31...12

Dramatyczna sytuacja we Włoszech. Szpitale są pełne

"Szpitale są pełne, także miejsca w regionie Lombardia kończą się" - podkreślił Riva. Wyjaśnił: "Na intensywnej terapii poddajemy intubacji nawet więcej niż siedem osób dziennie i pracujemy bez przerwy, mając wolne średnio co 14 dni".

Przewodniczący władz regionu Lombardia Attilio Fontana powiedział w telewizji SkyTg24: "Jesteśmy bliscy momentu, w którym nie będziemy mieli już miejsc na reanimacji". Poinformował, że jednym z poważniejszych problemów w tamtejszej służbie zdrowia jest brak wystarczającej liczby respiratorów. Jak zaznaczył, podejmowane są też wysiłki, by w szpitalach wygospodarować dodatkowe miejsca dla zakażonych.

"Mam nadzieję, że uda się w najbliższych dniach dokonać tego cudu" - powiedział gubernator Lombardii.

slawek @ 17:48, 15.03.2020

IP: 178.213...198

do: ,,szpital w łomży'' ,,dramatyczna sytuacja'' , ,,lekarka z Rybnika apeluje'' , pandemia koronowirusa'' ,,Koronawirus we włoszech''
Choć nie wiem jak będziesz ujadać i kłamać tj.podawać nieprawdziwe informacje , to i tak większość ludzi widzi jak działa Państwo Polskie , jest dużo lepiej niż w tych pseudo-cywilizowanych państwach zachodnich.
Jeśli twierdzisz , że zachorowań jest dużo więcej , to wymiernym dowodem twojego kłamstwa jest liczba zgonów , która wynosi średnio ok. 5% (u nas jest 3 zgony) gdyby zarażonych było np. 1000 to zgonów byłoby 50

slawek @ 17:52, 15.03.2020

IP: 178.213...198

do : IP: 83.31...12 : za sianie zamętu i nakręcanie sztucznej paniki poprzez wklejanie kłamliwych komentarzy należy się kara aresztu

R @ 18:01, 15.03.2020

IP: 5.173...23

Do Lekarka z Rybnika.... Weź człowieku nie wklejaj tego bo aż zygac się chce od tych wypocin twoich, i tak nikt tego nie czyta.Niedługo zaczniesz pisać, oto ja Leekaarz z Ostrołęki 😊😊😊😊😊
;😊😊😊😊㈴
2;😊😊😊😊ԅ
22;

do slawek @ @ 18:11, 15.03.2020

IP: 83.31...12

Te informacje są ogólnodostępne i potwierdzone, a ty możesz wychwalać władzę pod niebiosa

Specjalnie dla ciebie film na YT

Szpital w Poznaniu, wczoraj. To jest absolutnie dramatyczne!

do slawek @ @ 18:18, 15.03.2020

IP: 83.31...12

Wrzuć sobie w google

Dziennik zachodni

Koronawirus. Lekarka z Rybnika ujawnia: Chorych jest więcej. Po prostu ich nie diagnozujemy. Urząd Wojewódzki potwierdza

do sławek @ 18:20, 15.03.2020

IP: 83.31...12

Tygodnik Ostrołęcki

Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis i apel lekarza ze szpitala z sąsiedniej Łomży. 15.03.2020

83.31.12 @ 18:37, 15.03.2020

IP: 178.235...14

Ja lekarz z Ostrołęki. Masz zakażenie umysłowe, nieuleczalne. Nie pisz więcej,. Nie infekuj MO

do IP: 178.235...14 @ 18:56, 15.03.2020

IP: 83.31...12

A co partia mi zabroni? Mamy demokrację. Gdyby nie można było komentować aktualności, to wyłączyli by nam komentarze. Lepiej wiedzieć więcej niż żyć w ignorancji lub nieświadomości. Wiedza nie zabije, a ignorancja lub nieświadomość może.

A jak już siedzimy w domu to dobrze być użytecznym choć prawda jest bolesna.

Ppp @ 19:18, 15.03.2020

IP: 5.173...136

A CO Z PALACZAMI? WIRUS ATAKUJE PŁUCA A TE JE.LOPY PALA FAJKI.

PO CO ICH WOGOLE LECZYC? POWINNO SIE LECZYC TYLKO NIEPALACYCH . PO CO TRACIC CZAS I PIENIADZE NA LUDZI KTORZY NIEROKUJA CZYLI PALACZY. WIRUS ATAKUJE PLUCA A TAKIE PODNISZCZONE PRZEZ PALENIE TO STRATA CZASU. LEPIEJ SIE ZAJAC TYMI KTORZY DBAJA O SIEBIE.

Do pajaca od wklejania glupot z ip 83.31.12 @ 19:23, 15.03.2020

IP: 5.173...136

Jestes kompletnym id.iota. W chinach w lutym bylo 50 tys zakazonych. Dzis jest 10 tys. Jak widac da rade to ogarnac. W polsce wszystko jest pod kontrola. Jestes po prostu przyg.lupem ktory nie ma co robic i czyta i powiela glu.poty na fb. Najwazniejsze informacje masz na stronie gov. Reszta to glu.poty wymyslane dla takich przyg.lupow wierzacych we wszystko co przeczytaja w internecie. Zal mi ciebie.

do laika IP: 5.173...136 @ 20:06, 15.03.2020

IP: 83.31...12

A co ty jesteś z rządu Chin? Nawet światowa organizacja zdrowia nie wierzy Chinom. Nie patrz na Chiny, a na Włoch, Francję, Hiszpanie, a reszta to nie głupoty a informacje od lekarzy z Polski. A przy-głupem to jesteś ty, który nie masz pojęcia o stanie służby zdrowia w Polsce.

Włochy

O 368, z 1441 do 1809, wzrosła w ciągu doby we Włoszech liczba zmarłych zakażonych koronawirusem - poinformowano w niedzielę na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie. Obecnie w całym kraju zakażonych jest ponad 20 tys. osób.

Pielęgniarka zakażona koronawirusem @ 20:10, 15.03.2020

IP: 83.31...12

Zarząd Szpitala w Puszczykowie potwierdził, że siódma osoba zakażona koronawirusem w Wielkopolsce to pielęgniarka, która opiekowała się 57-letnią pacjentką, pierwszą śmiertelną ofiarą SARS-Cov-2.

ja jestem @ 20:43, 15.03.2020

IP: 2a01:110f...bff1

Po raz kolejny prof.Gut obala narracje mówiącą o śmiercionośnej broni biologicznej jaką ma być koronawirus, z przeprowadzonych badań wynika, że pochodzi od łuskowców i jest on jednym z 300 wirusów, które charakteryzują się objawami podobnymi do grypy. Wirus towarzyszy ludzkości od dawna dzięki czemu zdążyliśmy się na niego uodpornić, o czym świadczy śmiertelność, która wynosi zaledwie 2% a nie 60%. Cała panika jest zasługą mediów i rządów, które nieustanie informują nas o zagrożeniu oraz konieczności wprowadzania zaostrzonej kontroli ograniczającej nasze prawa i wolność.

Kierowca @ 23:15, 15.03.2020

IP: 5.173...146

A kto pomysli o kierowcach, musza jechac na zachod z towarem aby utrzymac rodzine. Wszyscy polacy wracaja, a my ruszamy zaopatrzac miasta i ratowac gospodarke.

Izja @ 06:53, 16.03.2020

IP: 94.254...185

Bo wierni juz nie są wiernymi

Buba @ 07:21, 16.03.2020

IP: 5.173...87

Jak się was czyta to aż kolana miękną. Nikt nie pisze nic konkretnego nic związanego z tematem, tylko kopiuj wklej. Dlaczego nie pisze ktoś kto jest w szpitalu z podejrzeniem by ostrzec, dlaczego nie piszą ile szpitale ile mają testów ile sztuk środków ochronnych. Tylko ujadanie jakichś desperatów. Ta okolica to jakieś dno i to widać dkraz bardziej. Jak nie polityka to kopiuj wklej. Może MO wystosuje jakieś zapytanie ile środków testów posiada i przeprowadził szpital albo ile środków ochrony osobistej ma Meditrans zatrudniający ratowników medycznych którzy po takich głą. bów jak wy jeżdżą bo macie sra.czke. Tu nie ma żadnych info tylko kopiowanie danych z innych portali. Może w mieście wystarczy dowiedzieć się jaka jest sytuacja. Pytania do szpitala i meditransu są proste. Ile w szpitalu zrobili testów, ile mają szpital i meditrans mają środków ochrony osobistej w sztukach. Tyle że nikogo to nie interesuje. Bo po co skoro można ujadać o wszystkim ale nie o tym co jest konieczne.

do Buba @ @ 08:14, 16.03.2020

IP: 83.31...12

Wszędzie jest podobna sytuacja, służba zdrowia jest w agonii we Wrocławiu, Poznaniu mają na styk sprzętu, jedyna opcja to siedzieć w domu na du/pie i nie dać się zarazić przez miesiąc jak przejdzie Tsunami przez Polskę.

Lekarze pełni obaw. @ 08:17, 16.03.2020

IP: 83.31...12

Teleporady, odwoływane operacje planowe i lęk lekarzy przed brakami sprzętu - o tym jak działa system zdrowia czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

"Z powodu braku środków ochronnych odwoływane są planowe przyjęcia w szpitalach. Tak zrobił m.in. warszawski szpital na Banacha" - informuje dziennik. Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie powiedział, że o środki ochronne placówka walczy każdego dnia.

Według gazety, Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu "odcięto od świata". "Czynne jest jedno wejście, którego pilnuje policja i ochrona. Pracownicy są legitymowani, wszystkim jest mierzona temperatura. Jedna osoba zakażona może spowodować ewakuację całej placówki. Przez węzeł radiowy nadawane są apele, żeby pracownicy unikali korzystania z komunikacji miejskiej i spotkań w większym gronie oraz żeby wymieniać regularnie maseczki, fartuch, sprzęt i nie oszczędzać go" - czytamy.

Poważne niedobory

"Informacje o poważnych niedoborach płyną ze wszystkich placówek, z mniejszych i większych miejscowości" - informuje "DGP" i przytacza takie relacje lekarzy: "NPL, POZ, Warszawa - są tylko maseczki chirurgiczne i antyseptyki. Maseczek z filtrem w ogóle nie ma, jednorazowych fartuchów również. Nie ma też izolatki". "Maseczki są wydzielane przed operacją, na oddziale nie ma, dostarczyli do szpitala znacznie mniej niż było zamówione. Brak płynów na salach".

Z informacji "DGP" wynika, że trwają rozmowy z polskimi producentami maseczek, a niektóre szpitale biorą sprawy w swoje ręce, jak w Radomiu, gdzie zlecono szycie maseczek, albo w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze, który zatrudnił szwaczki na miejscu.

"Na jedną osobę w ciągu dnia potrzebujemy ośmiu kompletów odzieży ochronnej. Teraz, kiedy na oddział zgłasza się ok. 20 pacjentów, środków nam starcza. Jednak kiedy zacznie się ich pojawiać 50-100 dziennie, nasze zapasy się w mig wyczerpią" - powiedział dziennikowi pracownik biura zarządu szpitala, w którym działa oddział zakaźny.

Obawy lekarzy

"W sytuacji braku środków ochrony lekarze się buntują. Niektórzy deklarują, że nie będą dotykać pacjentów bez właściwego zabezpieczenia" - czytamy. "Jestem w wieku przedemerytalnym i w grupie ryzyka. Otrzymałam informacje, że po przekształceniu szpitala w zakaźny mogę zostać wezwana do pracy przy chorych. Mam obawy. Wiem, że są problemy z dostępem do środków ochrony" - powiedziała gazecie jedna z lekarek pracująca w szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie.

Ja @ 08:31, 16.03.2020

IP: 5.173...121

Kopiuj-wklej nie czytam, uleganie panice to głupota, nie wszyscy umrzemy, nie biegać po mieście bez potrzeby, z ludźmi na odległość, dbać o siebie i innych, pomagać jeśli można, życie nie zawsze musi być piękne, ale żyć trzeba.

do Ja @ @ 08:35, 16.03.2020

IP: 83.31...12

A widzisz kogoś aby panikował na ulicach?

Siedź w domu na du-pie i nie komentuj jak nie czytasz.

Musimy się przygotować na to, że w tym tygodniu będziemy mieli czterocyfrowy wynik liczby osób zakażonych koronawirusem. Ten wzrost będzie dynamiczny" - powiedział w poniedziałek w Polskim Radiu minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Do do ja @ 08:48, 16.03.2020

IP: 5.173...121

W twoim kopiowaniu nie ma nic konstruktywnego, takie właśnie sianie paniki, niczego sam nie wymyślisz, oprócz ubliżania, to chociaż pokopiujesz, a co tam...to Internet....każdy może, to i ty też.

Do ip 83.31 @ 08:53, 16.03.2020

IP: 5.173...24

Ale zamkniesz to morde w koncu? Zamkniesz morde deb.ilu jak nie bedzie tego wyniku 4 cyfrowego w tym tygodniu? Nie bedzie nawet 300. Dynam8czny to ty masz spadek iq

Pytam sie zamkniesz ta glu.pia morde panikary jak okaze sie ze nie masz racji ?

Jkk @ 08:57, 16.03.2020

IP: 5.173...24

Wiesz mi ze na koniec tygodnia bede wszedzie wklejal twoj komentarz o tym ze mialobyc ponad 1000 zakazonych. Wszedzie. Przyg.lupie. A tykur.wa gam.oniu pewnie b6yas i we wroclawiu i w lomzy i wszedzie. Nikt sie jakos nazwiskiem z lekarzy pod tym nie podpisuje. Jestes kompletna idi.otka.

A wlosi , hiszpanie i francjz maja to na wlasne zyczenie wiec skoncz pier.dolic ze to oni sa wyznacznikiem tego co sie dzieje.

do IP: 5.173...24 @ 08:58, 16.03.2020

IP: 83.31...12

Nie denerwuj się bo Ci żyłka pęknie, ignorowanie problemu nikomu nie pomogło.

Uważasz, że Minister zdrowia okłamuje Polaków?

Musimy się przygotować na to, że w tym tygodniu będziemy mieli czterocyfrowy wynik liczby osób zakażonych koronawirusem. Ten wzrost będzie dynamiczny" - powiedział w poniedziałek w Polskim Radiu minister zdrowia Łukasz Szumowski.

do IP: 5.173...24 @ 09:01, 16.03.2020

IP: 83.31...12

Masz pojecie o służbie zdrowia jak świnia o gwiazdach.

Więcej spędziłem na dyżurach w pogotowiu ratunkowym niż ty na zebraniach partyjnych. Ja słucham autorytetów i lekarzy, którzy walczą z wirusem w Polsce, a nie partyjnych baranów, których sytuacja przerasta.

... @ 09:20, 16.03.2020

IP: 95.40...167

Wybaczcie, ale większość z was zachowuje się jakbyście już chorowali i to ciężko... Brak logicznego myślenia, wyciągania wniosków, samozachowania, brak troski o siebie i innych. Resztki mózgów działają tylko po to żeby sobie ubliżać, snuć teorie spiskowe o 5G i obrażać partie rządzące.... bardzo mi was szkoda. Wchodzac na lokalne strony to nie informacje o szpitalu w Łomży czy liczna zarażonych, poddanych kwarantannie itd przeraża, tylko wasza wyciekająca głupota straszy z komentarzy najbardziej. W jakim chorym świecie wy żyjecie?

do IP: 95.40...167 @ 09:26, 16.03.2020

IP: 83.31...12

Ludzie powinni mieć rzetelne informacje o sytuacji, aby być świadomym o panującej sytuacje w kraju. Udawanie, ze nic się nie dzieje nie jest rozwiązaniem, bo ludzie będą bagatelizować zagrożenie, to musi być prawda, która da ludziom do myślenia, że epidemia wirusa to realne zagrożenie dla każdego.

Głupota jest ocenianie działania innych jak się jest głupcem.

Była posłanka PiS: @ 09:43, 16.03.2020

IP: 83.31...12

"Jesteśmy tak nieprzygotowani, że głowa mała"

"Szpital jest nieprzygotowany: nie ma sprzętu ochrony indywidualnej, nie ma respiratorów, nie ma aparatów do mierzenia ciśnienia w takiej ilości, jaka powinna być. Jesteśmy tak nieprzygotowani, że głowa mała – powiedziała Bernadeta Krynicka w nagraniu opublikowanym na Facebooku. To była posłanka PiS, która obecnie jest kierownikiem Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych w szpitalu w Łomży.

Była posłanka, która w styczniu złożyła ofertę w konkursie na stanowisko dyrektora lecznicy, postanowiła zamieścić w mediach społecznościowych komentarz do obecnej sytuacji i walki z koronawirusem.

Jak powiedziała, "ma nadzieję, że tego zakaźnego (szpitala w Łomży) nie będzie, bo ten szpital się nie podźwignie". "Zakładamy, że ta sytuacja będzie trwała kilka miesięcy. Część personelu odejdzie na emerytury. My potem nie zbierzemy personelu, żeby ten szpital pociągnąć".

Jej zdaniem, "nie ma warunków, personel jest nieprzeszkolony, on nawet o tym nie wie". Nie ma respiratorów, nie ma pomp, nie ma aparatów do mierzenia ciśnienia w takiej ilości, jak powinna być wyposażona sala, gdzie leży chory. Nie ma izolatek, nie ma wentylacji pod ciśnieniem". "Jesteśmy tak nieprzygotowani, że głowa mała" - powiedziała.

Cały wywiad @ 09:48, 16.03.2020

IP: 83.31...12

bernadetakrynickapl/videos/584357668819759/

mieszkaniec gminy @ 10:09, 16.03.2020

IP: 31.41...214

jak można dostac recepte od lekarza rodzinnego w Rzekuniu kto podpowie dzwonieniedo przychodni nic nie daje cały czasz się rozłancza

Koronawirus w Polsce. @ 12:43, 16.03.2020

IP: 83.31...12

Minister zdrowia przekazał najnowsze dane dotyczące SARS-Cov-2

Minister zdrowia przekazał, że zwiększono przepustowość testów stwierdzających obecność koronawriusa, obecnie wynosi ona 3000.

- Spodziewamy się, że do końca tygodnia stwierdzimy ponad 1000 zakażeń SARS-CoV-2, ta liczba na pewno wzrośnie - przekazał Łukasz Szumowski.

- Uruchomiliśmy dziś sieć 19 szpitali przekształconych na sieć placówek zakaźnych. Dochodzą do nas różne sygnały, więc na przykładzie z Łomży chciałem uciąć wszystkie spekulacje - oznajmił na konferencji prasowej minister zdrowia. Każdy taki szpital zostanie wyposażony w 1000 maseczek i 1000 kombinezonów.

Pipi @ 12:50, 16.03.2020

IP: 5.173...23

Bo oni siedzą piją lulki pala. Tańce hulanki swawola, ledwie tej budy nie rozwala. Idź na miejsce i sprawdź.

Światowa Organizacja Zdrowia @ 12:54, 16.03.2020

IP: 83.31...12

Wirus groźniejszy niż w Chinach

W Europie jest już ponad 75 tys. potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. To niemal tyle co w Chinach, gdzie od wybuchu epidemii w grudniu 2019 zarejestrowano ok. 81 tys. zainfekowanych osób. Na świecie w poniedziałek rano było ponad 170 tys. zakażeń w 158 krajach - wynika z danych WHO.