wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka skarg: bezdomni załatwiają potrzeby fizjologiczne na naszej klatce i w piwnicy

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

Przy ulicy Powstańców 11 jest narastający problem z osobami bezdomnymi, które wchodzą do bloków i załatwiają się ludziom bezpośrednio pod drzwiami lub w piwnicach. Problem był już zgłaszany do spółdzielni mieszkaniowej.

Zgłaszane były też problemy z niedomykającymi się drzwiami do klatki schodowej. Spółdzielnia pobiera opłaty za naprawy oraz eksploatację i uważam, że powinna zająć się tym problemem.

ReklamaMieszkańcy proszą o naprawienie drzwi od domofonu, ale sprawy nie załatwia przyjście fachowca, który posmaruje drzwi smarem i powie, że już wszystko działa. Drzwi nadal się nie domykają i kto ma sprzątać pozostawione przez bezdomnych odchody? Płacimy, zgłaszamy problemy i prosimy o zapewnienie podstawowych usług.

Odpowiada Tadeusz Zawistowski, wiceprezes Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej:

Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa potwierdza problem z osobami bezdomnymi nocującymi i przebywającymi na klatkach schodowych oraz pomieszczeniach piwnicznych w budynkach należących do naszych zasobów. Ponieważ osoby bezdomne zakłócają spokój w godzinach popołudniowych i wieczornych, mieszkańcy naszych zasobów informowani są o konieczności zgłoszenia takiego faktu do straży miejskiej lub policji, w celu podjęcia stosownych działań. W przypadku zgłoszenia problemów z osobami bezdomnymi bezpośrednio do spółdzielni, zgłoszenie to przekazywane jest również do ww. organów, które w ramach posiadanych uprawnień mogą podjąć stosowne kroki.

ReklamaOstrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że w marcu i kwietniu br. mieszkańcy klatki pierwszej budynku przy ul. Powstańców 11 w Ostrołęce, kilkukrotnie zgłaszali do spółdzielni potrzebę dodatkowej dezynfekcji klatki, po przebywaniu w niej osób bezdomnych. Każdorazowo po zgłoszeniu, dezynfekcja została wykonana niezwłocznie przez służby porządkowe spółdzielni. Budynek przy ul. Powstańców 11, dwuklatkowy wyposażony jest w sprawnie działającą instalację domofonową. W celu dodatkowego zabezpieczenia drzwi do klatek schodowych przed ich nie kontrolowanym otwieraniem, spółdzielnia zamontowała metalowe osłonki zamków, co utrudnia wejście do klatek osobom niepożądanym. Zgłoszenia mieszkańców o nie domykających się drzwiach do klatki, najczęściej spowodowane są usterką samozamykacza, zgłaszane usterki usuwane są na bieżąco. Jeżeli mimo czynionych starań, osoby niepożądane dostaną się do klatki (bo np. pozostawiono otwarte drzwi lub ktoś z mieszkańców otworzy im drzwi bez pytania o tożsamość), mieszkańcy winni wezwać straż miejską lub policję, z prośbą o interwencję. Informacja o powyższym, wraz z numerem telefonu do służb umieszczona jest na tablicach ogłoszeń w klatkach schodowych w/w budynku. 

Odsłon: 2675 komentarze: 8
10:41, 10.05.2020r. Drukuj
Powrót


Lokator @ 11:39, 10.05.2020

IP: 5.173...37

Wielokrotnie wychodząc rano do pracy widzę, że drzwi wejściowe na klatkę są otwarte na ościerz, czyli mieszkańcy nie do końca dbają o swoje bezpieczeństwo. W pierwszej klatce cztery mieszkania są wynajmowane, zamieszkują tam przede wszystkim osoby młode, nie zawsze zachowują ciszę. Domofony są stare jak świat, większość bloków ms wymienione domofony na kodowane ale blok przy ul. Powstańców w większości nie wyraził zgody na wymianę🤷‍♀️ W naszym bloku mieszka też Pan Strażnik Miejski więc liczymy na to, że zainteresuje się tym co dzieje się w jego klatce. Głównie od lokatorów zależy kto wchodzi w nocy na klatkę czy do piwnicy.

Kierownik @ 12:10, 10.05.2020

IP: 77.111...188

Mi ten zapach nie przeszkadza, jest wręcz nawet pożądany, kiedyś człowiek pierwotny żył w tymi zapachami na codzień i nie było wielkiego HALO,
Mi to dodaje vigoru i siły takie pierwotne zapachy pozytywnie wpływają na stan immunologiczny i psychofizyczny

Mark @ 14:44, 10.05.2020

IP: 188.146...103

U nas w bloku też dwuklatkowym wszcy "pilnują" się na wzajem, bo też bezdomni narkomani, strzykawki itd.
Jak wszyscy się skrzyknęli, zamykali drzwi no Jest domofon, no i problem się rozwiązał 😊, każdy się, zna to raz a dwa pilnuje by drzwi były zamknięte i wszystko Jest już wspomnieniem 😀

WOS @ 22:22, 10.05.2020

IP: 2a01:110f...5d0a

a u nas na wsi sra się do kibla i nie ma bezdomnych , nawet pies ma dom

Xcv @ 09:28, 11.05.2020

IP: 5.173...115

Wos rozeje.bales mnie tym tekstem (pozytywnie). 😂😂😂

Klara @ 10:00, 11.05.2020

IP: 2a00:f41...5246

Najważniejsze ze rejestracja jest. WO 🤣

Mario @ 22:27, 11.05.2020

IP: 2a00:f41...8927

Najpierw niech mieszkańcy tego bloku naucza się zamykać drzwi wejściowe. One cały czas są otwarte .Doszukujecie się winy we wszystkich. Niewiniątka. Niech zacznie ten kto napisał ta skargę.

Do Mario @ 05:41, 13.05.2020

IP: 178.235...243

Naucz się czytać z zrozumieniem tego uczą od podstawówki. Drzwi same od klatki się nie domykają bo są uszkodzone a spółdzielnia ciągle tylko wymówki robi.
A co do mieszkańców też popieram jak z pieskiem idziesz to zamykaj za sobą bo jest 3 osoby w tej klatce, które w ogóle maja to gdzieś.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót