poniedziałek, 30 listopada 2020 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Porozumienie pomiędzy miastem a Wyższą Szkołą Administracji Publicznej podpisane. Szkoła będzie kształciła ostrołęckich urzędników (zdjęcia)

W budynku Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce podpisano porozumienie pomiędzy miastem a Wyższą Szkoła Administracji Publicznej w Ostrołęce. Porozumienie ma na celu stworzenie odpowiednich warunków do wymiany doświadczeń organizacyjnych, edukacyjnych i metodycznych.

Podpisany dokument pozwoli także na realizowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych.

Reklama - Bardzo ważne, aby współpraca naszego miasta odbywała się nie tylko z dużymi ośrodkami akademickimi, ale także z lokalną, ostrołęcką uczelnią - powiedział prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Podczas spotkania przedstawiciele Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce zapowiedzieli uruchomienie od nowego roku akademickiego kierunku związanego z gospodarką wodną i gospodarką odpadami komunalnymi, który ma kształcić dla lokalnej społeczności kadry zajmujące się tą problematyką.

- Jestem podbudowana postawą współpracy z uczelnią. Zawsze uważałam, że kształcenie powinno być oparte na diagnozie potrzeb danego regionu. Współpraca pozwoli zaspokoić potrzeby miasta - dodała radna Grażyna Sosnowska.  

Reklama Obecny na spotkaniu wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Stanisław Szatanek dodał, że wspólnie z prezydentem od dawna dążyli do stworzenia w Ostrołęce merytorycznej współpracy z ośrodkami akademickimi, które umożliwią młodym ludziom rozwój w naszym mieście. 

W spotkaniu, podczas którego nawiązana została formalna współpraca pomiędzy samorządem miasta a uczelnią udział wzięli prezydent Łukasz Kulik, rektor WSAP Ostrołęka dr Michał Fajst, radni: Stanisław Szatanek, Paweł Niewiadomski i Grażyna Sosnowska oraz przedstawiciele wydziału oświaty urzędu miasta oraz kadry wykładowców WSAP.

Zobacz zdjęcia:
Porozumienie Miasta Ostrołęki z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej

Więcej zdjęć: Porozumienie Miasta Ostrołęki z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej

Wyświetleń: 957 komentarze: 2
30.06.2020, 08:55r. Drukuj
Powrót


Realny @ 17:52, 30.06.2020

IP: 178.235...195

Bardzo ważne, aby współpraca naszego miasta odbywała się nie tylko z dużymi ośrodkami akademickimi, ale także z lokalną, ostrołęcką uczelnią - powiedział prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.
A z jakimi dużymi ośrodkami nasze miasto współpracuje? A Jeśli już z jakimś podpisało umowę to jakie mamy korzyści bo nic o tym nie słychać na MO

Hmmm @ 20:15, 01.07.2020

IP: 95.49...211

Tylko jak są ogłoszenia o naborach na urzędników to nie chcą wykształcenia z administracji tylko wykształcenie kierunkowe.