Quantcast

wtorek, 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona, Benigny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Porozumienie pomiędzy miastem a Wyższą Szkołą Administracji Publicznej podpisane. Szkoła będzie kształciła ostrołęckich urzędników (zdjęcia)

W budynku Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce podpisano porozumienie pomiędzy miastem a Wyższą Szkoła Administracji Publicznej w Ostrołęce. Porozumienie ma na celu stworzenie odpowiednich warunków do wymiany doświadczeń organizacyjnych, edukacyjnych i metodycznych.

Podpisany dokument pozwoli także na realizowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych.

Reklama - Bardzo ważne, aby współpraca naszego miasta odbywała się nie tylko z dużymi ośrodkami akademickimi, ale także z lokalną, ostrołęcką uczelnią - powiedział prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Podczas spotkania przedstawiciele Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce zapowiedzieli uruchomienie od nowego roku akademickiego kierunku związanego z gospodarką wodną i gospodarką odpadami komunalnymi, który ma kształcić dla lokalnej społeczności kadry zajmujące się tą problematyką.

- Jestem podbudowana postawą współpracy z uczelnią. Zawsze uważałam, że kształcenie powinno być oparte na diagnozie potrzeb danego regionu. Współpraca pozwoli zaspokoić potrzeby miasta - dodała radna Grażyna Sosnowska.  

Reklama Obecny na spotkaniu wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Stanisław Szatanek dodał, że wspólnie z prezydentem od dawna dążyli do stworzenia w Ostrołęce merytorycznej współpracy z ośrodkami akademickimi, które umożliwią młodym ludziom rozwój w naszym mieście. 

W spotkaniu, podczas którego nawiązana została formalna współpraca pomiędzy samorządem miasta a uczelnią udział wzięli prezydent Łukasz Kulik, rektor WSAP Ostrołęka dr Michał Fajst, radni: Stanisław Szatanek, Paweł Niewiadomski i Grażyna Sosnowska oraz przedstawiciele wydziału oświaty urzędu miasta oraz kadry wykładowców WSAP.

Zobacz zdjęcia:
Porozumienie Miasta Ostrołęki z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej

Więcej zdjęć: Porozumienie Miasta Ostrołęki z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej

Wyświetleń: 957 komentarze: -
30.06.2020, 08:55r. Drukuj


Powrót