poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Budżet Obywatelski Mazowsza. O wygraną walczy 20 projektów z subregionu ostrołęckiego

Do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wpłynęło 231 wniosków, z czego 20 projektów pochodzi z subregionu ostrołęckiego. Ich wartość to 11,4 mln zł. Trwa ich ocena formalna i merytoryczna. O tym, które projekty ostatecznie zostaną zrealizowane, zadecydują mieszkańcy w drodze głosowania.

Głosować będzie można od 26 października do 16 listopada br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy - jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej.

Reklama- To jest pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Oddaliśmy głos i inicjatywę mieszkańcom regionu i nie zawiedliśmy się. Wpłynęło aż 231 projektów. Tak duża aktywność pokazuje, że to oni sami najlepiej wiedzą, czego potrzebują. Teraz czas na analizę i wybranie tych najlepszych pomysłów - podkreśla marszałek Adam Struzik.

W puli ogólnowojewódzkiej znalazły się aż 53 wnioski o wartości 24,2 mln zł. Teraz trwa ich ocena formalna i merytoryczna, ale ostatecznie o tym, które projekty zostaną zrealizowane, zadecydują mieszkańcy w drodze głosowania.

- W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można będzie wyłącznie internetowo za pośrednictwem platformy internetowej lub w siedzibie urzędu lub w jego delegaturach - informuje samorząd Mazowsza. 

ReklamaProjekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.

Wszystkie informacje dotyczące BOM dostępne są na stronie internetowej www.bom.mazovia.pl, a także na profilu na Facebooku Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Ważne terminy:

- do 31 sierpnia 2020 r. - ocena projektów,

- do 7 września 2020 r. - informacja o wynikach oceny,

- do 7 października 2020 r. - rozpatrzenie ewentualnych odwołań,

- 26 października - 16 listopada 2020 r. - głosowanie na projekty,

- do 30 listopada 2020 r. - wyniki głosowania.

Fot. Samorząd Mazowsza

Odsłon: 358 komentarze: 0
11:56, 01.08.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót