poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Deficyt w bankach krwi. Z pomocą ruszyli terytorialsi

W okresie wakacyjnym bieżące stany magazynowe krwi i jej składników w Polsce drastycznie maleją, dlatego jest ona szczególnie potrzebna. Stąd apel do krwiodawców, w tym żołnierzy WOT i Wojska Polskiego o oddawanie krwi w tym trudnym dla punktów krwiodawstwa czasie. 

Z apelem do żołnierzy Wojska Polskiego o zgłaszanie się do punktów poboru i oddawanie krwi zwrócił się Mariusz Błaszczak - minister obrony narodowej.

Reklama- To zarówno gotowość do obrony państwa z bronią w ręku, jak i niesienie pomocy w różnych sytuacjach kryzysowych. To także zapewnienie, by nie zabrakło krwi niezbędnej do ratowania zdrowia i życia Polaków - mówił szef MON Mariusz Błaszczak. 

Sytuacja związana z COVID-19 udowodniła, że w obliczu topniejących zapasów krwi trzeba działać szybko i efektywnie. W trakcie operacji "Odporna Wiosna" żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza, działającej na północnym Mazowszu, chętnie odpowiadali na apele regionalnych centrów krwiodawstwa - oddali blisko 200 litrów krwi.

- Teraz kiedy w sezonie urlopowym znowu zaczyna brakować krwi terytorialsi ponownie odpowiadają na apele NCK i oddają krew. W najbliższym czasie odbędą się zorganizowane zbiórki krwi. Pierwsza - 21 sierpnia, dedykowana służbom mundurowym. Jej organizatorami są żołnierze 54 batalionu lekkiej piechoty wraz z zarządem Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica w Ząbkach oraz Stowarzyszeniem HEIMUR - informuje Aneta Szczepaniak,

rzecznik prasowy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

ReklamaŻołnierze 5MBOT angażują się w akcje organizowane przez Narodowe Centrum Krwi od początku powstania formacji. Zainicjowany w 2018 r. projekt "Krwioobieg Terytorialsa" ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości żołnierzy gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń kryzysowych.

- Realizacja projektu wpływa również na kształtowanie zdrowego stylu życia żołnierzy i ich rodzin, na kształtowanie postaw prospołecznych zgodnych z misją formacji, a także przyczynia się do zbudowania zależności i powiązań z instytucjami i organizacjami odpowiedzialnymi za krwiodawstwo i transplantologię. Dotychczasowe działania WOT na rzecz honorowego krwiodawstwa zostały sformalizowane 15 czerwca br. poprzez podpisanie porozumienia o współpracy z Narodowym Centrum Krwi. Dokument zakłada wspólne działania obu podmiotów w zakresie koordynacji akcji i projektów polityki zdrowotnej dotyczącej krwiodawstwa - informuje Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Fot. WOT

Odsłon: 437 komentarze: 3
11:57, 01.08.2020r. Drukuj
Powrót


O co tu chodzi? @ 20:11, 01.08.2020

IP: 2405:8100...642b

Na innych portalach możemy przeczytać, że przez odwołane planowe zabiegi i operacje (przyczyną koronawirus) jest nadwyżka krwi i trzeba ją będzie wylewać, a terytorialsi będą ją oddawać, bo żekomo jej brakuje...

O co tu chodzi? @ 20:13, 01.08.2020

IP: 2405:8100...642b

#oczywiście rzekomo

Ja @ 14:36, 02.08.2020

IP: 37.109...232

Niech wszystkie osly czy posly oddadzą i bedzie

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Melvit
LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
PWSIP

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Kangurek
Ynet.pl
Sklep Enter