środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wakacje na półmetku. Ostrołęccy policjanci apelują, aby podczas wypoczynku nie zapominać o bezpieczeństwie

Połowa wakacji już za nami. W tym roku wypoczywamy w szczególnych okolicznościach. Cały czas towarzyszą nam przepisy i obostrzenia związane z COVID-19. Ostrołęccy policjanci przypominają o stosowaniu się do obowiązujących zasad i zadbanie o bezpieczeństwo podczas urlopu.

Dystans społeczny i obowiązek zasłaniania ust i nosa

Reklama

- Zarówno policjanci jak i służby sanitarne cały czas przypominają o konieczności przestrzegania zasad związanych z epidemią COVID-19. Chodzi tu zarówno o dystans społeczny jak i obowiązek zasłaniania ust i nosa w wyznaczonych miejscach oraz tam, gdzie dystans społeczny nie może być zachowany. Stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa jest wyrazem troski i odpowiedzialności o zdrowie własne i swoich bliskich - informuje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

- Policjanci ruchu drogowego monitorują bezpieczeństwo na drogach, sprawdzają prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierujących. Reagują na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na osoby stwarzające swoją jazdą zagrożenie dla pozostałych. Cały czas możemy również zgłaszać policjantom kontrole autokarów, którymi wyjeżdżamy na wakacje - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Reklama

Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach, co wiąże się ze większą liczbą wypadków.

- Wciąż główną przyczyną tragicznych zdarzeń na drogach jest nadmierna prędkość, nie udzielenie pierwszeństwa czy prędkość nie dostosowana do warunków drogowych. Również wysokie temperatury i długi czas spędzany za kierownicą mają znaczący wpływ na nasz organizm i mogą powodować wydłużenie czasu reakcji, złe samopoczucie, utrudnioną koncentrację czy zaburzenia wzroku. Po raz kolejny przypominamy i apelujemy, by kierowcy jak najczęściej korzystali z przerw w trakcie długich podróży, spożywali duże ilości płynów i pamiętali o swoich pasażerach, w szczególności o dzieciach - apeluje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Rozsądny wypoczynek nad wodą

- Nad osobami wypoczywającymi nad wodą czuwają policyjni wodniacy. Niejednokrotnie ratują ludzkie życie i udzielają pomocy osobom, które często przeceniają swoje możliwości w pływaniu. Dlatego apelujemy o odpowiedzialne zachowanie nad wodą. Pamiętajmy, że chwila naszej beztroski może mieć tragiczny finał! - apeluje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Wyświetleń: 333 komentarze: 0
07.08.2020, 09:13r. Drukuj
Powrót