poniedziałek, 2 paĹşdziernika 2023 r., imieniny Teofila, Dionizego, Trofima

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

TVN24: CBA w domu posła PiS. Zatrzymania osób związanych z Elektrownią Ostrołęka

Były prezes spółki odpowiedzialnej za budowę nowej elektrowni w Ostrołęce Edward S. został zatrzymany we wtorek przez CBA - podaje TVN24.

W sumie zatrzymano cztery osoby, trzy w Ostrołęce i jedną w Warszawie. Agenci odwiedzili też dom posła PiS z naszego okręgu wyborczego i zażądali wydania dokumentów mogących mieć związek ze sprawą - podało tvn24.pl.

Reklama

- Według informacji tvn24.pl akcja CBA ma związek z zamówieniami zlecanymi przez spółkę PGE Dystrybucja jednej z prywatnych firm z siedzibą w Ostrołęce. Zamówienia, jak wynika z ustaleń śledczych, były udzielane bez wymaganych przetargów. Prezesem firmy jest zatrzymany we wtorek Edward S., wiceprezesem jego syn Bartosz. Według źródeł tvn24.pl w ramach czynności agenci CBA odwiedzili we wtorek także dom posła PiS w Ostrołęce. Edward S. od lutego 2018 do czerwca 2019 r. był prezesem Elektrowni Ostrołęka. Jak pisała "Gazeta Wyborcza", posadę zawdzięczał wstawiennictwu jednego z posłów PiS u ówczesnego ministra skarbu Dawida Jackiewicza - podaje TVN24.

O sprawie zatrzymań w Ostrołęce poinformowaliśmy jako pierwsi. Stacja TVN24 powołuje się na nasze doniesienia oraz nazwiska zatrzymanych osób.

- W marcu ubiegłego roku "Dziennik Gazeta Prawna" informował, że w latach 2008-2009 Edward S. za pomocą firmy z Bielska Podlaskiego sprowadził do Elektrowni Ostrołęka 811 tys. ton węgla z Rosji - czytamy w portalu tvn24.pl.

Reklama

- Sprawa dotyczy przetargów organizowanych w latach 2014-2019 przez oddział warszawski naszej firmy. Mogę potwierdzić, że wśród czterech zatrzymanych osób jest zastępca dyrektora generalnego oddziału PGE Dystrybucja w Warszawie - powiedział tvn24.pl Mariusz Furmanek, rzecznik PGE Dystrybucja. 

Według naszych ustaleń CBA zatrzymało także wspólnika spółki z Ostrołęki Krzysztofa S.

Więcej: CBA w domu posła PiS. Zatrzymania osób związanych z Elektrownią Ostrołęka

Wyświetleń: 25420 komentarze: -
21:03, 08.09.2020r. Drukuj
Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com