wtorek, 26 stycznia 2021 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Premiera najnowszej książki Karola Samsela "Autodafe 3" już w najbliższy piątek

"Autodafe 3" to tytuł najnowszej książki ostrołęckiego poety i literata Karola Samsela. Publikacja zostanie zaprezentowana szerszemu gronu odbiorców w piątek 18 września w czytelni miejskiej biblioteki publicznej w ramach spotkania z cyklu "Przystanek literacki Ostrołęka". Wstęp wolny. 

Karol Samsel to bardzo aktywny uczestnik ważnych wydarzeń literackich nie tylko w rodzinnym mieście, ale też w Polsce.

Reklama

Jest m.in. współorganizatorem Festiwalu Literackiego im. Edwarda Kupiszewskiego - "Kupiszewiada", prowadzi cykliczne spotkania literackie i wydarzenia kulturalne, zaprasza literatów z całej Polski, sam jest zapraszany jako uznany ekspert do rozmaitych programów telewizyjnych o tematyce literackiej i kulturalnej.

Karol Samsel urodził się 3 sierpnia 1986 r. Od najmłodszych lat brał udział w konkursach recytatorskich i interesował się poezją i literaturą. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce, Gimnazjum nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

 Od 29 kwietnia 2014 r. jest doktorem nauk humanistycznych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także filozofię w Instytucie Filozofii i Socjologii UW. Jest członkiem Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC), prezesem Warszawskiego Koła Norwidologicznego, redaktorem serii książek "Powrót do Karczewskiej".

To laureat wielu prestiżowych nagród i ogólnopolskich konkursów literackich, w tym Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. D. Maliszewskiego, "Jesiennej Chryzantemy" czy Pierwszego Turnieju Jednego Wiersza im. Wandy Karczewskiej. Swoje wiersze i artykuły krytyczno-literackie drukował m.in. w "Zeszytach Poetyckich", "Poezji Dzisiaj", "Szafie", "Tekstualiach", "ZNAJ-u", "Kozimrynku", "Znad Willi".

Reklama

 W 2003 r. ukazał się nakładem Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki pierwszy tomik wierszy pt. "Labirynt znikomości". Kolejne książki poetyckie Samsela to "Czas teodycei" (2007 r.), "Manetekefar" (2009 r.), "Kamienie - Pieśni na pożegnanie", (2010 r.), "Dormitoria" (2011 r.), "AltissimumAbiectum" - wspólnie z Krzysztofem Schodowskim (2012 r.), "Dusze jednodniowe" (2013 r.), "Więdnice" (2014 r.), "Prawdziwie noc" (2015 r.), "Jonestown" (2016 r.), "Puste noce, 31 odbić Ostrołęki" - wspólnie z Krzysztofem Michem (2017 r.), "Z domami ludzi" (2017 r.), "Autodafe" (2018), "Autodafe 2" (2019 r.). 

W czerwcu 2019 roku Karol Samsel osiągnął kolejny stopień awansu zawodowego. Rada Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego nadała dr. Karolowi Samselowi tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie nauk humanistycznych, w dyscyplinie literaturoznawstwo

Przed i po spotkaniu możliwość zakupu książki z autografem autora.

Z związku z aktualną sytuacją epidemiczną informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona. Uczestników wydarzenia obowiązują ogólne zasady sanitarne, w tym dezynfekcja rąk przy wejściu i obowiązek zakrywania ust i nosa.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 18 września o godzinie 18.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce, ul. Głowackiego 42.

Wyświetleń: 843 komentarze: 0
15.09.2020, 14:01r. Drukuj
Powrót


Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter