piątek, 18 września 2020 r., imieniny Stefanii, Irmy, Stanisława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Uroczyste odsłonięcie muralu historycznego w Ostrołęce już w niedzielę

W najbliższą niedzielę zostanie odsłonięty mural historyczny, który powstał na osiedlu Centrum w Ostrołęce. Efektowne graffiti o historycznej treści i patriotycznej wymowie ozdobiło mur przy ul. Pileckiego. Artystyczna koncepcja i wykonanie muralu to dzieło Radosława Jastrzębskiego i Mateusza Wróblewskiego.

Na odsłonięcie muralu upamiętniającego bitwę o Ostrołękę w sierpniu 1920 zaprasza Fundacja Splot Pamięci.

Reklama

- Podczas oficjalnego zakończenia projektu opowiemy o warstwie treściowej malowidła - o ukazanych, wybranych wydarzeniach i postaciach z historii miasta w sierpniu 1920. Mural został zrealizowany w ramach projektu Fundacji Splot Pamięci pod nazwą "Tu rozgrywał się los Warszawy. Ostrołęka 1920". Inicjatywa ma na celu upamiętnienie setnej rocznicy walk toczących się w dniach 2-6 sierpnia 1920 r. w rejonie Ostrołęki, która była jednym z ważnych punktów strategicznych obrony na linii Narwi i Bugu podczas wojny polsko-bolszewickiej. Tytuł projektu (a tym samym napis w centralnej części muralu) nawiązuje do felietonu opublikowanego 7 sierpnia 1920 w "Kurierze Porannym", w którym podkreślono znaczenie przebiegu walk o Ostrołękę: "(...) znowu pod Ostrołęką, na Narwi, na Bugu, rozstrzyga się los Warszawy" - informują organizatorzy spotkania.

Wydarzenie odbędzie się w plenerze, jednak w związku z sytuacją zagrożenia COVID-19 uczestnicy proszeni są o utrzymywanie co najmniej 1,5-metrowej odległości od pozostałych osób bądź o zakrycie nosa i ust.

Reklama

Szczegóły wydarzenia znajdziesz na Facebooku.

Odsłonięcie muralu nastąpi w niedzielę 20 września br. Początek o godz. 12.00.

Odsłon: 733 komentarze: 0
09:20, 16.09.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
Ynet.pl
Sklep Enter
MKKK