czwartek, 22 października 2020 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Uroczyste odsłonięcie muralu historycznego w Ostrołęce już w niedzielę

W najbliższą niedzielę zostanie odsłonięty mural historyczny, który powstał na osiedlu Centrum w Ostrołęce. Efektowne graffiti o historycznej treści i patriotycznej wymowie ozdobiło mur przy ul. Pileckiego. Artystyczna koncepcja i wykonanie muralu to dzieło Radosława Jastrzębskiego i Mateusza Wróblewskiego.

Na odsłonięcie muralu upamiętniającego bitwę o Ostrołękę w sierpniu 1920 zaprasza Fundacja Splot Pamięci.

Reklama

- Podczas oficjalnego zakończenia projektu opowiemy o warstwie treściowej malowidła - o ukazanych, wybranych wydarzeniach i postaciach z historii miasta w sierpniu 1920. Mural został zrealizowany w ramach projektu Fundacji Splot Pamięci pod nazwą "Tu rozgrywał się los Warszawy. Ostrołęka 1920". Inicjatywa ma na celu upamiętnienie setnej rocznicy walk toczących się w dniach 2-6 sierpnia 1920 r. w rejonie Ostrołęki, która była jednym z ważnych punktów strategicznych obrony na linii Narwi i Bugu podczas wojny polsko-bolszewickiej. Tytuł projektu (a tym samym napis w centralnej części muralu) nawiązuje do felietonu opublikowanego 7 sierpnia 1920 w "Kurierze Porannym", w którym podkreślono znaczenie przebiegu walk o Ostrołękę: "(...) znowu pod Ostrołęką, na Narwi, na Bugu, rozstrzyga się los Warszawy" - informują organizatorzy spotkania.

Wydarzenie odbędzie się w plenerze, jednak w związku z sytuacją zagrożenia COVID-19 uczestnicy proszeni są o utrzymywanie co najmniej 1,5-metrowej odległości od pozostałych osób bądź o zakrycie nosa i ust.

Reklama

Szczegóły wydarzenia znajdziesz na Facebooku.

Odsłonięcie muralu nastąpi w niedzielę 20 września br. Początek o godz. 12.00.

Wyświetleń: 936 komentarze: 0
16.09.2020, 09:20r. Drukuj
Powrót


Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
Ynet.pl
Sklep Enter