czwartek, 22 października 2020 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kolejny DKF za nami. Pasjonaci kina obejrzeli kanadyjską produkcję "Matthias i Maxime" (zdjęcia)

Kinomaniacy wzięli udział w kolejnym seansie, który odbył się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Rejs". W ostrołęckim kinie "Jantar" wyświetlono film pt. "Matthias i Maxime". Historia tytułowych bohaterów dostarczyła widzom dużej dawki emocji. Kolejne spotkanie z cyklu DKF odbędzie się 21 września.

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs" widownia dopisała. Pasjonaci kina obejrzeli film "Matthias i Maxime".

Reklama

Maxime właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxima, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias, początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 14 września.

Zobacz zdjęcia:
Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs"

Więcej zdjęć: Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs"

Wyświetleń: 638 komentarze: 0
16.09.2020, 10:53r. Drukuj
Powrót


Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
Ynet.pl
Sklep Enter