środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Skrzynka skarg: W Myszyńcu znów kontenery przepełnione. Gmina monitoruje sprawę

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

W Myszyńcu przy ulicy Kolejowej stoją kontenery Polskiego Czerwonego Krzyża na używaną odzież. Niestety, pojemniki znów są przepełnione i worki z ubraniami leżą wokół. Nie wygląda to estetycznie i nie stanowi wizytówki naszej gminy.

Reklama

To nie pierwszy raz, gdy mieszkańcy i osoby przejeżdżające tą ulicą oglądają takie widoki. Ktoś powinien zadbać o ten teren i zmobilizować osoby czy firmę odpowiedzialną za opróżnianie kontenerów do systematycznego odbioru odzieży.

Od redakcji:

W lutym 2019 roku informowaliśmy naszych czytelników, że samorząd gminy Myszyniec rozwiązał umowę na użyczenie gruntu pod kontenery, właśnie z uwagi na niedopełnienie zapisów umowy. Umowa została wypowiedziana we wrześniu 2018 roku przez gminę z uwagi na brak opróżniania pojemników z wymaganą częstotliwością. Pojemniki stały przepełnione a odzież była porozrzucana wokół, na co skarżyli się mieszkańcy.

Jak się okazuje, pojemniki nadal stoją. Część z nich jest przepełniona. Do urzędu gminy w Myszyńcu wysłaliśmy w tej sprawie pytania.

Odpowiada Elżbieta Abramczyk, burmistrz Myszyńca:

Na wniosek PCK i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, 1 stycznia 2020 r. gmina Myszyniec zawarła umowę dzierżawy na grunty, będące własnością gminy z przeznaczeniem na umieszczenie 20 pojemników na odzież używaną. Częstotliwość opróżniania pojemników nie powinna być dłuższa niż raz na dwa tygodnie. Przyglądamy się bacznie realizacji umowy przez firmę. 

Reklama

Problem jednak dotyczy tylko dwóch pojemników - przy ulicy Kolejowej i przy Targowisku Miejskim. Wielokrotnie zwracałam się z prośbą do mieszkańców o to, by nie zostawiali odzieży przy pojemniku, jeżeli jest on pełen, a poczekali aż będzie opróżniony. Niestety, są osoby, które tego nie przestrzegają. Apelowałam o to również na ostatniej sesji rady miejskiej, gdyż czystość, ład i porządek na terenie gminy są dla mnie sprawą bardzo ważną.

Fot. czytelnik

Wyświetleń: 1574 komentarze: 2
04.10.2020, 11:08r. Drukuj
Powrót


John Miodek @ 11:39, 04.10.2020

IP: 37.47...187

Oczyzna poszczyzna
Dlatego tak siem dzieje bo na wsi mieszkają wie......

Ja @ 16:41, 04.10.2020

IP: 37.249...68

To samo jest na bialobieli i nikt z tym syfem nic nie robi!