wtorek, 26 stycznia 2021 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Recital w hołdzie Janowi Pawłowi II. Wystąpiły Olga Mujkić i Vlasta Traczyk (zdjęcia, wideo)

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce zorganizowano wydarzenie muzyczne poświęcone Janowi Pawłowi II. Uczestnicy usłyszeli autorskie kompozycje Olgi Mujkić i Vlasty Traczyk do tekstów Karola Wojtyły oraz utwory poetek Izabeli Zubko i Aleksandry Gawrońskiej, związane z postacią papieża Polaka.

Recital odbył się w ramach projektu "Ostrołęka słucha. Literackie spotkania z filozofią w tle".

Olga Mujkić - wokalistka, dyrygent chóralny, instruktor wokalny, flecistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Specjalizuje się w śpiewie rozrywkowym oraz klasycznym. Współpracowała z Teatrem Dramatycznym oraz Teatrem Współczesnym w Warszawie, była finalistką telewizyjnego programu "Szansa na sukces". Koncertuje solo oraz zasila chórki artystów estradowych. Śpiewa również w zespole Vox Varshe, który wykonuje muzykę wywodzącą się z tradycji żydowskiej. Zespół ten został nagrodzony nagrodą Grand Prix podczas 21 Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2018 a w 2019 roku płyta "Bramy Nieba", wydana przez Requiem Records w której Olga zaśpiewała partię mezzosopranową, zdobyła 3 nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2018.

Reklama

Jako dyrygent Olga Mujkić współpracuje z wieloma chórami warszawskimi, odnoszącymi znaczące sukcesy. Pracowała również jako korepetytor wokalny i dyrygent w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze. Swoje umiejętności dyrygenckie szlifowała podczas zagranicznych kursów dyrygenckich, m.in. na Litwie, we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii.

Vlasta Traczyk - kompozytorka i pianistka. Absolwentka muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Współpracuje między innymi z jazzowym zespołem MelluSya, Eight Hands Quartet, Natalią Piotrowską i Olgą Mujkić. Laureatka III miejsca w międzynarodowym konkursie kompozytorskim Transatlantyk Instant Composition Contest w Łodzi w 2017 r. Pedagog i autorka wielu piosenek dla dzieci. 

Reklama

Uczestników wydarzenia obowiązywały ogólne zasady sanitarne, w tym dezynfekcja rąk przy wejściu i obowiązek zakrywania ust i nosa.  

Recital odbył się w czwartek 15 października.

Zobacz zdjęcia:
Recital Olgi Mujkić w hołdzie Janowi Pawłowi II

Więcej zdjęć: Recital Olgi Mujkić w hołdzie Janowi Pawłowi II

Wyświetleń: 1435 komentarze: 2
15.10.2020, 19:07r. Drukuj
Powrót


ppp @ 07:46, 16.10.2020

IP: 212.244...46

A SKĄD TE DZIEWCZYNY ???

aaaa @ 10:41, 16.10.2020

IP: 192.95...125

Hołd obrońcy pedofilów!
Wstyd!

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter