środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Zostawił rower przed sklepem, gdy wrócił już go nie było

65-letni mieszkaniec naszego miasta powiadomił ostrołęcką policję o kradzieży jego roweru o wartości 800 złotych. Mężczyzna poinformował, że na chwilę wybrał się do jednego ze sklepów przy ulicy Kościuszki w Ostrołęce na zakupy i nie zabezpieczył jednośladu. Gdy wrócił, roweru już nie było.

W czwartek 15 października po południu do ostrołęckiej komendy zgłosił się 65-letni mieszkaniec naszego miasta i zawiadomił o kradzieży jego roweru o wartości 800 złotych. Mężczyzna poinformował, że 13 października bieżącego roku pomiędzy godz. 18.00 a 19.00 wybrał się do jednego ze sklepów przy ul. Kościuszki na zakupy.

- Mężczyzna nie zabezpieczył roweru pomimo tego, że miał zabezpieczenie myśląc, że do sklepu wejdzie tylko na krótką chwilę. I właśnie ta chwila wystarczyła amatorowi cudzej własności na kradzież jednośladu. Po wyjściu ze sklepu mężczyzna cały czas łudził się, że ktoś mu zrobił żart i niebawem odda mu rower, dlatego m.in. zwlekał z zawiadomieniem o kradzieży. Nad sprawą pracują ostrołęccy policjanci - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Rower jest marki Dawstar Citybike typu damka, posiada przedni i tylny błotnik metalowy, a z tyłu bagażnik, na którym jest czerwony plastikowy koszyk.

Reklama

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat tego zdarzenia proszone są o poinformowanie dyżurnego ostrołęckich policjantów.

- Właśnie ten krótki czas wystarczy amatorowi cudzej własności na kradzież jednośladu. Właściciel roweru musi mieć świadomość, że nie wszyscy ludzie są uczciwi i każde pozostawienie go bez zabezpieczenia, tworzy złodziejowi okazje do kradzieży. Na rower zawsze należy zakładać zabezpieczenie w taki sposób, aby spiąć koło, ramę oraz przytwierdzić go do podłoża. Jednoślad należy zostawiać albo w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu albo w całkowicie zamkniętym pomieszczeniu. W tym drugim przypadku, również musimy pamiętać o założeniu zabezpieczenia - przypomina podkom. Tomasz Żerański.

Policja zachęca również do sfotografowania roweru, gdyż w przypadku kradzieży zdjęcia mogą być rozpowszechnione w internecie przez policjantów.

Reklama

- Może to pomóc zidentyfikować sprawcę kradzieży. Wybierając miejsce pozostawienia jednośladu nawet na chwilę, starajmy dobrać je tak, żeby znajdowało się w zasięgu kamer monitoringu - podkreśla oficer prasowy. - Tylko w tym tygodniu ostrołęccy policjanci odzyskali dwa rowery o wartości kilku tysięcy złotych 

Wyświetleń: 1194 komentarze: 1
16.10.2020, 12:15r. Drukuj
Powrót


Hihi @ 22:52, 17.10.2020

IP: 94.254...236

Ten rower był bez siodełka zapewne uprowadziły zakonnice bo tylko one na takich jeżdżą.!