sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty i zapalili znicze przy miejscach upamiętniających patrona Ostrołęki - Jana Pawła II (zdjęcia)

W 42 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską władze miasta z prezydentem Łukaszem Kulikiem i wiceprezydent Anną Gocłowską na czele oraz przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 10 złożyli kwiaty i zapalili znicze przy miejscach upamiętniających Jana Pawła II. 

Dziś przypada 42. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II - patrona miasta Ostrołęki i Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.  

Reklama

- Z tej okazji delegacja przedstawicieli ostrołęckiego samorządu z prezydentem Łukaszem Kulikiem i wiceprezydent Anną Gocłowską na czele, a także ostrołęckiej "dziesiątki" oddali hołd papieżowi Polakowi składając kwiaty i zapalając znicze przy miejscach poświęconych jego pamięci - tablicy przy Urzędzie Miasta Ostrołęki i popiersiu przy SP nr 10 - informuje ratusz.

W piątek, 16 października o godz. 15.30 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce odbędzie się msza święta w intencji papieża Polaka.

Przebieg mszy będzie transmitowany przez internet na stronie Urzędu Miasta Ostrołęki.

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie Urzędu Miasta Ostrołęki.

Fot. UM Ostrołęka

Odsłon: 1420 komentarze: 2
14:30, 16.10.2020r. Drukuj
Powrót


ketuks @ 20:43, 16.10.2020

IP: 5.184...174

Święci dla miast, kolejny przykład wchłonięcia Pogańskich zwyczajów. Większość cesarzy rzymskich (oraz obywateli) było henoteistami. Henoteista to osoba, która wierzy w istnienie wielu Bogów, ale skupia się głównie na jednym Bogu lub uznaje jednego konkretnego Boga za wyższego ponad innymi Bogami. Na przykład Rzymski Bóg Jowisz był nadrzędny w stosunku do innych Bogów. Rzymscy żeglarze często chwalili Boga Neptuna, Boga oceanów. Kiedy Kościół Katolicki wchłonął Rzymskie Pogaństwo, po prostu zastąpił innych Bogów swoimi Świętymi. Tak jak pośród Rzymskich Bogów był Bóg miłości, Bóg pokoju, Bóg wojny, Bóg siły, Bóg mądrości etc. tak Kościół Katolicki ma Świętych, którzy „zajmują” się każdą z tych i wieloma innymi kategoriami. Tak jak wiele rzymskich miast miało swojego specyficznego Boga, tak Kościół Katolicki zapewnił „Patronów Świętych” dla miast.

abc @ 11:55, 17.10.2020

IP: 192.95...125

Obrońca pedofilów - patronem miasta. Wstyd!
angry

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter