niedziela, 5 grudnia 2021 r., imieniny Saby, Kryspiny, Wilmy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

W piątek naprawdę łatwo można było wydostać się z miasta! (zdjęcia)

Testy rozładowywania popołudniowych korków w mieście przynoszą skutek. W piątek ostrołęczanie i mieszkańcy regionu mogli o wiele szybciej wydostać się z miasta. Szczególnie zadowoleni powinni być ci kierowcy, którzy zmienili nawyki i zamiast starym, pokonali rzekę Narew nowym mostem.

Reklama

Miasto po raz kolejny wdrożyło nową organizację ruchu w okolicach obu mostów na Narwi. Wszystko po to, aby wypracować koncepcję, która doprowadzi do eliminacji korków w mieście. Dziś znów zamknięto kilka odcinków, a w niektórych lokalizacjach ruchem sterowano ręcznie. Co z tego wyszło?

Zamknięte były wjazdy w ulicę Świętokrzyską od strony ul. Kościuszki oraz w plac 1 Maja od strony ul. Gomulickiego. Zamknięta była także ulica Kurpiowska na wysokości skrzyżowania z ul. Kickiego. Kierowcy zjeżdżający z mostu im. gen. A. Madalińskiego w kierunku Ostrołęki byli kierowani w ul. Króla Jana Kazimierza, a następnie Berka Joselewicza. Zablokowane były też wjazdy na plac Bema i w ulicę Kilińskiego od strony ul. Obozowej.

Szybciej mostem im. Madalińskiego

Testy z ubiegłych tygodni pokazały, że miasto nie musi być silnie zakorkowane. W piątek nie było kłopotów z przeprawą na moście im. Madalińskiego (nowym moście). Zator utworzył się przed wjazdem na most im. Wyszyńskiego (stary most), lecz był on o wiele mniejszy niż przed tygodniem. Nie było korków na ul. Bogusławskiego, a sznur aut od strony Łomży kończył się na przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania ul. Traugutta i Szkolnej.

Część kierowców wciąż nie potrafi dostosować się do znaków i zmienionej organizacji ruchu. Nie wiedzieć czemu na ul. Mostowej kierowcy poruszający się lewym pasem w kierunku mostu nie chcą dojechać do końca pasa ruchu, który kończy się. Samochody próbują zjechać na prawy pas zbyt wcześnie, wydłużając tym samym zator i zaburzając tym samym ruch. Na zwężającym się pasie ruchu kierowcy powinni poruszać się na tzw. suwak, a nie liczyć na uprzejmość poruszając się sąsiednim pasem kierowców.

Reklama

Prezydent liczył czas

Sytuację na mostach na Narwi osobiści sprawdzał prezydent miasta Łukasz Kulik.

- Co tydzień wsiadam z jednym z urzędników w auto i pokonujemy co najmniej dwukrotnie oba mosty. Liczymy czas, w jakim można wyjechać z miasta. Jestem zadowolony z piątkowych testów. Bardzo dziękuję wszystkim kierowcom, którzy postanowili spróbować wyjechać z miasta mostem im. Madalińskiego. Zachęcam w przyszłych tygodniach także do wybrania tej drogi. Zostawmy na ul. Traugutta i Mostowej ciężarówki i duże samochody, które nie mogą pokonać rzeki inaczej, jak tylko ul. Mostową. Kierowców samochodów osobowych prosimy o kierowanie się na ul. Elizy Orzeszkowej i Berka Joselewicza oraz dalej pl. Bema na nowy most - mówi prezydent Łukasz Kulik.

Tydzień temu różnica przejazdu na drugą stronę Narwi sięgała nawet kilkudziesięciu minut. W piątek podróżującym starym mostem dotarcie do ronda im. Księcia Siemowita III zajmowało nie dłużej niż 10 minut więcej.

Nowa koncepcja ruchu na rondzie

Miasto przygotowuje koncepcję niewielkiej przebudowy ronda im. Księcia Siemowita III u zbiegu zjazdów ze starego i nowego mostu. Plany zakładają zmniejszenie wyspy, wprowadzenie bezkolizyjnych prawoskrętów oraz zmianę organizacji na podobną do bezkolizyjnych rond turbinowych.

Władze miasta mają nadzieję, że niewielkie nakłady finansowe pozwolą na płynniejszy i bezkolizyjny ruch na najbardziej zakorkowanym rondzie w mieście. O szczegółach nowej organizacji ruchu niebawem w naszym serwisie.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Zmiana organizacji ruchu na Starym Mieście i osiedlu Traugutta

Więcej zdjęć: Zmiana organizacji ruchu na Starym Mieście i osiedlu Traugutta

Wyświetleń: 13120 komentarze: -
16.10.2020, 22:14r. Drukuj
Powrót