niedziela, 5 grudnia 2021 r., imieniny Saby, Kryspiny, Wilmy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ponad dwieście osób zachorowało na COVID-19 w naszym regionie

Liczba przypadków zachorowania na COVID-19 w naszym regionie przekroczyła 200. Według najnowszego raportu ostrołęckiego sanepidu odnotowano 11 kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem. Do szpitala trafiły dwie osoby z podejrzeniem zakażenia. W kwarantannie przebywa aż 700 osób.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrołęce z dnia 17.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie Miasta Ostrołęka i powiatu ostrołęckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Reklama

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 17.10.2020 r.

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba):  700/(196)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba):  79 /  (9)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba):  2 / (0)
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 25 / (2)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 207/ (11)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba):  4 / (0)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 104/ (5)

11 osób z wynikiem dodatnim w kierunku SARS-CoV-2 to: mężczyzna i pięć kobiet z Ostrołęki oraz dwie kobiety i mężczyzna z powiatu ostrołęckiego. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Reklama

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

Wyświetleń: 21013 komentarze: -
17.10.2020, 13:27r. Drukuj
Powrót