piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Do wieczności odeszli znani i lubiani. Wspominamy zmarłych z Ostrołęki i powiatu

Listopadowe Święto Zmarłych jak co roku skłania nas do zatrzymania się w biegu, zadumy, refleksji i wspominania tych, którzy już odeszli z tego świata. Jesienne święto przypomina nam, żyjącym o kruchości istnienia, marności rzeczy doczesnych i odwiecznym "memento mori"- pamiętaj o śmierci.

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to także czas, gdy odwiedzamy cmentarze i nekropolie, miejsca spoczynku naszych bliskich, znajomych czy osób znanych i lubianych w lokalnych społecznościach. Pamiętamy też o poległych w czasie wojen - bohaterach, żołnierzach i cywilach, którzy oddali życie w imię Ojczyzny. Modlimy się za nich i palimy światełka pamięci.

Reklama

Dziś wspominamy znanych mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, którzy odeszli od nas w minionym roku. W lokalnym środowisku byli znani ze swojej pracy, posługi, twórczości lub działalności społecznej.

Listopad 2019

W czwartek 28 listopada do wieczności odeszła Jadwiga Kępska. Była wieloletnim nauczycielem Liceum Pedagogicznego, Technikum Budowlanego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce, przez lata wychowała wiele pokoleń ostrołęczan. Nabożeństwo pogrzebowe odbyło się w sobotę 30 listopada.

Śp. Jadwiga Kępska przeżyła 90 lat. W ostatniej drodze towarzyszyli jej bliscy, rodzina, byli współpracownicy i uczniowie. Wyprowadzenie ciała nastąpiło w sobotę 30 listopada o godz. 12.00 z domu pogrzebowego Arka, przy ulicy Sienkiewicza 41. Nabożeństwo żałobne było sprawowane o godz. 12.15 w kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Ciało spoczeło na cmentarzu parafialnym. Zmarłą żegnali: rodzina, bliscy, przyjaciele, dawni współpracownicy i uczniowie.

W wieku 84 lat zmarł arcybiskup Juliusz Paetz, były biskup diecezji łomżyńskiej w latach 1983-1996. Duchowny ostatnie lata spędził w Rzymie, gdzie, jak podano, przebywał ze względów zdrowotnych. Biskupa oskarżano m.in. o współpracę z SB oraz molestowanie seksualne księży i kleryków. Sprawy zakazanych czynów nigdy nie wyjaśniono. Arcybiskup Juliusz Paetz urodził się 2 lutego 1935 roku w Poznaniu. Święcenia kapłańskie przyjął 24 lata później. W latach 60 wyjechał do Rzymu. Do Polski powrócił w 1983 roku i został biskupem diecezjalnym diecezji łomżyńskiej. Funkcję tę sprawował w latach 1983-1996. Od 1996 roku był arcybiskupem metropolitą poznańskim. Zmarł 15 listopada 2019 roku. Jak podała Archidiecezja Poznańska, pogrzeb śp. abp. Juliusza Paetza odbył się w formie ściśle prywatnej w katedrze poznańskiej.

Do wieczności odszedł ksiądz Tadeusz Zalewski, emerytowany kapłan diecezji łomżyńskiej oraz były proboszcz parafii Brodowe Łąki w gminie Baranowo. Duchowny zmarł w wieku 82 lat, z czego 58 poświęcił drodze kapłańskiej. Do Domu Pana odszedł w poniedziałek 11 listopada br. Ksiądz Tadeusz Zalewski w latach 1984-2000 był proboszczem parafii Niedźwiadna w dekanacie Szczuczyn, później, w latach 2000-2006 pełnił posługę jako proboszcz parafii Brodowe Łąki w gminie Baranowo. Jak podała Kuria Diecezjalna w Łomży, uroczystości pogrzebowe odbyły się w następującym porządku: w środę 13 listopada br. o godz. 14.00 odbędzie się nabożeństwo pogrzebowe w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Piekutach, pod przewodnictwem biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Następnie ciało śp. ks. Tadeusza Zalewskiego zostało pochowane na cmentarzu parafialnym w Piekutach (pow. wysokomazowiecki).

Reklama

Grudzień 2019

Zmarł Stanisław Dawid - utalentowany rzeźbiarz, który żył i tworzył w Chudku. Smutną informację o odejściu artysty przekazał tuż przed świętami Bożego Narodzenia na profilu facebookowym wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski. Pogrzeb Stanisława Dawida odbył się we wtorek 24 grudnia. Dariusz Łukaszewski wspomina Stanisława Dawida jako człowieka o czystym sercu i ogromnym talencie.

- Kochani, zmarł Stanisław Dawid, znakomity rzeźbiarz, człowiek czystego serca, ogromnego talentu, niezwykłej dobroci. Sławek Malcherek zdążył uwiecznić pana Stasia w pięknym, wzruszającym filmie. Zniknął jeden z ostatnich prawdziwie ludowych twórców. Ta śmierć zubożyła Kurpie, i wszyscy jesteśmy pogrążeni w żałobie. Ta śmierć zubożyła Chudek, w którym artysta tworzył swoje magiczne, i naturalne, ptaki, utrwalał gospodarskie urządzenia, przywoływał postacie Kurpiów - poinformował wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski.

Choć artysty nie ma już z nami, to jego twórczość przetrwa jeszcze wiele pokoleń. Pogrzeb Stanisława Dawida odbył się w Wigilię, we wtorek 24 grudnia.

Do wieczności odszedł Andrzej Włodzimierz Krawczyk, były wiceprezydent Ostrołęki oraz prezes zarządu Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zmarł w nocy z 16 na 17 grudnia 2019 roku w wieku 76 lat. O jego śmierci poinformował Urząd Miasta w Ostrołęce. Śp. Andrzej Krawczyk wiceprezydentem miasta został 1 kwietnia 1977 roku, mając zaledwie 34 lata. Funkcję sprawował do 31 grudnia 1979 roku. Jak poinformował ratusz, od 22 maja 1989 r. był dyrektorem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ostrołęce. W związku ze zmianą formy organizacyjno-prawnej przedsiębiorstwa, od 1 listopada 1993 r. został prezesem Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka z o.o. w Ostrołęce. Od 1 sierpnia 1997 r. do 31 sierpnia 2009 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Ostrołęce. Samorząd Ostrołęki, z prezydentem Łukaszem Kulikiem oraz przewodniczącym rady miasta Wojciechem Zarzyckim, złożył rodzinie i bliskim zmarłego kondolencje.

Pogrążona w smutku i żałobie rodzina zawiadomiła, że w piątek 13 grudnia br. w wieku 88 lat do wieczności odeszła Janina Krzysztofińska - ukochana Mama, Babcia i Prababcia, wieloletnia pracownica PKS Ostrołęka. Wszyscy bliscy i znajomi zmarłej proszeni są o modlitwę w jej intencji. Rodzina zachęcała do udziału w modlitwie różańcowej oraz uroczystościach pogrzebowych. Różaniec w intencji śp. Janiny Krzysztofińskiej odbył się w sobotę 14 grudnia i w niedzielę 15 grudnia o godz. 18.00 w Domu Pogrzebowym "Arka" w Ostrołęce przy ul. Sienkiewicza 43. Ostatnia droga śp. Janiny rozpoczeła się w poniedziałek 16 grudnia o godz. 11.00 różańcem w Domu Pogrzebowym "Arka". Msza święta odprawiona została w Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce (klasztor) o godz. 13.00.

Reklama

Styczeń 2020

Nie żyje Jerzy Krzyśpiak, były piłkarz Turbiny i MZKS Narew Ostrołęka. Zmarł, w czwartek 16 stycznia, w szpitalu w wieku 73 lat. Pomimo wielu problemów zdrowotnych był jednym z najwierniejszych kibiców ostrołęckiego zespołu, którego był wychowankiem. Świętej pamięci Jerzy Krzyśpiak rozpoczął przygodę z futbolem tuż przed fuzją Turbiny z Celulozą. W 1962 roku pojawił się w drużynie juniorów MZKS Ostrołęka mając niespełna 17 lat.

- W juniorach grał m.in. z Waldemarem Marczakiem, Jerzym Tonewo i Mirosławem Chrzanowskim. Pan Jurek był dziadkiem innego byłego zawodnika naszego klubu, Krzysztofa Majewskiego. Jego szwagrem z kolei był pierwszy trener MZKS, Jerzy Kwiatkowski - wylicza Tomasz Mrozek, rzecznik prasowy Narwi Ostrołęka.

Barwy ostrołęckiej drużyny reprezentował przez pięć lat, następnie poszedł do wojska, a po nim wziął ślub. W 2017 roku ze swoją małżonką Krystyną odebrali medal za długoletnie pożycie małżeńskie. Ostatnia droga śp. Jerzego Krzyśpiaka odbyła się w sobotę 18 stycznia. Nabożeństwo żałobne celebrowane było w kościele pod wezwaniem świętego Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.

Po ciężkiej chorobie w piątek 17 stycznia br. zmarł biskup senior Stanisław Stefanek. Miał 84 lata. O śmierci duchownego poinformował biskup Janusz Stepnowski. Zmarły przez 15 lat pełnił posługę pasterską w diecezji łomżyńskiej jako biskup. W 2011 roku przeszedł na emeryturę i został biskupem seniorem. Nie zaprzestał posługi sakramentalnej, w dalszym ciągu aktywnie podejmował działania duszpasterskie, zwłaszcza na rzecz rodzin. Głosił katechezy, rekolekcje i konferencje.

- Z głębokim bólem informuję, że w dniu 17 stycznia 2020 r. po ciężkiej chorobie, zaopatrzony Sakramentami Świętymi, odszedł do Pana Śp. Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek TChr, biskup senior diecezji łomżyńskiej - podała Diecezja Łomżyńska.

Do wieczności, w wieku 46 lat, odszedł Tomasz Olk, wieloletni działacz i animator sportowy, związany z Zespołem Pieśni i Tańca Kurpie, a także sympatyk ostrołęckiej siatkówki oraz drużyny ASPS Net Ostrołęka. O śmierci poinformowali w mediach społecznościowych członkowie ZPiT Kurpie.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek 10 stycznia br. Zmarłego pożegnali rodzina, przyjaciele, bliscy i znajomi.

- Z ogromnym żalem i bólem żegnamy zmarłego, zbyt wcześnie, naszego kolegę śp. Tomasza Olka. Tomasz przez długie lata był związany z Zespołem Pieśni i Tańca "Kurpie". Zapamiętamy Go w naszych sercach jako osobę niezwykle pogodną i serdeczną. Najbliższym zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia - informował ZPiT Kurpie.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Ostrołęce w piątek 10 stycznia br. Mszę św. żałobna odprawiono w kościele pw. Zbawiciela Świata o godz. 13.00. Po nabożeństwie trumna z ciałem została pochowana na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce.

Reklama

Luty 2020

W wieku 87 lat zmarł Alfred Stepnowski, ojciec biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. O jego śmierci poinformowała diecezja łomżyńska na swojej stronie internetowej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 21 lutego o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Rodzinie śp. Alfreda Stepnowskiego składamy wyrazy współczucia.

W nocy z 14 na 15 lutego br., w wieku 87 lat, zmarł Stanisław Nowak - prezes Stowarzyszenia Seniorzy Kurpi i Ostrołęki, działacz społeczny, kolekcjoner, filatelista. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 19 lutego br., w kaplicy cmentarza komunalnego przy ul. Krańcowej w Ostrołęce. Hasłem przewodnim stowarzyszenia, którego Stanisław Nowak był prezesem, brzmiało: "Pomagaj i pamiętaj, że ty też będziesz seniorem". Tymi słowami się kierował - angażował się w życie społeczno-kulturalne miasta, organizował dla seniorów liczne wydarzenia i przedsięwzięcia, aktywizował osoby starsze.

Był też aktywnym działaczem Ostrołęckiego Klubu Kolekcjonerów Unikat. Jest posiadaczem m.in. niezwykle ciekawej kolekcji znaczków, bloczków i ulotek, związanych z Solidarnością i czasami walki z reżimem komunistycznym. Jego zbiory prezentowano m.in. na wystawie w Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Był też członkiem Business Centre Club, współtwórcą Regionalnego Klubu Biznesu w Ostrołęce, pomysłodawcą "Spartakiady Pokoleń", organizatorem zajęć i spotkań seniorów, pomysłodawcą i współtwórcą "Świetlicy Pokoleń", której otwarcia nie doczekał.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę 19 lutego br. w kaplicy cmentarza komunalnego przy ul. Krańcowej. Nabożeństwo żałobne odprawiono o godz. 14.00. Ciało Stanisława Nowaka spoczęło na cmentarzu przy ul. Krańcowej.

Marzec 2020

Nie żyje Kazimierz Górski - kolarz i trener kolarstwa. Wychował wielu dobrych zawodników, do których należą m.in. Witold Cymes, Marek Karczewski, Sławomir Mąka i Antoni Suska. Pogrzeb działacza kolarskiego odbył się w niedzielę 8 marca.

Śp. Kazimierz Górski jako zawodnik reprezentował kolejno LZS Ostrołęka, Legia Warszawa, Sarmata Warszawa i MZKS Ostrołęka. Następnie był trenerem MZKS Narew Ostrołęka i WLKS "Ziemia Kurpiowska". Za zasługi w krzewieniu kolarstwa, kilkukrotnie był odznaczany m.in. brązową, srebrną i złotą odznaką. Odznaczony również dwukrotnie odznaką za zasługi dla miasta Ostrołęki. Marek Karczewski, prezes Klubu Kolarskiego 24h wspomina Kazimierza Górskiego jako serdecznego trenera, który otaczał swoich podopiecznych ojcowską opieką.

- Z bólem serca przyjąłem wiadomość o śmierci swojego drogiego trenera. Człowieka, który tak wiele zrobił dla kolarstwa. Człowieka, który całym sercem kochał to co robił. Swoją serdecznością i ojcowską opieką otaczał nas zawodników, kolarzy MZKS Narew Ostrołęka, a później WLKS "Ziemia Kurpiowska", przez długie lata uprawiania kolarstwa - mówi Marek Karczewski, jeden z wychowanków świętej pamięci Kazimierza Górskiego.

W ostatnią drogę udał się w niedzielę 8 marca. Nabożeństwo żałobne odbyło się o godz. 13.30 w kościele pod wezwaniem św. Wincentego Pallotiego w Laskowcu. Po nabożeństwie nastąpiło odprowadzenie zmarłego do miejsca wiecznego spoczynku na cmentarzu miejskim przy ulicy Krańcowej.

Reklama

Maj 2020

Po walce z chorobą nowotworową ośrodkowego układu nerwowego zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem myszynieckiego Bartnika, od długiego czasu walczył z chorobą. Operowano go kilkukrotnie, nowotwór okazał się jednak nie do pokonania. Daniel Domurat wierzył w możliwość zwycięstwa z nowotworem, jego drużyna również. W ubiegłym roku zorganizowano koncert charytatywny w Myszyńcu, z którego zebrane środki przeznaczono na leczenie Daniela.

Bartnik zorganizował również zbiórkę, w której wzięli udział zawodnicy, trener, kibice, a także zawodnicy Rzekunianki Rzekuń i KS Wąsewo oraz sędziowie. Niestety nowotwór okazał się nie do pokonania. Daniel Domurat reprezentował barwy myszynieckiego Bartnika w latach 2006-2008 na pozycji obrońcy. Odszedł do wieczności w środę 27 maja, miał 32 lata.

- Zarząd klubu, trenerzy, piłkarze oraz kibice Bartnika łączą się z rodziną Daniela w smutku i żałobie. Świeć, Panie, nad jego duszą - poinformował myszyniecki klub na swoim profilu facebookowym.

Do wieczności odeszła Elżbieta Suchodolska-Przybysz, dyrektor Szkoły Podstawowej SIGiE im. Karola Adamieckiego w Pupkowiźnie, a zarazem prezes zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych i Edukacyjnych im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce. Zmarła we wtorek 26 maja 2020 r. Była osobą bardzo zaangażowaną w sprawy oświaty i edukacji.

- Bardzo oddana swemu pedagogicznemu powołaniu, zatroskana matka, bliska i przyjaciółka dla wielu, zaopatrzona w Sakramenty święte, dziś przed godziną 15.00, zakończyła swoje ziemskie życie. Niech dobry Bóg przyjmie Ją do swojej chwały, a najbliższej rodzinie da siły do zniesienia rozłąki i otoczy swoją opieką - czytalismy we wzruszającym wpisie Romana Gawrycha, rektora WSSE.

Do wieczności odeszła siostra Bartłomieja Genowefa Orzoł ze Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Posługę pełniła przez wiele lat w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, ale pochodziła z Oborczysk w gminie Baranowo. Zmarła w piątek 15 maja 2020 r. w Płocku, w wieku 89 lat. Siostra Bartłomieja Genowefa Orzoł urodziła się 15 czerwca 1931 roku w miejscowości Oborczyska.

- Do Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa tzw. pasjonistek, wstąpiła 7 stycznia 1954 roku, pierwszą profesję zakonną złożyła 12 sierpnia 1956 roku, a profesję wieczystą - 12 sierpnia 1961 roku. Od 1956 roku posługiwała w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. Nawet po przejściu na emeryturę, dopóki siły jej pozwalały, pomagała w seminaryjnej kuchni. W czasie długoletniej pracy na terenie diecezji płockiej m.in. prowadziła dom ks. biskupa Jana Wosińskiego. W roku 2012, za pełną gorliwości pracę dla Kościoła, od papieża Benedykta XVI, na wniosek biskupa płockiego, otrzymała Krzyż Pro Ecclesia et Pontifice - Dla Kościoła i Papieża - czytamy na stronie Diecezji Płockiej.

Uroczystości pogrzebowe obyły się we wtorek 19 maja o godz. 11.00 w bazylice katedralnej płockiej. Nabożeństwu przewodniczył ks. biskup Mirosław Milewski.

Czerwiec 2020

We wtorek 16 czerwca do wieczności odszedł Stanisław Juraszek - wieloletni dyrektor Ostrołęckich Zakładów Celulozowo-Papierniczych. Miał 85 lat. Śp. Stanisław Juraszek posiadał wiele odznaczeń państwowych. W 2005 r. otrzymał odznakę honorową "Za zasługi dla miasta Ostrołęki". Pogrzeb Stanisława Juraszka odbył się w piątek, 19 czerwca o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Ostrołęce (os. Wojciechowice).

Stanisław Juraszek urodził się 21.12.1934 r. na południu Polski w Żywcu. Pracował w zakładach papierniczych w Krapkowicach, w Świeciu, w Ostrołęce - w latach 1973- 1976, a następnie od 13.12.1981 r. do maja 2000 r. W latach 1981-1990 był dyrektorem Ostrołęckich Zakładów Celulozowo-Papierniczych. W latach 1990-1997 był prezesem zarządu spółki Intercell, a od 1997-2000 - zastępcą przewodniczącego rady nadzorczej spółki Intercell Ostrołęka. W roku 2000 przeszedł na emeryturę.

Śp. Stanisław Juraszek posiadał wiele odznaczeń państwowych: Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, odznaczenia branżowe i Odznaczenie Stowarzyszenia Papierników Polskich. W 2005 r. otrzymał odznakę honorową "Za zasługi dla miasta Ostrołęki".

Lipiec 2020

W piątek 10 lipca w wieku 79 lat zmarł Edward Pyskło, pierwszy w powojennej historii prezydent Ostrołęki, który sprawował funkcję w latach 1975-1978. Edward Pyskło urodził się 18 maja 1941 w Lelisie. Był działaczem PZPR. Sprawował m.in. funkcję wicenaczelnika powiatu ostrołęckiego.

W 1975 r. objął urząd pierwszego w powojennej historii prezydenta Ostrołęki, który sprawował do 1978 r. Następnie był m.in. kierownikiem Wydziału Ekonomicznego Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Ostrołęce.

Reklama

Sierpień 2020

W wieku 83 lat zmarł Tadeusz Franciszek Machnowski - poeta i prozaik. Mieszkał w Ostrołęce, był m.in. współtwórcą Grupy Literackiej "Narew", członkiem Związku Literatów Polskich. Przyroda nadnarwiańska i człowiek były głównymi tematami jego twórczości poetyckiej i prozatorskiej. Zmarł we Wrocławiu w niedzielę 30 sierpnia br. po ciężkiej chorobie.

Tadeusz Franciszek Machnowski urodził się 4 października 1937 roku we wsi Ostrykół Dworski nad Narwią. Od 1976 r. mieszkał na stałe w Ostrołęce. Debiutował w 1965 r. na łamach "Tygodnika Kulturalnego". Opublikował 14 tomów wierszy i 2 tomy opowiadań.

Utwory T. Machnowskiego odnajdziemy także w wielu almanachach poetyckich, na łamach czasopism regionalnych i ogólnokrajowych. Był współtwórcą Grupy Literackiej "Narew" i członkiem Związku Literatów Polskich oraz honorowym obywatelem Gminy Kadzidło. Autor wydał kilkanaście tomów poezji i prozy; m.in. "Między ostrzem słowa a językiem miecza", "Las", "Za podwójną gardą", "Wieżowce", "Mały koncert ziołowy", "Sens życia", "Legenda Narwi", "Nadnarwiańskie niezapominajki", "Narwiobóle" czy "Schodami do nieba". Był członkiem Związku Literatów Polskich, współtworzył także Grupę Literacką Narew.

Wrzesień 2020

Do wieczności odszedł ksiądz Stefan Pupek, emerytowany duchowny diecezji łomżyńskiej. Swoją posługę kapłańską pełnił m.in. w Ostrołęce i Dąbrówce (gm. Lelis), gdzie w latach 1982-1985 sprawował funkcję proboszcza. Do domu Pana odszedł w czwartek 24 września 2020 roku, w wieku 85 lat.

Ks. Stefan Pupek urodził się 25 października 1935 roku w miejscowości Czerwone, w parafia Kolno. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 maja 1964 roku w Łomży, z rąk biskupa Czesława Falkowskiego. Posługę kapłańska pełnił w Radziłowie, Jedwabnym, Ostrołęce, Małkini, Wąsoszu, Łapach i Łomży. W latach 1982-1985 był proboszczem parafii pw. św. Anny w Dąbrówce (gm. Lelis). Ostatnie lata spędził w parafii Miłosierdzia Bożego w Łomży. W stanie duchownym przeżył 56 lat.

- Śp. Księdza Stefana Pupka polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o udział w uroczystościach pogrzebowych, a także o modlitwę w Jego intencji. "Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie..." - czytamy na stronie kurii.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku: 25 i 26 września br.- wystawienie ciała w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży (dolny kościół). 27 września br. (niedziela) o godz. 15.00 msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży (górny kościół). Ciało śp. ks. Stefana Pupka zostało pochowane w grobie kapłańskim na cmentarzu komunalnym w Łomży (ul. Przykoszarowa).

W sobotę 26 września 2020 r. po ciężkiej chorobie, w wieku 76 lat, do wieczności odszedł Mirosław Chełchowski - kochany mąż, tata i dziadek.

Przez wiele lat udzielał się społecznie jako Wiceprzewodniczący Rady Seniorów przy Urzędzie Miasta Ostrołęka, aktywny działacz Uniwersytetu Trzeciego Wieku, założyciel Klubu Seniora "Centrum". Był wsparciem dla wielu seniorów i instytucji kultury w Ostrołęce.

Nabożeństwo żałobne odbyło się 30 września 2020 r. o godz. 12.00 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. Po nabożeństwie żałobnym trumna z ciałem została pochowana na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce.

Reklama

Październik 2020

Do wieczności odszedł wieloletni sołtys wsi Rzekuń - Edward Dulewicz. Był osobą bardzo zaangażowaną w sprawy lokalnej społeczności, oddany samorządowi i sprawom gminy. Zmarł w wieku 63 lat. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w czwartek 22 października br. w Rzekuniu.

"I zgasło słońce, kiedy jeszcze był dzień..."

- Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Edwarda Dulewicza - długoletniego sołtysa wsi Rzekuń. Bezgranicznie zaangażowany w sprawy sołectwa i jego mieszkańców na zawsze pozostanie w pamięci jako aktywny i życzliwy człowiek. Wyrazy współczucia. Rodzinie i bliskim zmarłego składają: Przewodnicząca Rady Gminy Rzekuń Małgorzata Zebrowska wraz z radnymi i sołtysami oraz Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak wraz z pracownikami urzędu - czytamy we wpisie zamieszczonym na stronie urzędu gminy.

Edward Dulewicz zmarł 20 października br., przeżywszy 63 lata. Wystawienie ciała w Domu Pogrzebowym przy ul. Kujawskiej 13 w Ostrołęce. Różaniec: Środa godz. 18.00 i czwartek godz. 13.00. Wyprowadzenie odbyło się w czwartek 22 października br. o godz. 14.30. Nabożeństwo żałobne odprawiono w czwartek 22 października w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Rzekuniu o godz. 15.00. Ciało zmarłego spoczeło na cmentarzu parafialnym w Rzekuniu.

Do Domu Pana odszedł ksiądz Stanisław Jerzy Drozd. Kapłan diecezji łomżyńskiej był wieloletnim proboszczem parafii w Brodowych Łąkach (gm. Baranowo), gdzie funkcję tę sprawował w latach 1982-2000. Później posługę pełnił jako ksiądz emeryt. Zmarł 27 października 2020 roku, przeżywszy 76 lat. Ksiądz Drozd w kapłaństwie spędził 48 lat.

Uroczystość pogrzebowa odbyła się w czwartek 29 października o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Rocha w Długosiodle, pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Po uroczystej mszy świętej ciało kapłana spoczeło na cmentarzu parafialnym w Długosiodle.

- Śp. Księdza Kanonika Stanisława Jerzego Drozda polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o modlitwę w Jego intencji. "Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie..." - czytamy na stornie diecezji łomżyńskiej.

Zdjęcia: archiwum Mojej Ostrołęki, UM w Ostrołęce, archiwum diecezji, UG Kadzidło

Wyświetleń: 16117 komentarze: -
13:07, 31.10.2020r. Drukuj