środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

Muzyka kameralna online. Usłyszymy Gierga, Schuberta, Mendelssohna

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza na kolejne spotkanie online z muzyką kameralną. Tym razem w muzycznym cyklu będzie można usłyszeć Olgę Pasiecznik i Natalię Pasiecznik, które wykonają pieśni w języku niemieckim. W repertuarze znajdą się utwory m.in. Schuberta, Griega czy Mendelssohna.

Wydarzenia odbywa się w ramach cyklu Arcydzieła muzyki kameralnej, organizowanego przez Mazowiecki Instyt Kultury.

Reklama

Wokalistki wykonają pieśni w języku niemieckim. To w kręgu tego języka narodziła się i rozkwitła pieśń romantyczna. Usłyszymy utwory Schuberta, Griega i Mendelssohna-Bartholdy’ego ze słowami m.in. Johanna Wolfganga von Goethe'go, Fryderyka Schillera czy Heinricha Heine'go.

Pieśń jest zawsze prawdziwym wyzwaniem dla śpiewaka. Nie ma tu miejsca na wokalne, operowe popisy, wszystko jest podporządkowane muzyce. Pieśń jest z jednej strony skromna, z drugiej jednak bardzo wymagająca. Przekaz słowny (na dodatek w różnych językach) jest niezwykle ważny. Śpiewak musi doskonale opanować dykcję, często w obcym języku, trudno sobie bowiem dziś wyobrazić śpiewanie pieśni w innym języku niż oryginalny. 

Reklama

Szczegółowy program koncertu oraz sylwetki wokalistek dostępne są na stronie mik.waw.pl.

Koncert będzie dostępny na żywo online na Facebooku Mazowieckiego Instytutu Kultury. Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek 23 listopada o godz. 19.00.

Fot. MIK

Odsłon: 544 komentarze: 0
01:16, 21.11.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót