piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Trwa festiwal "Filmowe Zwierciadła". (Nie)amatorskie filmy. Oglądaj tylko przez dwa dni!

Przed widzami i miłośnikami filmów krótkometrażowych, nie lada gratka. W sobotę i niedzielę trwa Festiwal Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła". Pandemia sprawiła, że tegoroczne filmy konkursowe obejrzymy online. Przed nami uczta dla kinomanów i blisko 30 obrazów rozmaitych gatunków filmowych.

Filmy konkursowe wybrano spośród 150 zgłoszonych obrazów. Wybrane pozycje to małe dzieła sztuki, skondensowane problemy, wizje świata, tematy i zagadnienia, które zechcieli poruszyć twórcy i poddać pod rozwagę widza.

Uwaga! Konkurs

Napisz recenzję wybranego filmu i wyślij ją na adres: do godziny 18.00 w niedzielę 6 grudnia 2020 r. Sześć najciekawszych recenzji zostanie nagrodzonych nagrodą w wysokości 50 zł. Wybrane recenzje opublikowane zostaną na stronie festiwalu.  

Więcej o konkursie: Filmowe Zwierciadła: Obejrzyj film, napisz dobrą recenzję i zgarnij nagrodę

Reklama

Oglądaj online

W imieniu organizatorów zapraszamy na seanse. Wszystkie filmy wyświetlone są w jednym bloku. Amatorskie produkcje można obejrzeć poniżej lub na stronach Amatorskiego Klubu Filmowego Jantar w Ostrołęce. W niedzielę 6 grudnia nastąpi ogłoszenie wyników konkursu "Filmowe Zwierciadła 2020".

Reklama

Lista filmów konkursowych wraz z krótkim opisem fabuły

1. Bajka o wirusach, reż. Leon, Roch, Mia, Tymon Karwowscy

Film animowany

Film animowany o wojnie z wirusami widziany oczami wyobraźni dziecka. To jednominutowy obraz w reżyserii Leona, Rocha, Mii i Tymona Karwowskich. Za montaż odpowiedzialny był Franciszek Karwowski.

2. CADAS, reż. Michał Cywiński

Film fabularny

CADAS to krótkometrażowy film fabularny, ukazujący historię Filipa - nastolatka, dla którego życie nie przygotowało szczęśliwego scenariusza. Opowieść stworzona przez młodych ludzi - o depresji wśród młodzieży, o przemocy domowej i rówieśniczej oraz o nieszczęśliwej miłości. Historia, która mogła przydarzyć się każdemu z nas.

3. Chester, reż. Artur Michalik

Dramat

Film w reżyserii Artura Michalika to jednonocna historia przebrzmiałego komika, który staje przed ostatnią szansą, żeby odmienić swój marny los...ale los jednak nie zapomina o grzechach z przeszłości i skutecznie przeszkadza mu osiągnąć swój wymarzony cel.

4. Disc golf Warszawa, reż. Mateusz Baran

Film dokumentalny

Czym jest Disc golf? O swojej pasji opowiada Michał - jeden z współtwórców Disc Golf Warszawa To zaledwie dwuminutowy film dokumentalny w reżyserii Matusza Barana.

5. Do-mówka, reż. Kamil Bukłaha

Film fabularny

Do-mówka to 18-minutowy film fabularny w reżyserii Kamila Bukłaha. Scenariusz jest dziełem Patrycji Korol, Patrycja Korol, za zdjęcia odpowiadał Maciej Grzelak, natomiast za montaż Aneta Bratkowska. O czym jest fabuła? Podczas imprezy grupa znajomych popada w konflikt napędzany przez tajemniczego mężczyznę.

6. Dowód Życia, reż. Kamil Bukłaha

Film fabularny

Drugi z obrazów Kamila Bukłaha to 8-minutowa fabuła nawiązująca do obecnej sytuacja pandemii oraz przymusowej kwarantanny. Lockdown sprawia, że dwoje singli pierwszą randkę spędza na wideo czacie. Obydwoje muszą odpowiedzieć na pytanie, czy oznacza to brak zobowiązań, czy brak zaufania.

7. False Flag Operation, reż. Robert BEGAN

Eksperyment

1,5-minutowy film, zaliczony do gatunku eksperyment to nieoczywisty obraz. jak czytamy w enigmatycznym opisie - Nie Wszystko jest Tym czym się Nam Wydaje. Pomyśl Trochę i Otwórz Swoje Oczy!

8. Hack The System, reż. Kamil Białobrzewski

Science fiction

Niedaleka przyszłość... Genialny naukowiec Quinton McRaven stworzył innowacyjny biochip, który łączy się z ludzkim systemem nerwowym. Miał ułatwić ludziom życie, ale stał się narzędziem, które Korporacja McRaven zaczęła używać aby ich kontrolować. Populacja zmuszona do pracy w podziemiach stworzyła Ruch Oporu, który chce powstrzymać Korporację McRaven. To 9-minutowy film z gatunku science-fiction ekipy z Rzekunia, na czele z Kamilem Białobrzewskim.

9. Milena, reż. Mateusz Baran

Film dokumentalny

Trzyminutowy film dokumentalny w reżyserii Mateusza Barana to historia dziewczyny uzależnionej od szydełkowania.

 

10. Monterzy, reż. Marcin Pech

Film dokumentalny

Obraz Marcina Pecha to sześciominutowa produkcja. Film przedstawia trzech monterów którzy na przeciw mojego okna montowali rusztowanie.

11. My, niewidzialne dzieci, reż. Zofia Leśniewska

Impresja

Czterominutowa impresja Zofii Leśniewskiej. Zapowiedź filmu zaprasza widza intrygująco - Zobacz nas zanim znikniemy.

 

12. Nie Zawiedź Mnie, reż. Bartłomiej Guza

Dramat

Grupa znajomych spotyka się w barze, aby świętować zdaną maturę. Jednak przez skomplikowane relacje między przyjaciółmi i głęboko skrywane sekrety miły wieczór staje się dla nich prawdziwym egzaminem dojrzałości.

13. Niezłomny - Uśnik 1946, reż. Artur Szczubełek

Dramat

Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami związanymi z zapomnianą już bitwą pod Uśnikiem z 18.02.1946 roku. Protagonistą historii jest członek oddziału partyzantów o pseudonimie Młody. Adaptując się do przytłaczającej rzeczywistości, musi zmierzyć się z porzuceniem marzeń o spokojnym życiu i cierpieniem które niesie za sobą wojna.

14. Nikt, reż. Dominik Czech

Film fabularny

Stadium osamotnienia mężczyzny, którego wirówka życia odsiała na margines. Żona była mu najbliższą osobą na świecie, odeszła. Nie potrafi sobie z tym dać rady. Chciałby do niej jak najszybciej dołączyć. Wszystko zmienia się za sprawą młodego chłopca, który domaga się zainteresowania i miłości od wiecznie rozdrażnionej matki.

15. O Mamo!, reż. Jan Gruszka

Komedia

Film Jana Gruszki to ośmiominutowa komedia. Trudna sytuacja rodzinna, niezręczna cisza przy obiedzie i wizyta na poczcie - w nieco innym wydaniu.

16. OIO, reż. Anna Walczak

Film animowany

Historia chłopca, który wraz ze swoim przyjacielem królikiem wyruszają w podróż pełną niebezpieczeństw i nietypowych przygód. Bohaterowie muszą zmierzyć się z bólem rozłąki i mocą nadziei.

17. Okno na świat, reż. Oliwia Bulzacka

Film animowany

Samotność, poczucie alienacji to uczucia, które towarzysza dziś bardzo wielu ludziom. Przestają dostrzegać bogactwo, różnorodność i złożoność otaczającego ich świata. Rodzi się uczucie pustki i niezrozumienia. Jak jednak pojąć otaczającą nas rzeczywistość, skoro oglądamy ją przez pryzmat mediów społecznościowych, upraszczających ją schematów? Czy możemy zagłuszyć w sobie poczucie osamotnienia, sprowadzając swe często bardzo skomplikowane emocje do emotikonek?

18. Ostatnia Paczka, reż. Mikołaj Wojciechowski

Komedia

Jacek to chłopiec wychowywany przez samotną matkę, którego życie zmienia się o 180 stopni, w dniu jej zniknięcia. Młodzieniec postanawia przybrać postać Backa, nieustraszonego bohatera z jego ulubionych komiksów, by wraz ze swoim towarzyszem Bobinem zmierzyć się z największymi szychami kurierskiego imperium.

19. Ostra jazda, reż. Paweł Czarnecki

Film animowany

Zapnijcie pasy, bo czeka was ostra jazda bez trzymanki! Niech nikogo nie zmyli rysunkowa forma tego filmu, bo mięso lata w nim nad głowami, a trup ściśle się gęsto... Obraz, który zaraz zobaczycie, jest hybrydą fabularyzowanego filmu dokumentalnego zrealizowanego w formie animacji rysunkowej. Przedstawiona historia to zbiór autentycznych nagrań audio rejestrowanych w ciągu kilku miesięcy miejskich podróży pewnego, trochę nerwowego, kierowcy... Tak, dobrze rozumiecie - te niezwykle soczyste emocje są jak najbardziej autentyczne! Jakby tego było mało dopełniają je równie niepokorne wyobrażenia i ręka rysownika przenosząc Was, drodzy widzowie, do zupełnie innego poziomu jakości szaleństwa i zaskoczenia! PS. Autor gwarantuje, że filmowy szalony kierowca to w realu bardzo równy gość, na którego zawsze można liczyć, a poza swoim samochodem jest zdecydowanie spokojniejszy.

20. PAST, reż. Mateusz Kowalski

Film fabularny

Film wspominający grozę II wojny światowej. To zaledwie 1,5-minutowy obraz w reżyserii Mateusza Kowalskiego.

 

21. Piach, reż. Bartosz Tryzna i Monika Stpiczyńska

Film dokumentalny

Dzień z życia trzech robotników drogowych. To 16-minutowa fabuła z 2020 roku.

 

22. Pieśń weselna, reż. Bożena Paluch

Film animowany

Pieśń weselna to 1,5-minutowa animacja wykonana tradycyjną techniką poklatkową z plasteliny, zainspirowana polskimi tradycjami, obrzędami i sztuką ludową.

23. Powstanie, reż. Paweł Zieliński

Dramat

Młody chłopak wrzucony w wir okrutnego konfliktu; przedwczesna dorosłość, honorowe postawy, młodzieńcza werwa, dziecięca impulsywność - wszystko miesza się równie intensywnie, co odgłosy wojennego kotła. Czy w tej wrzącej miksturze bohaterskiego okrucieństwa jest miejsce na wewnętrzną szczerość?

24. PUK. PUK, reż. Miłosz Karski

Dramat

Opowieść o walizce, która ciągle zmienia swojego właściciela i o dwóch gangsterach którzy ją zdobywają, ale nie wiedzą jak się mają podzielić zdobyczą.

25. Rower, reż. Jędrek Kocjan

Dramat

Oto historia Michała, który otrzymał od swojego ojca tytułowy rower - pamiątkę rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Radość chłopaka nie trwa jednak długo, gdyż przez chwilę nieuwagi, prezent zostaje skradziony...

26. Szepty, reż. Izabela Zubrycka

Film dokumentalny

Na pewnej podlaskiej wsi żyje kobieta blisko związana z naturą, zajmuje się ogrodem, zielarstwem. Gdy zapada zmrok, oddaje się pradawnej praktyce szeptuństwa. Pod osłoną nocy odprawia rytuały palenia róży, oczyszczania kurzym jajem. Modlitwy odmawia szeptem, lecząc schorowane ciała i dusze. Dzieli się swoją wiedzą z innymi. Film jest intymnym portretem kobiety, który z wrażliwością stara się przyjrzeć jej niezwykłemu światu, który najpełniej ujawnia się w cichych szmerach jej szeptów.

27. Untersberg, czyli dzieje Czerwonego Papy, reż. Mateusz Rzepka

Thriller

Niemiecka góra Untersberg zawsze była obiektem owianym gęstą mgiełką tajemnicy i jednocześnie fanatycznego pożądania, choćby nawet samego Fühlera... Ludzie tam doznawali olśnienia, dokonywali cudów, ale też dogorywali. Ten krótki horror przedstawia autorską interpretację wielowiecznego alpejskiego mitu, historii Krampusa i jego kompanów, początkowo asystentów Świętego Mikołaja, póżniej.... no cóż.

28. Weles, reż. Filip Wierzbowski, Jakub Wysmułek

Surrealistyczny

Weles to krótkometrażowa opowieść o stracie i o wyborze, którego ceną jest upadek. Czerpiąc inspirację ze słowiańskiej mitologii, chcieliśmy przedstawić historię zbyt tragiczną, żeby opowiedzieć ją wprost i zbyt straszną, aby nazwać ją tylko horrorem.

29. ZĄB czyli uciążliwa dolegliwość absurdu, reż. Piotr Karolczak

Dramat

Opowieść o dwójce bohaterów w meandrach groteski własnej fizjologii, a zarazem wylew awanturniczych emocji, które nie godzą się być dłużej tłumione.

 

 

XXII edycja festiwalu odbywa się w sobotę i niedzielę 5 i 6 grudnia 2020 r. Zapraszamy w imieniu organizatorów na seanse online na stronie AKF Jantar. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Festiwal odbywa się pod patronatem "Mojej Ostrołęki".

Wyświetleń: 2287 komentarze: -
01:00, 05.12.2020r. Drukuj