wtorek, 26 stycznia 2021 r., imieniny Pauli, Polikarpa, Pauliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

66-latka straciła 20 tys. złotych. Ostrołęccy policjanci zatrzymali w Warszawie 27-latka podejrzanego o oszustwo

Ostrołęccy funkcjonariusze policji zatrzymali na terenie Warszawy 27-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą na policjanta. Mieszkaniec stolicy odebrał z poczty 20 tysięcy złotych, które przelała mu tzw. ekspresem pieniężnym 66-latka. Kobieta sądziła, że przekazuje je mundurowym.

Policjanci z ostrołęckiej komendy zostali poinformowani przez 66-latkę o oszustwie metodą na policjanta.

- Zgłaszająca oświadczyła, że na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podając się za policjantkę i powiedziała, że jej pieniądze na koncie są zagrożone. Fałszywa policjantka dodała, że za chwilę zadzwoni do niej prokurator, który udzieli jej wskazówek, co musi zrobić, aby nie stracić gotówki. "Prokurator" polecił 66-latce wykonanie szybkiego przekazu pieniężnego na kwotę prawie 20 tysięcy złotych. Oczywiście zapewniał kobietę, że po zakończonej policyjnej akcji pieniądze zostaną zwrócone. Niestety kobieta uwierzyła w zapewnienia fałszywych funkcjonariuszy i przelała gotówkę tzw. ekspresem pieniężnym - podaje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

Po otrzymaniu zgłoszenia w sprawę zaangażowali się policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego.

- Kilka dni temu ustalono mężczyznę, który odebrał z poczty na terenie Warszawy przesłane przez kobietę pieniądze. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec stolicy. Mężczyzna został zatrzymany przez ostrołęckich kryminalnych w jednym z mieszkań w Warszawie. Został osadzony w policyjnym areszcie - informuje oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Praca procesowa policjantów z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego oszustwa. Przestępstwo to jest zagrożone karą do ośmiu lat więzienia.

Reklama

- Pamiętajmy, że prawdziwy policjant, czy też funkcjonariusz innych służb nie będzie żądał od nas przekazania jakichkolwiek pieniędzy. Jeśli mamy wątpliwości, że mamy do czynienia z oszustem, zakończmy rozmowę i zadzwońmy na policję. Dzwoniąc powiedzmy dyżurnemu numer legitymacji, czy też nazwisko funkcjonariusza, który do nas dzwoni - dodaje podkom. Tomasz Żerański

Fot. KMP w Ostrołęce

Odsłon: 3218 komentarze: 4
09:32, 13.01.2021r. Drukuj
Powrót


Lel @ 11:52, 13.01.2021

IP: 37.30...113

No nastepna naiwna uwierzyla pieniadze expresem umiala przeslac ale o oszutach nie umie przeczytac.

mik @ 12:50, 13.01.2021

IP: 2a01:110f...7007

Super akcja. Brawo policja

Paweł @ 21:24, 13.01.2021

IP: 5.173...82

Właśnie zrobili to do czego są powołani i co przysięgali robić a nie ślepe posłuszeństwo i mandaty za brak masek. Za tą akcję szacunek.

gonic @ 12:14, 14.01.2021

IP: 79.185...85

przestepcow i edukowac ofiary dzieki POLICJA

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter