wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

66-latka straciła 20 tys. złotych. Ostrołęccy policjanci zatrzymali w Warszawie 27-latka podejrzanego o oszustwo

Ostrołęccy funkcjonariusze policji zatrzymali na terenie Warszawy 27-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą na policjanta. Mieszkaniec stolicy odebrał z poczty 20 tysięcy złotych, które przelała mu tzw. ekspresem pieniężnym 66-latka. Kobieta sądziła, że przekazuje je mundurowym.

Policjanci z ostrołęckiej komendy zostali poinformowani przez 66-latkę o oszustwie metodą na policjanta.

- Zgłaszająca oświadczyła, że na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podając się za policjantkę i powiedziała, że jej pieniądze na koncie są zagrożone. Fałszywa policjantka dodała, że za chwilę zadzwoni do niej prokurator, który udzieli jej wskazówek, co musi zrobić, aby nie stracić gotówki. "Prokurator" polecił 66-latce wykonanie szybkiego przekazu pieniężnego na kwotę prawie 20 tysięcy złotych. Oczywiście zapewniał kobietę, że po zakończonej policyjnej akcji pieniądze zostaną zwrócone. Niestety kobieta uwierzyła w zapewnienia fałszywych funkcjonariuszy i przelała gotówkę tzw. ekspresem pieniężnym - podaje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

Po otrzymaniu zgłoszenia w sprawę zaangażowali się policjanci z ostrołęckiego wydziału kryminalnego.

- Kilka dni temu ustalono mężczyznę, który odebrał z poczty na terenie Warszawy przesłane przez kobietę pieniądze. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec stolicy. Mężczyzna został zatrzymany przez ostrołęckich kryminalnych w jednym z mieszkań w Warszawie. Został osadzony w policyjnym areszcie - informuje oficer prasowy ostrołęckiej policji.

Praca procesowa policjantów z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego oszustwa. Przestępstwo to jest zagrożone karą do ośmiu lat więzienia.

Reklama

- Pamiętajmy, że prawdziwy policjant, czy też funkcjonariusz innych służb nie będzie żądał od nas przekazania jakichkolwiek pieniędzy. Jeśli mamy wątpliwości, że mamy do czynienia z oszustem, zakończmy rozmowę i zadzwońmy na policję. Dzwoniąc powiedzmy dyżurnemu numer legitymacji, czy też nazwisko funkcjonariusza, który do nas dzwoni - dodaje podkom. Tomasz Żerański

Fot. KMP w Ostrołęce

Wyświetleń: 3275 komentarze: -
13.01.2021, 09:32r. Drukuj
Powrót


Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter