piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Szampon na łuszczycę - dlaczego warto stosować?

Szampon na łuszczycę to dermokosmetyk, który stosuje się po to, by łagodzić objawy łuszczycy oraz zapobiegać jej nawrotom. Jak wybrać dobry szampon na łuszczycę, tak aby jego używanie rzeczywiście przyniosło efekty? Poniższy artykuł zawiera najważniejsze informacje na ten temat.

Szampon na łuszczycę - co powinien zawierać?

Szampon na łuszczycę pod żadnym pozorem nie może zawierać szkodliwych chemicznych komponentów, które mogłyby podrażniać lub wysuszać osłabioną wskutek choroby skórę głowy.

W poniższej tabeli zostały wyszczególnione składniki aktywne pochodzenia naturalnego, które powinien posiadać każdy skuteczny szampon na łuszczycę

Składnik naturalnyWłaściwości
glinka białaJest bogatym źródłem ważnych pierwiastków (żelazo, wapń, potas i magnez). Delikatnie oczyszcza skórę z martwego naskórka, wspiera jej regenerację, zmniejsza stany zapalne.
dziegieć brzozowyWspomaga leczenie infekcji skórnych, zmniejsza łuszczenie się skóry oraz zwalcza uczucie świądu.
betainaWiąże wodę w naskórku, zmiękczając i uelastyczniając skórę. Łagodzi podrażnienia. Pogrubia włosy i wspomaga ich porost.
pantenolWykazuje działanie kojące, nawilżające i wygładzające. Korzystnie wpływa na regenerację skóry.
niacynamidStymuluje produkcję ceramidów, poprawiając funkcje barierowe skóry. Dzięki temu zwiększa poziom nawilżenia skóry oraz niweluje jej łuszczenie. Dodatkowo poprawia kondycję włosów, dzięki właściwościom pobudzającym mikrokrążenie.
ekstrakt z wierzbówki kiprzycyHamuje wzmożoną keratynizację naskórka. Usprawnia regenerację skóry. Działa przeciwzapalnie i zwalcza wolne rodniki.
ekstrakt z wierzby białejPosiada właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i antybakteryjne. Ułatwia złuszczanie martwego naskórka.

Szampon na łuszczycę - ranking top 3 produktów

Poniżej przedstawiamy ranking top 3 szamponów na łuszczycę, których zakup warto rozważyć.

1. Psorisel na łuszczycę

Na zestaw Psorisel składają się: szampon na łuszczycę z dziegciem, emulsja na noc i płyn do skóry głowy. Wszystkie te preparaty wyróżniają się kompleksowym działaniem, pozwalającym na zniwelowanie objawów łuszczycy oraz zmniejszenie ryzyka nawrotów. Stosowane razem, uzupełniają i wzmacniają się w działaniu.

Inne zalety dermokosmetyków na łuszczycę marki Psorisel to:

  • bezpieczny dla skóry skład,
  • brak szkodliwych związków, jak parabeny, PEG-i, SLS-y, syntetyczne barwniki,
  • starannie dobrane składniki aktywne pochodzenia naturalnego,
  • wysoka koncentracja naturalnych ekstraktów i olei,
  • kojące i emoliencyjne działanie,
  • wszechstronne pielęgnowanie skóry i włosów, by były zdrowsze i mocniejsze.

Więcej o Psorisel: https://psorisel.pl - kup online z dostawą do domu.

- Leczę się na łuszczycę już 4 lata i dopiero teraz zdecydowałem się na zakup dermokosmetyków. Postanowiłem na zestaw kosmetyków Psorisel i jestem bardzo zadowolony. Stosuję je już 3 miesiące i widzę znaczną poprawę - pisze pan Grzegorz z Opola.

- Wybór odpowiednich kosmetyków na łuszczycę nie jest łatwy. Sama szukałam bardzo długo i dlatego chcę się podzielić moim odkryciem. Jest to zestaw kosmetyków Psorisel, który bardzo skutecznie łagodzi swędzenie, nawilża i koi skórę. U mnie się sprawdził, więc polecam - pisze pani Barbara z Warszawy.

2. Szampon Healpsorin

Szampon Healpsorin to produkt dermatologiczny, stosowany jako uzupełnienie terapii łuszczycy, łojotokowego zapalenia skóry i łupieżu. Preparat posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dobrze oczyszcza skórę głowy i zmniejsza ryzyko infekcji bakteryjnych.

3. Szampon Selsun

Szampon Selsun to produkt przeznaczony do stosowania przy łupieżu i łojotokowym zapaleniu skóry. Zawiera disiarczek selenu, związek chemiczny hamujący nadmierne złuszczanie skóry i eliminujący łupież.

Jak stosować szampon na łuszczycę?

Szampon na łuszczycę głowy zaleca się stosować regularnie, zarówno podczas trwania choroby, jak i w trakcie remisji, w celu zapobiegania nawrotom. Łuszczyca to trudna do wyleczenia choroba przewlekła, dlatego, oprócz leków, powinno się także korzystać ze specjalistycznych dermokosmetyków. Należy pamiętać, że szampon do włosów na łuszczycę zniweluje przykre skutki dolegliwości tylko przy systematycznym używaniu.

Szampon na łuszczycę - jak wspomagać walkę z chorobą?

Szampon na łuszczycę jest tylko jednym z dermokosmetyków, które stosuje się w walce z tą chorobą. Równie ważne jest używanie nawilżającego i kojącego płynu do skóry głowy czy emulsji. Poza tym leczenie łuszczycy można wspomagać także innymi domowymi sposobami, takimi jak:

  • stosowanie odpowiedniej diety,
  • przygotowywanie kuracji z wykorzystaniem aloesu,
  • zażywanie kąpieli leczniczych, np. siarkowych lub z dodatkiem soli z Morza Martwego,
  • picie ziół, takich jak np. rumianek, len, ostropest plamisty,
  • stosowanie naturalnych olejków, np. z lawendy.

Podsumowanie

Szampon na łuszczycę pomaga złagodzić objawy tej choroby i sprawia, że jej przebieg jest mniej uciążliwy. Wybierając szampon na łuszczycę, należy zwrócić uwagę na skład produktu. Aby mieć pewność, że środek będzie łagodny i bezpieczny dla skóry, a zarazem skuteczny w zwalczaniu choroby, zaleca się dawanie pierwszeństwa naturalnym dermokosmetykom.

FAQ - szampon na łuszczycę

1. Po czym poznać najlepszy szampon na łuszczycę?

Najlepszym szamponem na łuszczycę będzie produkt bazujący na składnikach pochodzenia naturalnego, wolny od szkodliwych komponentów chemicznych. Powinno cechować go także łagodne i skuteczne działanie. Tak jest w przypadku szamponu z z serii Psorisel.

2. Czy szampon na łuszczycę sprawi, że choroba zniknie?

Sam szampon nie sprawi, że łuszczyca ustąpi, jednakże jego działanie przyczynia się do łagodzenia objawów choroby, co w połączeniu z innymi preparatami wspomagającymi i leczeniem może doprowadzić do remisji.

3. Jakich związków nie powinien zawierać dobry szampon na łuszczycę?

Dobry szampon na łuszczycę nie powinien w swoim składzie zawierać żadnych szkodliwych związków, które mogłyby podrażniać i przesuszać skórę głowy. Niepożądane składniki to: parabeny, SLS-y, PEG-i, silikony, sztuczne barwniki i zapachy.

Bibliografia

Błaszczyk H., Zalewska-Janowska A., Łuszczyca. Choroby skóry, 2009

Nowicki R., Szczerkowska-Dobosz A., ABC łuszczycy. Łuszczyca w pytaniach i odpowiedziach, 2016

Christophers E., Psoriasis – epidemiology and clinical spectrum, 2001

Limaye K., Psoriasis: an overview and update, 2015

Nestle F.O., Kaplan D.H., Barker J., Psoriasis, 2009

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 2718 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 13:53, 03.02.2021r. Drukuj


Powrót