sobota, 17 kwietnia 2021 r., imieniny Roberta, Rudolfa, Stefana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Przed Ostrołęckim Centrum Kultury zapłonęły znicze ku pamięci Krzysztofa Krawczyka (zdjęcia)

Młodzieżowa Rada Miasta uczciła pamięć zmarłego w poniedziałek 5 kwietnia legendarnego muzyka Krzysztofa Krawczyka. W ramach zainicjowanej przez młodzież akcji przed Ostrołęckim Centrum Kultury zapłonęły znicze. Radni jako przedstawiciele młodego pokolenia wyrazili swoje uznanie dla dorobku artysty.

Przed OCK zapłonęły znicze. To hołd złożony przez młodzież znakomitemu wokaliście Krzysztofowi Krawczykowi. Jego muzyka łączyła wszystkie generacje Polaków. Słuchali go zarówno starsi, jak i młodzi. Pamięć o muzyku uczczono także w naszym mieście.

Reklama

- Pokażmy, że odejście tak wielkiej osobistości jest stratą dla każdego pokolenia Polaków, także młodego. W Ostrołęce miejsce, w którym zostawimy znicz to Ostrołęckie Centrum Kultury - przed głównym wejściem - informuje Młodzieżowa Rada Miasta.

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. W latach 1963-1973 i 1976 był wokalistą zespołu Trubadurzy, od 1973 rozpoczął karierę solową. Wypromował dziesiątki przebojów - "Jak minął dzień", "Byle było tak" i "Pamiętam ciebie z tamtych lat". Piosenką "Pogrążona we śnie Natalia" wygrał Festiwal w Opolu. Koncertował także poza granicami Polski. Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia.

Akcja "Zapal znicz dla Krzysztofa Krawczyka" trwa od 6 do 9 kwietnia. Więcej informacji znajduje się na Facebooku.

Odsłon: 871 komentarze: 0
09:36, 07.04.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót