wtorek, 15 czerwca 2021 r., imieniny Jolanty, Wita, Wioli

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Rząd luzuje obostrzenia. W niektórych regionach Polski wraca nauczanie hybrydowe. Co jeszcze się zmieni?

Trwa konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotycząca luzowania obostrzeń od przyszłego tygodnia. W niektórych regionach Polski, w tym na Mazowszu, od 26 kwietnia nauka klas I-III będzie odbywała się w systemie hybrydowym, wznowiona będzie też działalność m.in. zakładów fryzjerskich.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że województwa śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie to regiony, gdzie utrzymane zostaną dotychczasowe obostrzenia.

W pozostałej części Polski od przyszłego poniedziałku 26 kwietnia przywrócona będzie nauka klas I-III w systemie hybrydowym, wznowiona będzie również działalność salonów urody, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. 

Reklama

- W województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim obostrzenia zostają zachowane - powiedział minister Adam Niedzielski. - W pozostałych jedenastu województwach przywracamy edukację hybrydową w klasach I-III oraz zezwalamy na działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i urody - dodał.

Reklama

Minister zdrowia zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony bardziej szczegółowy plan dotyczący różnych branż, a także wesel, Pierwszych Komunii Świętych.

Nadzieją na pokonanie pandemii są szczepionki przeciw COVID-19. Do tej pory w polskich punktach szczepień wykonano ponad 9 mln zastrzyków. Ponad 2,3 mln osób przyjęło już dwie dawki szczepionki. 

Handel - ograniczenia

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.

Centra i galerie handlowe - tak jak obecnie - pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

1 osoba na 15 m2 - w sklepach do 100 m2,

1 osoba na 20 m2  - w sklepach powyżej 100 m2.

Reklama

Kult religijny 

W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób - na 1 osobę musi przypadać 20 m2.

Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Edukacja 

Uczniowie klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie. Uwaga! W 11 województwach, w których są luzowane obostrzenia, dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, od 26 kwietnia będą uczyć się w systemie hybrydowym. Żłobki i przedszkola funkcjonują normalnie.

Reklama

Kultura 

Wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Hotele 

Pozostają zamknięte do 3 maja. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych - np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.

Sport

Możliwe uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Możliwe jest również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu - przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych). Działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

Źródło: www.gov.pl

Wyświetleń: 6308 komentarze: -
21.04.2021, 15:51r. Drukuj
Powrót


Reklama

Carpexim
Rolexin
AgroPlus
LUSAR

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter


Warto odwiedzić

Logo infoprasznysz.com