poniedziałek, 17 maja 2021 r., imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nielegalny alkohol w gminie Myszyniec. Był w beczkach, zbiornikach i wiadrach

Ponad 1600 litrów nielegalnego alkohol oraz urządzenie służące do jego produkcji - to wynik kolejnych działań ostrołęckich policjantów skierowanych na zwalczenie przestępczości akcyzowej. Alkohol znajdował się w kilku beczkach, zbiornikach i wiadrach. Zatrzymano mieszkańca naszego powiatu.

Mundurowi z ostrołęckiego wydziału, który na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ustalili, że mieszkaniec gminy Myszyniec może trudnić się nielegalną produkcją alkoholu. We wtorek 27 kwietnia funkcjonariusze operacyjni wkroczyli na jego posesję.

Reklama

- Podczas przeszukania zabezpieczyli w pomieszczeniach urządzenia służące do nielegalnej produkcji alkoholu. Ponadto, m.in. w czterech beczkach, siedmiu wiadrach i innych zbiornikach zabezpieczono ponad 1644 litrów alkoholu nieposiadającego polskich znaków skarbowych akcyzy. Dodatkowo zabezpieczono półprodukty służące do nielegalnej produkcji. Do sprawy zatrzymano mieszkańca naszego powiatu, który jeszcze wczoraj usłyszał zarzut z Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, do którego przyznał się - informuje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego, grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Reklama

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

Fot. KMP w Ostrołęce

Wyświetleń: 18259 komentarze: -
28.04.2021, 10:58r. Drukuj
Powrót