niedziela, 1 sierpnia 2021 r., imieniny Justyna, Nadii, Piotra

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Atak nożem w DPS. Podopieczna zaatakowała pensjonariuszki

Do groźnie wyglądającej sytuacji, która mogła skończyć się tragicznie, doszło w sobotnią noc w Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce. Do podopiecznej 68-latki, która zachowywała się agresywnie i trzymała w ręku nóż, wezwano policjantów.

O szczegóły sytuacji zapytaliśmy asp. Krzysztofa Kolatora z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama

- Ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że dwie pracownice Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce przy ul Rolnej potrzebują pomocy przy opanowaniu agresywnej podopiecznej. Nasi policjanci zastali dwie opiekunki przytrzymujące na ziemi 68-letnią podopieczną. Seniorka trzymała w ręku nóż, który odebrali jej policjanci. Zastosowali też chwyty obezwładniające i kajdanki na ręce. Udzielili niezbędnej pomocy pracownicom DPS. Agresywna podopieczna została następnie przekazana załodze pogotowia ratunkowego i przetransportowana do ostrołęckiego szpitala. Nikomu w  nic się nie stało - mówi asp. Krzysztof Kolator.

Reklama

Do zdarzenia doszło w sobotę 12 czerwca około godziny 23.30.

W ostrołęckim DPS odnotowano już kiedyś podobne zdarzenie. Pisaliśmy o nim w artykule Zadał kilkanaście ciosów nożem w okolice szyi, klatki piersiowej. Słyszał głosy, które "kazały mu tak zrobić".

Wyświetleń: 9877 komentarze: -
14.06.2021, 11:19r. Drukuj
Powrót