wtorek, 28 września 2021 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Hity filmowe w Ostrołęce! Kino plenerowe na leżakach już w tę sobotę

Od 3 do 31 lipca w każdą sobotę na plaży miejskiej przy ul. Wioślarskiej 2, odbędą się bezpłatne pokazy filmowe. Na kinomaniaków czekają zróżnicowane gatunkowo seanse. Wszystkie projekcje rozpoczną się o godzinie 21.00. Na dużym ekranie nie zabraknie filmowych światowego formatu.

Pokazem otwarcia będzie projekcja filmu "W starym dobrym stylu" - amerykańska komedia kryminalna z 2017 roku z gwiazdorskim tercetem aktorskim: Morgan Freeman - Michael Caine - Alan Arkin.

Reklama

- W kolejnych sobotach na widzów czekają spotkania z twórczością Quentina Tarantino, Guya Ritchiego czy Edgara Wrighta. Nie zabraknie także bardzo popularnego i przez wiele tygodni wyświetlanego w polskich kinach kryminału "Na noże”. Dopuszczana jest możliwość zmiany terminów projekcji ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe - informuje Fundacja Rozwoju Kinematografi, organizator seansów.

Terminarz seansów:

3 lipca - "W starym dobrym stylu" - komedia kryminalna. Trzej zdesperowani emeryci postanawiają napaść na bank, który pozbawił ich oszczędności. W rolach głównych: Morgan Freeman, Michael Caine, Alan Arkin. Reżyseria: Zach Braff.

10 lipca - "Pewnego razu w Hollywood" - kryminał/dramat. Historia aktora, który próbuje wrócić na szczyt oraz jego wiernego dublera. W rolach głównych: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt. Reżyseria: Quentin Tarantino.

Reklama

17 lipca - "Dżentelmeni" - kryminał/film akcji. Amerykanin, który zbudował w Wielkiej Brytanii narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. W rolach głównych: Colin Farrell, Hugh Grant, Matthew McConaughey. Reżyseria: Guy Ritchie.

24 lipca - "Baby Driver" - komedia/kryminał. Młody utalentowany kierowca, który zarabia na życie biorąc udział w napadach, ma jedno zadanie - jak najszybsze zabranie całej ekipy z miejsca zdarzenia. Postanawia zerwać z kryminalną działalnością, ale musi wziąć udział w ostatniej akcji. W rolach głównych: Ansel Elgort,Lily James, Jamie Foxx, Jon Bernthal, Eiza González, Jon Hamm. Reżyseria: Edgar Wright. 

31 lipca - "Na noże" - komedia/kryminał. Słynny autor powieści kryminalnych zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw. Wszyscy krewni pisarza są podejrzani. W rolach głównych: Daniel Craig, Christopher Plummer. Reżyseria: Rian Johnson. 

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na Facebooku.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Rozwoju Kinematografii. Projekt finansuje Urząd Miasta Ostrołęka. Portal Moja Ostrołęka jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

Fundacja Rozwoju Kinematografii

Fundacja Rozwoju Kinematografii powstała w 2014 roku. Organizacja prowadzi działalność kulturalną w zakresie wspierania, rozwoju i promocji kinematografii  przemysłu filmowego na terenie całej Europy. Za sprawą współpracy z wieloma instytucjami kultury, urzędami, placówkami edukacyjnymi i partnerskimi organizacjami pozarządowymi Fundacja zrealizowała ponad 1000 wydarzeń filmowych na terenie Polski, docierając do ponad 3 000 000 odbiorców.

Fundacja wspomaga rozwój różnych dziedzin sztuki filmowej, aktywną realizację kampanii na rzecz legalnego korzystania z zasobów audiowizualnych, a także pomaga w rozwoju twórców filmowych. W swoich projektach edukacyjnych łączy miłość do kina i chęć przekazania wiedzy, na temat wykorzystania filmu w różnych obszarach życia.

Zobacz też:

Kino plenerowe na leżakach. W każdą sobotę lipca na miejskiej plaży będzie seans filmowy

 

Wyświetleń: 2523 komentarze: -
29.06.2021, 10:57r. Drukuj
Powrót