niedziela, 1 sierpnia 2021 r., imieniny Justyna, Nadii, Piotra

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Burza była krótka, ale intensywna. Powalone drzewa, uszkodzone dachy, konary na drogach! Jest kolejny alert (zdjęcia)

Dziś późnym popołudniem, nad Ostrołęką i powiatem przetoczyła się intensywna burza, z silnymi porywami wiatru i ulewnym deszczem. W niektórych miejscach nawałnica przyniosła spore zniszczenia, powalała drzewa i łamała konary. Strażacy mieli pełne ręce roboty. Burze są możliwe także w nocy.

Niemal nad całym powiatem mocno wiało i padało. Miejscami widać połamane gałęzie i konary drzew, a także zerwane linie energetyczne. W części Ostrołęki brakuje prądu, miejscami nie działa także sygnalizacja świetlna. Kierowcy muszą się mieć na baczności, uważać na skrzyżowaniach i uważnie obserwować drogę, aby nie najechać na zalegający konar.

Reklama

Znacznie bardziej niebezpieczna nawałnica przeszła przez gminę Łyse. Tam straty są najdotkliwsze, dużo połamanych drzew, a także uszkodzone dachy. Skutki wichury usuwają strażacy z kilku jednostek, m.in. z OSP Wydmusy czy OSP Myszyniec.

- Nasz pierwszy zastęp został zadysponowany do miejscowości Łączki (gm. Łyse). W wyniku gwałtownej burzy i wiatru doszło tam do zerwania części dachu z budynku gospodarczego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu budynku plandeką. Drugi z naszych zastępów został zadysponowany do Pupkowizny. Tam drzewo przewróciło się na budynek gospodarczy i uszkodziło część dachu - informują strażacy z Myszyńca.

Dla naszego regionu wysłano kolejny alert RCB:

Uwaga! Dziś w nocy i jutro rano (13/14 lipca) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać silny wiatr. Możliwe podtopienia.

Fot. OSP Wydmusy/OSP Myszyniec

 

Wyświetleń: 24687 komentarze: -
13.07.2021, 18:28r. Drukuj
Powrót