niedziela, 1 sierpnia 2021 r., imieniny Justyna, Nadii, Piotra

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

W ostrołęckim sądzie odbyła się pierwsza rozprawa aktywistów z Atlasu Nienawiści. Powództwo wniósł powiat przasnyski

W Sądzie Okręgowym w Ostrołęce we wtorek 20 lipca odbyła się pierwsza rozprawa w głośnej sprawie przeciwko aktywistom z Atlasu Nienawiści - stworzonego z myślą o wskazaniu i napiętnowaniu miejsc najbardziej homofobicznych, wymierzonym przeciwko społecznościom LGBT+. 

Wobec twórcom Atlasu Nienawiści wystąpiło kilka samorządów z południowej Polski. Pierwsza rozprawa zespołu Atlasu Nienawiści odbyła się 20 lipca w Ostrołęce z powództwa władz powiatu przasnyskiego.

Reklama

Jakie zarzuty są im stawiane? To przede wszystkim naruszenie dobrego imienia jednostek samorządu terytorialnego, które przyjęły uchwały przeciw "ideologii LGBT" lub Samorządową Kartę Praw Rodzin. Działacze, za zaangażowanie w walkę z dyskryminacją, mogą słono zapłacić.

Projekt Atlas Nienawiści odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Polska została potępiona za homofobię przez Parlament Europejski. Dotknęły nas też inne sankcje, m.in. zawieszenie współpracy między polskimi samorządami a zachodnimi miastami czy anulowaniu wypłat środków z Funduszy Norweskich.  

Reklama

Aktywiści mogą stanąć przed sądem przynajmniej sześć razy - za to, że na interaktywnej mapie Polski umieścili informacje o samorządach, które okrzyknęły się "strefami wolnymi od LGBT" lub przyjęły homofobiczny w wymowie projekt Ordo Iuris.

Kolejna rozprawa ma się dobyć 29 lipca w Nowym Sączu.

Więcej na ten temat:

Pokazali najbardziej homofobiczne miejsca w Polsce. Teraz staną przed sądem. Pierwsza rozprawa odbędzie się w Ostrołęce

"Gazeta Wyborcza": Dzięki nim Europa poznała skalę homofobii w Polsce. Teraz atlas nienawiści stanie przed sądem

Zobacz też:

Atlas Nienawiści

Odsłon: 1844 komentarze: 8
12:52, 20.07.2021r. Drukuj
Powrót


tl @ 13:54, 20.07.2021

IP: 37.30...173

"Przedmiotowy dokument w ogóle nie odnosi się do mniejszości seksualnych" - wskazuje adwokat Paweł Szafraniec, wyjaśniając szczegółowo, dlaczego powiat przansyski pozwał aktywistów. W jego ocenie, zarzut homofobicznego charakteru Samorządowej Karty Praw Rodzin, stawiany przez Atlas Nienawiści, jest bezpodstawny."

LGBT @ 15:31, 20.07.2021

IP: 37.248...179

LGBT niech lepiej się zajmie wyeliminowaniem pedofilów i dewiantów ze swojego otoczenia tak żeby osoby kochające mogły walczyć o swoje związki i prawa.
Dobrze by było określić co jest tutaj normalne a co nie, gdzie jest granica.
multi związki po arabsku które są w tym środowisku odbiegają od tego o co niby walczą.
Chłopiec który od 15 roku życia chodzi i "ruch." panów 40-70 letnich, kolegów, koleżanki jest przejawem jurności i milości?? czy może degeneratem chorym psychicznie lub wykorzystywanym seksualnie w dzieciństwie ??? A może nauczony był tego w domu bo tata żył z kobietami i mężczyznami??? Czy może od dobrobytu uznali że mogą już wszystko???
Czy to normalne że LGBT tak strasznie piętnują "przejawy nienawiści" a nie widzą jak sami zaczynają być nienawistni? Czy to normalne że kościół strażnik moralności, jest soczewką LGBT i nie chodzi tylko o samych księży tylko tą młodzież która tam chadza.

Wakacje @ 15:37, 20.07.2021

IP: 31.0...148

Szanowni Państwo, rodzice. Rozpoczął się okres wakacji, proponuję abyście zobaczyli na portalach randkowych lub w smartfonach i komputerach swoich dzieci jak ciężko starają się zarobić na swoje wyjazdy czy ubrania. Jak mozolnie szukają klientów na swoje wdzięki i usługi. Tyczy się to dzieci z bogatych i biednych domów. Z liceów i zawodowek, studentów którzy wrócili do Ostrołęki na wakacje. Zwłaszcza teraz kiedy przez nasze miasto i wsie jadą masowo turyści na Mazury . I nie oszukujcie się że to nie dotyczy waszego syna czy córki. Po prostu sprawdźcie bo możecie być w szoku.
Prośba do władz Galerii Handlowych. Mogli byście bardziej pilnować tego co robi młodzież w waszych łazienkach, bo filmiki ze spotkań nie stanowią dobrej reklamy.

Kurp @ 17:15, 20.07.2021

IP: 37.248...191

Ścigać ich za to że pokazali szerszej publiczności co uchwaliły niektóre samorządy? Patriotycznie samorządy, miłujące bliźnich samorządy.

miłosz @ 18:54, 20.07.2021

IP: 157.25...130

"Jakie zarzuty są im stawiane?'

Żadne! To nie sprawa karna, tylko cywilna o naruszenie dóbr osobistych.

tl @ 22:10, 20.07.2021

IP: 188.147...12

Dlaczego Samorządowa Karta Praw Rodzin ma uchwalać, czy orientacja czy tożsamość młodzieży LGBT jest czymś normalnym i naturalnym, a nie żadną dewiacją?

"Z kolei jeden z pozwanych aktywistów stwierdził, że "efektem dyskryminującej uchwały może być to, że młodzież LGBT nie dowie się, że ich orientacja czy tożsamość jest czymś normalnym i naturalnym, a nie żadną dewiacją"."

? @ 08:48, 21.07.2021

IP: 46.204...105

Czy jeżeli gmina powie że jest wolna od polowań na zwierzęta to przejaw nienawiści do myśliwych czy przejaw nieutorzsamiania się z zabijaniem zwierząt?
Czy jeżeli ktoś widzi i mówi że młody gej sypia z każdym z kim popadnie i nie ma zachamowań moralnych o czym sam mówi i pisze to przejaw hejtu? Czy zwrócenie uwagi że coś z nim porządnie nie tak pomijając orientację

Tożsamość @ 08:51, 21.07.2021

IP: 46.204...105

To odwracanie uwagi od tego co się naprawdę dzieje i co ludzie zaczynają robić

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót