piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Sobota wypełniona teatrem. Zobacz program na drugi dzień festiwalu InQbator

Przed nami drugi dzień Festiwalu Teatralnego InQbator. W sobotę widzowie obejrzą cztery spektakle. Dwa z nich skierowane są do młodszej widowni, to przedstawienia "Jak Czesiek i Wiesiek znaleźli apetyt" oraz "Królewna i herbatnik". Dorośli obejrzą "Ławkę" - Teatru Migro oraz spektakl "Remus" Teatru Snów.

Drugiemu dniowi festiwalu towarzyszyło będzie otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej InQbator 2020, gdzie prezentowane będą najlepsze fotografie z ubiegłorocznego wydarzenia. Warto też pamiętać o aktualnie trwającym konkursie: InQbator 2021: Konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcia z festiwalu.

"Jak Czesiek i Wiesiek znaleźli apetyt" - Teatr Delikates

godz. 17.00, scena przy DH Kupiec

Spektakl dla dzieci. Ponownie spotykamy się z parą bohaterów, Wieskiem i Cześkiem w kolejnej opowieści. Tym razem dwójkę bohaterów nurtuje pytanie, Co to za typ, ten Apetyt? Motto naszych ulubieńców to : Czy jesteś duży, czy jesteś mały. Zjadasz warzywa - jesteś wspaniały.

Scenariusz i reżyseria: Wiktor Malinowski Scenografia: Marek Dec, Wiktor Malinowski. Muzyka: Marcin Pyciak. Kostiumy: Małgorzata Meller argit Występują: Marek Dec, Wiktor Malinowski

Reklama

"Królewna i Herbatnik" - Teatr Duże Dzieci

godz. 17.45, scena przy DH Kupiec

Spektakl dla dzieci "Królewna i herbatnik" to opowieść o kapryśnej królewnie, którą zrozpaczony jej charakterem ojciec, próbuje wydać za mąż. Królewna stawia jednak twardy warunek każdemu zalotnikowi - musi on oto upiec taki herbatnik, który zachwyci ją smakiem. Nie jest łatwo spełnić taki warunek. Czy opowieść zakończy się weselem?

Występują: Anna Mika, Piotr Świtalski, Paweł Paszkiewicz. Muzyka: Paweł Paszkiewicz. Scenariusz: Zespół

Ławka - Teatr Migro

godz. 18.30, scena przy DH Kupiec

Ławka to kameralny spektakl, który opowiada o relacjach międzyludzkich z przymrużeniem oka. Tytułowa ławka symbolizuje miejsca przypadkowych spotkań, często niechcianych, które możemy obserwować na każdym kroku: w autobusie, pociągu czy restauracji. Celem spektaklu jest ukazanie niepozornych pojedynków, które toczymy każdego dnia: o lepszy widok przy oknie, o stolik w strefie dla niepalących, czy o upragnione miejsce w pociągu. Sytuacje, które możemy oglądać codziennie, były punktem wyjścia do stworzenia zabawnej historii o spotkaniu dwóch obcych sobie osób... na ławce w parku. Początkowy dyskomfort spowodowany obecnością niechcianego "sąsiada", ukradkowe spojrzenia i wzajemna niechęć przekształcają się w coraz bardziej absurdalne rozwiązania, które doprowadzają do nieoczekiwanego finału.

Reżyseria, muzyka, kostiumy: Justyna Wójcik Choreografia i wykonanie: Agnieszka Kuczmowska, Aleksandra Nowakowska, Justyna Wójcik . Scenografia: Adam Wójcik

Otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej InQbator 2020 - godz. 19.10, hol OCK

Reklama

"Remus" - Teatr Snów

godz. 19.30, parking przy OCK

Opowieść o samotności niepozornego, a bogatego duchem człowieka, który nie godzi się z zastanym i podejmuje walkę o zmiany w najbliższym otoczeniu. Należy realizować ideały, walczyć w imię Dobra z silniejszymi, a czasowe niepowodzenie nie oznacza ostatecznej klęski. Remus dowiaduje się, że jest z rodu mitycznych Stolemów, i ma do wypełnienia ważną misję. Ma wybawić zapadły zamek czyli obudzić tożsamość kulturową Kaszubów. Próbuje realizować ją na swoją miarę, jeżdżąc po jarmarkach i sprzedając polskie książki i drobiazgi niezbędne w domu. Jest uparty, ale nie pozbawiony ludzkich słabości. W kluczowym momencie nie wystarcza mu odwagi i wiary, by misję ostatecznie wypełnić. Choć ponosi porażkę, przekazuje tę ideę następcom. 

Scenariusz, reżyseria i scenografia: Zdzisław Górski. Projekty kostiumów: Maciej Wojcieszkiewicz. Wykonanie kostiumów: Anna Kozaryna i Krystyna Bienias. Wykonanie rzeźb: Waldemar Faryno. Muzyka: collage.

"Kosmiczna podróż Guliwera" - Teatr Klinika Lalek Stacja Wolimierz

godz. 20.45, parking przy ul. Prądzyńskiego

Ruszamy razem w kolejną podróż. Na magicznym statku Guliwera płyniemy do gwiazd. Tymczasem na podobieństwo meteorytu spada z nieba na Ziemię wielkie Kosmiczne Jajo z informacją dla ludzkości. Niefortunnie uderza prosto w okręt Guliwera i łamie go wpół. Następnie toczy się aż do Krainy Liliputów, gdzie nieustannie trwają absurdalne wojny. Teraz tylko Guliwer może pomóc Jaju wrócić na niebo, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich. 

Reżyseria: Wiktor Wiktorczyk. Scenariusz: Stanisław Wolski, Wiktor Wiktorczyk, Zespół. Scenografia: Zbigniew Roszkowski, Wiesław Drzewiecki, Krzysztof Roszko, Zespół. Muzyka: Włodzimierz Kiniorski. Piosenki i teksty: Marek Konopczak. Kostiumy: Ilona Szurkowska. Instalacje i konstrukcje: Bartłomiej Majchrzak, Saldator 

Spektakle będą prezentowane w sobotę 11 września br.

Wyświetleń: 1149 komentarze: -
09:26, 10.09.2021r. Drukuj