sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kolejna edycja "Sprzątania świata". Kto dołączy do oczyszczania naszej Ziemi?

Już niedługo 28 edycja akcji "Sprzątanie świata". W wydarzeniu weźmie udział, podobnie jak w latach minionych, stowarzyszenie Ekomena. Do sprzątania mogą też dołączyć społeczności szkolne, grupy i organizacje oraz wszyscy mieszkańcy. Myślą przewodnią tegorocznej akcji będzie hasło: "Myślę, więc nie śmiecę".

"Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

Reklama

W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia

"Sprzątanie świata - Polska" to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

- Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi - wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska. Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. "Sprzątanie świata - Polska" angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu - czytamy na stronie naszaziemia.pl.

Reklama

Akcję sprzątania można zarejestrować na stronie Nasza Ziemia, dzięki czemu twoje przedsięwzięcie będzie m.in. wpisana do tegorocznych wyników ogólnopolskiej akcji, otrzymasz przydatne materiały czy certyfikat potwierdzający udział w akcji dla twojej placówki i koordynatora.

28 edycja "Sprzątania świata" będzie prowadzona 17-19 września 2021 r.

Odsłon: 795 komentarze: 1
10:08, 11.09.2021r. Drukuj
Powrót


Papik @ 22:08, 12.09.2021

IP: 94.42...2

A będzie to ktoś organizował w Ostrołęce?

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót