sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zakończenie Dionizji 2021. Cykl spotkań ukoronowała debata (zdjęcia)

Dionizje 2021 już za nami. Spotkania poświęcone ostrołęckiemu poecie zakończyły się w towarzystwie ciekawych rozmów. Powodem debaty stało się wydanie i opracowanie niepublikowanej dotąd Książki Dionizego Maliszewskiego pt. "Przed wyrokiem". Wydarzenie poprowadzili dr hab. Karol Samsel, dr Jerzy Kijowski i mgr Joanna Zyśk.

Spotkanie odbyło się 7 września 2021 r. w czytelni MBP.

Reklama

- Znany dotąd głównie jako autor wierszy oraz animator życia literackiego w Ostrołęce, został niejako przywrócony na właściwe miejsce - również jako autor utworów prozatorskich. Powieść "Przed wyrokiem" to fabularyzowane wspomnienia autora z okresu, gdy jako nastoletni chłopiec trafił do więzienia, za rzekomą "działalność wywrotową". Dla młodego, niewinnego człowieka, który w dodatku musiał opuścić swoje rodzeństwo, dla którego był jedynym opiekunem, było to przeżycie traumatyczne - czytamy na stronie miejskiej biblioteki publicznej.

Jak pobyt w więzieniu odcisnął się na życiu i twórczości Dionizego Maliszewskiego? Dlaczego powieść pozostawała w brulionie tak długo? Jaki miał być jej końcowy kształt? Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy wydarzenia.

Zdjęcia znajdziecie na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej im Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce.

Fot. MBP w Ostrołęce.

Odsłon: 786 komentarze: 0
09:50, 13.09.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót