wtorek, 26 października 2021 r., imieniny Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Może spaść deszcz ze śniegiem. Pogoda na najbliższe dni (wideo)

Polska. Zmianę pogody w ciągu kolejnych dni odczują mieszkańcy całej Polski. Po okresie pogodnej i słonecznej, choć chłodnej aury, wszędzie mogą występować opady deszczu. We wtorek lokalnie niewykluczony jest deszcz ze śniegiem, może też zagrzmieć.

Odczucie chłodu będzie potęgowane przez porywisty wiatr. 

Wtorek na obszarze całego kraju upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia, typowego dla chłodnej masy powietrza. Oznacza to naprzemiennie pochmurne niebo ze słabymi i umiarkowanymi przelotnymi opadami deszczu oraz zachmurzenie małe i umiarkowane bez opadów. W rejonie Wybrzeża możliwe są pojedyncze burze, którym towarzyszyły będą opady deszczu ze śniegiem i/lub krupy śnieżnej, o z zmiennym stopniu intensywności. Najwięcej deszczu spadnie we wtorek na zachodzie i w centrum kraju - od 4 do 10 litrów na metr kwadratowy. 

Reklama

Temperatura maksymalna w całym kraju wyniesie około 10-11 stopni Celsjusza, jedynie miejscami 12 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, na zachodzie silny z porywami dochodzącymi do 40 kilometrów na godzinę. Powieje z kierunku zachodniego i północno-zachodniego.

Na środę prognozowane jest zmienne zachmurzenie, na wschodzie i w centrum przeważnie duże, a na zachodzie umiarkowane, przejściowo małe. We wszystkich regionach należy spodziewać się słabych przelotnych opadów deszczu, a w Tatrach śniegu. Największe sumy opadów, do 2-6 l/mkw., synoptycy przewidują dla centralnego pasa Polski. 

Reklama

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 9-10 st. C w rejonie Suwałk i Białegostoku do 11-12 st. C na zachodzie kraju. Z północnego zachodu będzie wiać umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 30-40 km/h.

Pogoda w czwartek 14.10

Czwartek w większości kraju upłynie z dużym zachmurzeniem, wzrastającym do całkowitego, pojawią się też słabe opady deszczu o przelotnym charakterze. Na wschodzie i w centrum zachmurzenie okaże się umiarkowane, można spodziewać się też licznych rozpogodzeń. Słabo popadać może początkowo na południu kraju. 

Temperatura osiągnie maksymalnie od 9-10 st. C na wschodzie do 11-12 st. C na zachodzie Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. 

Reklama

Źródło: x-news.pl

Odsłon: 1600 komentarze: 0
08:05, 12.10.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót