wtorek, 26 października 2021 r., imieniny Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Uwaga mgły! Policjanci apelują o ostrożność

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków na terenie naszego miasta i powiatu pojawiły się gęste mgły, przez które widoczność jest znacznie ograniczona. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i zachowanie szczególnej ostrożności.

Pamiętajmy, że w takich warunkach prędkość dopuszczalna przepisami nie zawsze będzie prędkością bezpieczną. Zwracajmy także uwagę na pieszych, którzy będą mniej widoczni.

Reklama

- Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Gęsta mgła, która pojawiła się na drogach naszego miasta i powiatu, w znacznym stopniu ogranicza widoczność - apeluje kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W takich przypadkach powinniśmy wzmóc naszą czujność i dostosować prędkość do warunków panujących się na drodze. Podczas mgły nie do końca należy się sugerować ograniczeniami podanymi przez znaki, powinniśmy jechać znacznie wolniej.

W gęstej mgle szczególnie niebezpiecznym manewrem jest wyprzedzanie, ponieważ przy słabej widoczności nie będziemy całkowicie pewni, czy z naprzeciwka nie nadjeżdża jakiś pojazd.

Reklama

- Szczególną uwagę należy zwrócić także na pieszych, gdyż w takich warunkach są jeszcze bardziej niewidoczni. Piesi natomiast powinni wykazać się większą rozwagą i świadomością, że podczas tak złych warunków są jeszcze bardziej niewidoczni i nawet w obszarze zabudowanym korzystać z elementów odblaskowych, które w decydujący sposób decydują o naszym bezpieczeństwie - dodaje rzecznik prasowy.

Odsłon: 729 komentarze: 0
08:19, 12.10.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót