wtorek, 26 października 2021 r., imieniny Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Noc Bibliotek w ZSZ nr 3 nie tylko dla moli książkowych (zdjęcia)

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod hasłem "Czytanie wzmacnia" zaprosiła czytelników do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji "Noc bibliotek". W placówce można było zwiedzić wystawę pt.: "Liberatura - wystawa książki niekonwencjonalnej". 

Wykład do wystawy poprowadziła Barbara Zakrzewska - emerytowana nauczycielka, a zarazem poetka i fascynatka "liberatury" - nietypowej formy książki.

Reklama

- W międzyczasie biblioteka otworzyła swoje podwoje i najciemniejsze zakamarki dla uczestników konkursu fotograficznego "Sleeveface - ubierz się w książkę". Czytane były również wiersze, w tym ten napisany, specjalnie dla Nocy Bibliotek przez poetkę Joannę Mueller pt. "Co to za tuba, co to za wzmacniacz". - informuje Katarzyna Fabisiewicz organizatorka wydarzenia w ZSZ nr 3.

Reklama

Ponadto uczestnicy zagłębiali się w twórczości Stanisława Lema i filmowych adaptacji jego prozy. Dużą popularnością cieszyły się kreatywne warsztaty "Zielone Ściany" - dla miłośników tworzenia niepowtarzalnych dekoracji i obrazów z mchu.

- Odbyły się również warsztaty kurpiowskiego śpiewu białego na podstawie prowadzonych przez Adama Struga spotkań śpiewaczych. Każdy miłośnik literatury mógł w tym dniu przeczytać głośno fragment swojej ulubionej książki lub też fragment własnych tekstów - relacjonuje Fabisiewicz.

Noc Bibliotek w ZSZ Nr 3 trwała do późnych godzin wieczornych i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie ZSZ nr 3.

Fot. ZSZ nr 3

Odsłon: 1327 komentarze: 0
15:21, 13.10.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót