Quantcast

piątek, 20 maja 2022 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Białobrzewskiego 13 maja. "Będziemy o Tobie pamiętać"

W środę 11 maja 2022 roku, w wieku 72 lat, zmarł nieodżałowany Jerzy Białobrzewski, założyciel, choreograf i kierownik artystyczny Zespołu Tańca Ludowego Ostrołęka, nauczyciel i mistrz dla wielu pokoleń ostrołęczan. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 13 maja br.

Wystawienie ciała i różaniec w intencji zmarłego 13 maja o godz. 13.00 w Domu Pogrzebowym Arka przy ul. Sienkiewicza w Ostrołęce. Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce (fara) o godz. 14.30. Ciało zmarłego zostanie odprowadzone na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarz parafialny w Rzekuniu.

Reklama

Smutną wiadomość o śmierci Jerzego Białobrzewskiego przekazała rodzina oraz instytucje kultury, z którymi śp. Jerzy współpracował. Żegnała go m.in. społeczność ZTL Ostrołęką oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Kurpie". Przejmujące słowa pożegnania zamieściło także Ostrołęckie Centrum Kultury:

- Z przykrością i ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 11 maja 2022 roku zmarł nasz przyjaciel Jerzy Białobrzewski. Śp. Jerzy Białobrzewski był przez całe swoje życie związany z muzyką, śpiewem, tańcem kurpiowskim. Był, a dla wielu z nas jest i pozostanie, założycielem, kierownikiem artystycznym Zespołu Tańca Ludowego Ostrołęka, choreografem i tancerzem, ale też jurorem Kurpiowskich Prezentacji Artystycznych. Przez wiele lat stanowił filar zespołu, był postacią ważną i zasłużoną nie tylko dla Ostrołęki, ale i regionu. Wychował kilka pokoleń artystów tańca kurpiowskiego. Pod Jego kierownictwem Zespół dał wiele występów zarówno na polskich, jak i zagranicznych scenach. Śp. Jerzy Białobrzewski za swoje zasługi dla kultury ludowej, dla regionu kurpiowskiego, był wielokrotnie odznaczany m.in. dyplomem ministra kultury, odznaką "Zasłużony dla województwa ostrołęckiego", odznaką "Zasłużony działacz kultury", Brązowym Krzyżem Zasługi, Odznaką Przyjaciel Dziecka, Srebrnym Krzyżem zasługi dla ZHP, Złotym Krzyżem Zasługi, "Zasłużony dla Miasta Ostrołęki" także "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Był niezwykle cenioną postacią w naszym regionie. W 2019 roku, gdy Jego Zespół Tańca Ludowego Ostrołęka obchodził swoje 35 lecie działalności, odszedł na emeryturę. Gdy żegnaliśmy się z Nim powiedział, że teraz będzie pracował "w innym fachu". Z uśmiechem na twarzy twierdził, że opieka nad wnuczką wymaga czasu, ale i energii, a tej nigdy Jerzemu nie brakowało. Nikt z nas nie sądził, że po trzech latach będziemy jeszcze raz, ostatni raz żegnać się z Nim. Jerzy, będziemy o Tobie pamiętać, będziemy pamiętać Twoją uśmiechniętą twarz, Twoje poczucie humoru połączone z mądrością życiową - czytamy.

Zobacz też:

Zmarł Jerzy Białobrzewski, założyciel i choreograf Zespołu Tańca Ludowego Ostrołęka (wideo)

Fot. zasluzenidlaostroleki.pl

Odsłon: 7070 komentarze: 1
13:22, 12.05.2022r. Drukuj
Powrót


ewa @ 17:38, 12.05.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...221

Spoczywaj w pokoju...

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót