Quantcast

piątek, 20 maja 2022 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Termomodernizacje z unijnej kasy w Czarni i Rzekuniu (zdjęcia)

Szkoła, remizy OSP, świetlice, a także ośrodki zdrowia to budynki w gminach Czarnia i Rzekuń, które już niebawem przejdą termomodernizację. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymały ponad 3,2 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020.

Umowy na realizację inwestycji podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz beneficjenci - wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak oraz wójt gminy Czarnia Marek Piórkowski.

Termomodernizacje w gminie Czarnia

- Dzięki funduszom europejskim w gminie Czarnia termomodernizację przejdą cztery budynki: remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bandysiach i Brzozowym Kącie, a także remizo-świetlica oraz Gminny Ośrodek Zdrowia w Czarni. W strażnicach OSP w Czarni, Brzozowym Kącie oraz w Bandysiach ocieplone zostaną ściany zewnętrzne oraz wymienione okna i drzwi. Ponadto w Brzozowym Kącie oraz w Bandysiach zmodernizowany zostanie system grzewczy oraz zamontowana będzie instalacja fotowoltaiczna. W planach jest również ocieplenie ścian zewnętrznych i stropu pod poddaszem w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Czarni, a także wymiana okien, drzwi i instalacja paneli fotowoltaicznych - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Czarnia

Całkowita wartość projektu: 1 863 144,17 zł

Kwota dofinansowania: 1 217 036,88 zł 

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Reklama

Ekologiczne działania w gminie Rzekuń

Z kolei w gminie Rzekuń termomodernizację przejdą OSP i świetlica w Borawem, OSP w Kamiance, OSP w Rzekuniu oraz Szkoła Podstawowa w Ołdakach. W placówkach w Borawem zaplanowano ocieplenie ścian zewnętrznych i stropów. Wymienione zostaną okna i drzwi. Ponadto zamontowane będą pompa ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Natomiast w Kamiance planowana jest zmiana sposobu zasilania z kotłowni węglowej na kocioł gazowy, montaż pompy ciepła, ocieplenie stropu, ścian zewnętrznych, podłogi oraz wymiana drzwi i okien. Podobne prace termomodernizacyjne obejmujące m.in. ocieplenie ścian i wymianę okien i drzwi zostaną przeprowadzone także w OSP w Rzekuniu oraz w Szkole Podstawowej w Ołdakach. Ponadto w Ołdakach zamontowany zostanie kocioł gazowy.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków OSP Borawe, Kamianka i Rzekuń oraz Szkoły Podstawowej w miejscowości Ołdaki na terenie gminy Rzekuń

Całkowita wartość projektu: 3 241 248,06 zł

Kwota dofinansowania: 2 071 942,50 zł 

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Zobacz zdjęcia na stronie mazovia.pl.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Odsłon: 1298 komentarze: 1
08:35, 13.05.2022r. Drukuj
Powrót


z @ 11:24, 13.05.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 185.166...2

Ogromne brawa Bartek dla ciebie! smile

dobra robota!

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót