Quantcast

piątek, 1 lipca 2022 r., imieniny Haliny, Mariana, Klarysy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Komunia w rytmie disco polo. Dzieci zaśpiewały przed ołtarzem hit zespołu Classic (wideo)

Msza święta z okazji pierwszej komunii świętej w jednej z parafii w miejscowości Rozogi w województwie warmińsko-mazurskim zyskała nietypową oprawę. Zgromadzone przed ołtarzem dzieci w odświętnych strojach zaśpiewały piosenkę discopolowej grupy Classic pt. "Jesteś dla mnie, a ja dla ciebie".

Sezon komunijny trwa. Do pierwszej komunii świętej dzieci i ich rodzice przygotowują się przez wiele tygodni. Pierwszokomunijna msza święta ma zwykle bardzo podniosły charakter. Czytane jest Słowo Boże, a także wykonywane są pieśni religijne. Parafia w Rozogach nieco wyłamała się ze schematu. Oprócz religijnych pieśni dzieci na zakończenie uroczystości zaśpiewały hit disco polo.

Reklama

 -  Jesteś dla mnie, a ja dla Ciebie, najjaśniejszą gwiazdą na niebie, a gdy tylko w twe oczy patrzę, wiem, że będziesz ze mną na zawsze - śpiewały z zapałem dzieci zgromadzone pod ołtarzem.

Nagranie trafiło do zespołu Classic.

Reklama

- Z reguły komunie mają swój charakter. Jest pewien kanon tych uroczystości. Zazwyczaj śpiewa się pieśni kościelne, ale z drugiej strony też dzieci wykonują na przykład piosenki "Arki Noego" z czym wielokrotnie się spotkałem", a teraz cieszę się, że piosenka zespołu Classic może wejdzie taki trend śpiewania jako pieśń religijna - mówił przed kamerami "Polsat News" Robert Klatt z zespołu Classic.

Pierwotnie wideo pojawiło się na Tik Toku, ale szybko podchwycili je pozostali internauci i ogólnopolskie media.

Nagranie wywołało spore poruszenie w sieci. Jednym pomysł zaśpiewania na mszy świętej piosenki disco polo bardzo się spodobał, inni twierdzą, że w kościele nie ma miejsca na repertuar, który możemy usłyszeć na dożynkach i dyskotekach. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Nagranie ze stacji Polsat na ten temat opublikowane zostało na profilu facebookowym "A w Kurpiowskiej Puszczy".

Fot. kadr z wideo

Wyświetleń: 30626 komentarze: -
16.05.2022, 15:23r. Drukuj


Powrót